PDA

Zobacz pełną wersję : chciałabym kółkową...ale jaką?



madziuchna23
28-05-2009, 07:39
ćześć :)
Jako chustonówka jeszcze bardzo mało wiem :) Od niedawna jestem posiadaczką BB i jestem z tego cuda bardzo zadowolona ale jak poczytała sobie o kółkowych chustach to też mi się zachciało :) Po przeczytaniu opinii o kółkowej BB pomyślałam, że sobie taką sprawię ale później znalazłam różne opinie, niekoniecznie pochlebne. Nie mam pojęcia czy lepiej kółka duże czy małe, jakieś zakładki czy nie zakładki, jestem w tej kwestii zielona jak szczypiorek na wiosne :) A u nas w GLiwicach nic w sprawie chust się nie dzieje, najbliżej mam zdaje się do Opola. Nie mam jak podotykać, poprzymierzać.....
I teraz konkretnie:
mój maluch ma skończone 4 miesiące ale jest dużym dzieckiem, chciałabym kółkową mieć na dłużej a nie tylko do skończenia 10 kilo, bo to pewnie za niedługo nastąpi :) sama jestem wysoka i dośc przy sobie (BB mam 5,6) i dlatego proszę Was o rade jaka kółkowa byłaby najlepsza.
pozdrawiam

landa
28-05-2009, 09:15
To może tak:
- jeśli chcesz nosić teraz i potem jak dziecko podrośnie to zainwestowałabym w kółkową z materiału skośnokrzyżowego, do wyboru masz Girasole u myrry, Nati, Babylonie u Vegi, Didymosy w gugugagga i nie wiem co jeszcze, bo nie pamiętam teraz, poza tym kółkową można uszyć z każdej chusty
- ramię to sprawa indywidualnych upodobań, jedni lubią takie inni siakie, najlepiej byłoby spróbować samej, zapytaj u myrry, bo miała u niej ruszyć wypożyczalnia chust z różnymi ramionami
- długość chusty to też sprawa upodobań, pytanie czy chcesz ogon powiewający za tobą jak tren :lol: , czy wolisz by zwisało, ale nie za bardzo
- kółka, znaczy ich wielkość zależy od materiału, z którego uszyta jest chusta, gruby materiał=duże kółka, cienki=małe, alebo znów kwestia upodobań, ale przy skośnokrzywowych materiałach ciężko jest przez te małe kółka przecisnąć materiał.

Na gorąco tyle :hello:

Nata
28-05-2009, 10:00
temat rzeka...ale lubie kolkowe!!!!pierwsza mialam babylonie bb-sling green paprika,przez rok testowalam przerozne i.....wracam do babylonii....jestem tez,jak to piszesz,przy sobie,mam czym oddychac i to nawet bardzo 8)) ,mi odpowiada ramie babylonii i kolka rozm.m,bo mi sie w biust nie wrzyna!!!!ale polecam pasiaste,a green paprika to w ogole :love:

Bushido
28-05-2009, 10:07
dla mnie :) babylonia kolkowa i didysling z indio rzadza :D

Anna Nogajska
28-05-2009, 10:30
wygoda kółkowej spowadza się w zasadzie do tego jakie ramię ci podpasuje.

mnie ani didkowe, ani oppamamy, ani babyloni za nic w świecie nie podchodzi... zuswaja mi się z ramienia, wpijają, porażka. i w zasadzie na długi czas zarzuciłam kółkowe, bo stwierdziłam, że one nie dla mnie. aż trafiłam na ramię płaskie, czyli materiał bez zakładek po prostu zmarszony na kółkach. i to jest to!
takie ramię mogą ci uszyc dziewczyny szyjące, z "oryginalnych" takie ramie szyje storchenwiege i pewnie kilka innych firm też.
bardzo chwalę sobie kółkową z chusta.pl. nie są one najpiękniejsze, ale dociągają się super i noszą znakomicie.

madziuchna23
28-05-2009, 10:33
Ha :) czyli jednak "pierwsza miłość" górą :)
tez myślałam o green paprika, ze względu na męża :) bo moja tkana to lychee i niby powiedział że się będzie motał niezależnie od koloru ale bąkał coś o zieleniach :)
a jeszcze pytanie do tego co napisała Landa: jaką BB kółkowe mają długość? a jeśli standard to co to jest standard?
i lepiej nową czy już używaną? czy jak to się mówi złamaną ? czy może nie ma znaczenia? Bo tkaną mam nówkę i teraz dodatkowy wydatek na nową to nie wiem czy da radę
dzięki za odpowiedzi :)

madziuchna23
28-05-2009, 10:37
hmmm, chyba najgorszy problem jest w tym, że nie mam możliwości poprzymierzania, muszę się zdecydować "w ciemno"

Nata
28-05-2009, 10:39
na chustobazarku sa kolkowe, babylonii nie trzeba lamac,ani indio.jesli babylonia to polecam babylonnie w paski. a ramie jak widac,to kwestia gustu. rozmiary sa rozne.bb chyba ma 180-200 i ja spkojnie mam ogon. w didymosie sa trzry dl. 0,1,2.
milego wyboru!!!!

Eyja
28-05-2009, 10:42
hmmm, chyba najgorszy problem jest w tym, że nie mam możliwości poprzymierzania, muszę się zdecydować "w ciemno"

ale myrra wypożycza! napisz do niej PW i poprzymierzasz różne ramiona :-)

viewtopic.php?f=21&t=18367 (http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?f=21&t=18367)

madziuchna23
28-05-2009, 10:48
poszperam na bazarku :)
a dlaczego producenci nie podaja długości kółkowych?
takie 2 metry chybaby mi starczyło z tego co pomierzyłam :)

landa
28-05-2009, 13:41
2 metry to jest już długa chusta.
Babylonie są chyba dłuższa nawet :roll:
tak jakoś kojarzę ze zdjęć
A u Vegi nie ma w wypożyczalni?
http://www.chusty.com.pl

ps. Właśnie sprawdziłam - jest!

madziuchna23
28-05-2009, 14:01
Właśnie oglądałam, super sprawa z ta możliwością wypożyczania ale dla mnie teraz trochę za drogo to wychodzi :(

petisu
28-05-2009, 14:11
wygoda kółkowej spowadza się w zasadzie do tego jakie ramię ci podpasuje.

mnie ani didkowe, ani oppamamy, ani babyloni za nic w świecie nie podchodzi... zuswaja mi się z ramienia, wpijają, porażka. i w zasadzie na długi czas zarzuciłam kółkowe, bo stwierdziłam, że one nie dla mnie. aż trafiłam na ramię płaskie, czyli materiał bez zakładek po prostu zmarszony na kółkach. i to jest to!
takie ramię mogą ci uszyc dziewczyny szyjące, z "oryginalnych" takie ramie szyje storchenwiege i pewnie kilka innych firm też.
bardzo chwalę sobie kółkową z chusta.pl. nie są one najpiękniejsze, ale dociągają się super i noszą znakomicie.

Przecież didkowe też są bez zakłądek, po prostu zmarszczony materiał na kółkach. Didek ma 2 wersje ramienia.

petisu
28-05-2009, 14:14
poszperam na bazarku :)
a dlaczego producenci nie podaja długości kółkowych?
takie 2 metry chybaby mi starczyło z tego co pomierzyłam :)
Didymos ma kółkowe 3 długości kółkowych:
0-160 cm
1-170-180 cm
2-200-210 cm

Natalia
28-05-2009, 17:12
poszperam na bazarku :)
a dlaczego producenci nie podaja długości kółkowych?
takie 2 metry chybaby mi starczyło z tego co pomierzyłam :)

Niektórzy podają długość, np. Didek i jeden polski producent. :wink:

plum
28-05-2009, 19:12
Może nie powinnam się wypowiadać, bo mało noszę, na dodatek nietypowe dziecię (13 kilo sześciolatka), ale muszę wyznać, że kółkowa Nati radzi sobie z tym trudnym zadaniem świetnie. Szczególnie ważne przy ciężkim dziecku wydaje mi się to, jak materiał "pracuje" na kółkach - tu nie mam żadnych problemów z dociągnięciem i poprawieniem chusty - czego nie mogę powiedzieć o chuście storchenwiege, którą miałam okazję wypróbować. Dziwne, bo wydawały mi się bardzo podobne w dotyku...
plum

kanka9
30-05-2009, 00:13
Ja mam kółkową indio viola i jestem bardzo zadowolona przy moim 7kg skarbie ;-). Co prawda nie mam porownania do innych kołkowych ;-)

madziuchna23
30-05-2009, 09:01
ooo, mój to 7 kilo już dawno nie ma :) ja potrzebuję cós co mi dzieciaka tak ja wiem? do 15 kilo ponosi

basiaT
30-05-2009, 09:17
zawsze możesz spróbować kółkowej "no sew"

http://www.sleepingbaby.net/jan/Baby/no_sew.html

basiaT
30-05-2009, 09:20
Ja mam kółkową ellaroo - ramię fajne ale na 7 kg szczęścia materiał chyba za delikatny, lepiej nam (o zgrozo - bo ramię fatalne) w naszym pierwszym nabytku - lnianym hamalu

basiaT
30-05-2009, 09:25
Jeszcze jedno... nad długością ogona warto się zastanowić - my np. chodzimy po plaży (dziecię uwielbia fale - cóż zrobić) i dłuższy ogon służy nam za dodatkową osłonkę gdy mocniej wieje, przydaje się też kieszonka w ogonie (u nas zamieszkały w niej chusteczki i awaryjna apaszka)