PDA

Zobacz pełną wersję : Na noc dla 3 latka?



GosiaG
15-12-2014, 23:38
Przechodzę na wieloramówki z młodszą, więc i synowi (3 lata) na noc chcę zakładać wielo. Na razie nam wszystko cienie:( czekam na longi, żeby wypróbować z formowanką. Ale zaczęłam mieć wątpliwości, czy dobrze robię, dając mu mokro od pupy? Widzę, że on tego nie kontroluje w nocy zupełnie. Nie budzi się od mokrej pieluchy. Za to mówi, że lubi mieć sucho. Czego wy używałyście?

kustafa
15-12-2014, 23:42
a chciałabyś żeby się budził w nocy po każdym siknięciu? :ninja:
rozumiem, że chcesz nauczyć go wołania, że to etap odpieluchowania? IMO przy takim starszaku to może być trudne.
u nas zawsze jest sucho od pupy, bo inaczej są odparzenia. czyli w dzień kieszonki z mikropolarem, w nocy bambusowe formowanki z dodatkową mikropolarową wkładką sucha pupa.

magnolia
15-12-2014, 23:43
bambus, z wkładką sucha pupa, i otulacz amsterdam - zawsze dawał radę

GosiaG
15-12-2014, 23:58
Dzięki. Nie pomyślałam o wkładce :) Czy z tym sucho od pupy dzieci przestały same z siebie siusiać w nocy?

kustafa
16-12-2014, 00:05
nie, nie ma tak dobrze ;)

magnolia
16-12-2014, 00:09
Mój. przestal jak mu wycieli migdaly w wieku 4lat

kustafa
16-12-2014, 00:14
Mój. przestal jak mu wycieli migdaly w wieku 4lat

ale jak to? że nocne sikanie przez migdały? :confused:

magnolia
16-12-2014, 00:22
Jak najbardziej i przez alergie tez szczegolnie jak dlugo to trwa moi synowie odpieluchoeali sie w nocy w tym samym czasie a dzieli ich 2lata! u starszaka nic nie ppmagalo wysadzanie mokra pielucha czy posciel nic , sikal 3razy w nocy , w grudniu skonczyl 4 lata a w kwietniu mial zzabieg, jweszcze w szpitalu spal w pieluszce troche na nas dziwnie patrzyli a po wycieciu od razu suche noce

GosiaG
16-12-2014, 00:27
Wow . My właśnie z alergią zaczynamy walczyć. Może to ma związek... Bo w dzień bez pieluchy już od dawna.

vinga89
16-12-2014, 00:30
Gosia ja niedawno zaczęłam pieluchować wielorazówkami mojego 2latka. zakładamy formowankę bambusową +sucha pupa + otulacz wełniany, pielucha po nocy meeega mokra ale na zewnątrz nic nie wycieka.


Mój. przestal jak mu wycieli migdaly w wieku 4lat
to bardzo ciekawe co piszesz. mój starszak ma strasznie przerośnięte wszystkie migdały i sika na potęgę w nocy.

magnolia
16-12-2014, 00:48
Poczytajcie watek co przerosniety migdal robi z naszymi dziecmi ja oczywiscie tam wyczytalam ze to moze miec zwiazek potem alergolog i laryngolog potwierdzila ,

vinga89
16-12-2014, 01:00
Magnolio a nie zaczął gorzej chorować po tym wycięciu migdałów? bo coś mi się takiego o uszy obiło, że dzieciaki później łapią mnóstwo infekcji (tak z ciekawości pytam ;) )

magnolia
16-12-2014, 08:22
Magnolio a nie zaczął gorzej chorować po tym wycięciu migdałów? bo coś mi się takiego o uszy obiło, że dzieciaki później łapią mnóstwo infekcji (tak z ciekawości pytam ;) )

absolutnie nie, a od migdałów miał bezdechy nocne, niedosłuch - teraz wszystko się cofnęło i jest git, a minęły już 2 lata od zabiegu, antybiotyku na pewno nie brał ani razu, raz było chory - miał ospę a tak to nie pamiętam czy coś poważniejszego ponad zwykłe przeziębienie miał

vinga89
16-12-2014, 10:01
i mój ma bezdechy w nocy :( braliśmy jakieś krople na obkurczenie migdałów ale nic nie pomogło

ola23
23-12-2014, 00:48
Dziewczyny, moj ponad 3 latek nadal w nocy musi miec pieluche (w dzien nie nosi pieluch od 18 miesiaca). W dzien potrafi nawet kilka godzin wytrzymac bez siusiania, no a w nocy w ogole tego nie kontroluje. Przed pojsciem spac idziemy siusiu, dwie godziny pozniej jeszcze go wysadzamy (a pielucha juz jest mokra), potem rano pielucha jest baardzo mokra.
Co prawda pije troche pije na pol godziny przed spaniem - moze z 1/4 szklanki, ale potem idziemy jeszcze siusiu.

Probowalismy po prostu nie zakladac mu pieluchy, ale cale lozko bylo zasiusiane a on smacznie sobie spal mokry.

Zastanawiam sie, czy jest gdzies jakas glebsza przyczyna, co powinnam moze sprawdzic?

dianek
23-12-2014, 06:52
Nasz prawie 3 latek na noc tez ma pieluche. Analizując przypadki rodzinne pewnie do 4 r.z. tak pociagniemy. ..

Wysłano z telefonu

krysiak
23-12-2014, 11:00
To ja trochę w temacie, ale nie di końca opowiem, ze mojemu pieciolatkowi zdarzało się obudzić w mokrym łóżku. Nigdy nue robiliśmy z tego afery, sprzatalismy pościel i bylo ok. Zawsze jednak spal na podkładzie chroniacym materac. Pol roku temu zaczęłam się trochę tym martwić, bo juz sześciolatek z nocnymi wpadkami wydawal mi się dziwny. Postanowiłam zbadać sprawę. Zaczęłam od badania moczu po takuej wpadce. Był w 100% ok. Zapisalam dziecko do lekarza. Gdy zbliżał sie termin wizyty chcąc wybadac sprawę postanowiłam delikatnie wypytac syna o objawy. Więc pytam go czy budzi się mokry a w nocy nie czuje, że siusia? On mowi, że nie, ze siusia do łóżka zaraz po przebudzeniu. Drążę więc dalej i pytam, czy mu się po prostu tak mocno chce, że nie zdążą do toalety. On mówi, że jak się budzi to czuje, że mu się chce, i potem łóżko jest mokre. Pytam więc, to dlaczego nie idziesz do toalety? On z rozbrarajaca szczerością mówi: Wiesz mama, bo jak się tak budzę z rana, to mi się tak strasznie nie chce wstawać i siusiam w łóżko...
Tajemnica się rozwiązała, wizytę odwołałam, pogadalismy o tym i od pół roku nie było ani jednej wpadki :)

To tak satyrycznie trochę, ale może komus to kiedyś pomoże ;)

Wiewiórka
30-12-2014, 20:53
Przechodzę na wieloramówki z młodszą, więc i synowi (3 lata) na noc chcę zakładać wielo. Na razie nam wszystko cienie:( czekam na longi, żeby wypróbować z formowanką. Ale zaczęłam mieć wątpliwości, czy dobrze robię, dając mu mokro od pupy? Widzę, że on tego nie kontroluje w nocy zupełnie. Nie budzi się od mokrej pieluchy. Za to mówi, że lubi mieć sucho. Czego wy używałyście?
nie budzi się to znaczy że organizm nie jest gotowy na kontrolowanie moczu w nocy
Mój 3,5 latek leje dalej w nocy. Zakładam mu issy bear one size, close parents z wkładką nocną one size, wonderoos one size i formowanki z otulaczem

Mat
30-12-2014, 21:01
nie budzi się to znaczy że organizm nie jest gotowy na kontrolowanie moczu w nocy
Mój 3,5 latek leje dalej w nocy. Zakładam mu issy bear one size, close parents z wkładką nocną one size, wonderoos one size i formowanki z otulaczem
Naraz? ;-)