PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w wyborze kółkowej



Lolka79
14-01-2015, 11:23
Pomóżcie proszę wybrać. Mam dośc mobilnego 1,5 roczniaka którego nosze w nosidle ale na trasy do przedszkola i krótkie spacery wolałabym kółkową. Ja jestem dosć drobnej budowy , natomiast synek ma prawie 14 kg. Zależy mi na nośności, czy w przypadku kółkowej jest zauważalna róznica między bawełna a bawełna z lną? Co będzie dla mnie optymalnym wyborem?
Zastanawiam sie nad LF z lnem, jakimś Storchem, Babilonia , LL z bambusem i bawełniana Nati.:help:

HoliPoli
14-01-2015, 11:52
ja bym w ogóle nie rozważała kółkowej w takim wypadku, bo ona obciąża tylko jedno ramię i mnie, odkąd dziecko przekroczyło jakieś 8 kg, noszenie w kółkowej dłużej niż 15 minut przyprawia o ból barku.

A czemu nosidło się nie sprawdza? to jednak lepsze dla Twojego kręgosłupa, bo obciąża równomiernie

Lolka79
14-01-2015, 12:50
Nosidło się sprawdza , choć dla mnie pasy naramienne mogłyby być krótsze bo spadają mi czasem z ramion no i klamry trochę mnie uwierają ale ja szczypior jestem- nosze w Tuli. Stęskniłam się za chustami:) Początkowo szukałam chusty na plecak ale nic nie znalazłam. Pomyślałam ze kółkowa będzie dobrym rozwiązaniem...hm

kustafa
14-01-2015, 12:52
To moze MT?

Lolka79
14-01-2015, 13:11
może Mt, choć chusta mi się marzy. :) HoliPoli miałaś kółkowa z lnem?

HoliPoli
14-01-2015, 13:13
To ja bym szukała dalej plecakowej jak to kwestia tęsknoty za chustami :)

IMO kółkowa jest fajna ale tak na chwilę, po domu albo np na wesele czy inne wyjścia. U mnie spacery odpadają, nawet na zakupy w supermarkecie niezbyt się sprawdzała, bo ograniczała mi ruchowość ręki. No i tylko przy małym dziecku używałam (tak do 5mca). Ale wiem, że niektóre dziewczyny noszą w kółkowych nawet dwulatki (często noszą kółkową jako awaryjną w torebce), więc to może być kwestia indywidualnych predyspozycji

edit: miałam kółkową jedwabną i bawełnianą (generalnie w wiązankach w bawełnie noszę i jest ok)

Nata
14-01-2015, 13:34
Obecnie jestem zachwycona nowa wersją baylonii kółkowa, która ma wszyta poduszke w ramieniu. niesamowicie odejmuje ciężar.

Eyja
14-01-2015, 14:00
no ja starszego w kółkowej zaczęłam nosic własnie jak skończył 2 lata :) miałam bawełnę, uszytą z lany tatoo. było nam bardzo wygodnie.
a z lnem uważaj, mogą slizgac się na kółkach niektóre i bedzie trzeba czesto poprawiac. dopytaj przed zakupem, o ile się zdecydujesz

Lolka79
14-01-2015, 14:14
Dzięki Holi, szukam dalej chusty krótkiej, ostatecznie mogę ja wiązać też na biodrze
choc najchętniej wypróbuje obie na własnej skórze.
Nata , czytałam Twoją opinie i fajna ta kółkowa ale obawiam się że nowa przekracza mój budżet chustowy

Lolka79
15-01-2015, 01:42
Eh Eyja dopiero zauwazyłam twój post i rozbudziła się we mnie na nowo nadzieja co do kółkowej. :rolleyes:
Idę polowac na bazarek i dzięki dziewczyny za wszelkie cenne uwagi