PDA

Zobacz pełną wersję : żałobne pawie u dominikanów warszawa



Isolt
14-12-2014, 19:31
pozdrawiamy mamę w pawiszonach :hey: dzisiaj na dziecięcej mszy na freta :)

bere
14-12-2014, 21:52
Odpozdrawiamy!!:hello:

Edit:
Czy to Ty stałaś obok nas??:>

Isolt
14-12-2014, 22:36
Ja :D

bere
15-12-2014, 08:23
O! Fantastycznego masz Synka:D
Zatem pozdrawiamy i do zobaczenia następnym razem!:D

Anyczka
15-12-2014, 09:22
O, a my tym razem poszliśmy na dziecięcą do Kostki Potockiego, zamiast do dominikanów, lenistwo nas zmogło..

Isolt
15-12-2014, 13:44
on chyba nie był Potocki :)

my różnie chodzimy - w zaleznosci od drzemki małego. Tydzien temu bylismy na górce, na gdańskiej. Ale jak mały zaczął płakać i poszłam go pacyfikowac do zakrystii, to proboszcz zaproponował, żebyśmy już nie wracali do kościoła :duh: przykro mi się zrobiło i dla odmiany poszliśmy na starówkę :)

Dla nas u Kostki jest za cicho, zbyt grzeczne dzieci jak na nasze wokalne "pokazy". Ignas tak okropnie szaleje na mszach, że ja już nie mogę, to dla mnie gehenna.

zulam
15-12-2014, 14:39
Isolt, jak macie możliwość wybierzcie się kiedyś na Stegny do marianów na mszę dla dzieci małych (koniecznie do dolnego kościoła, nie górnego!) na 11.30 Tam jest msza ze śpiewaniem, tańcami, pokazywaniem, dzieci niosą dary, raczkują przy ołtarzu, no dzieje się dużo, żywy kościół jak najbardziej. Jeśli prowadzi to cały czas ten sam ksiądz kazanie krotkie a bardzo treściwe - dla dorosłych, w stylu o. Szustaka.
Link
http://www.stegny.marianie.pl/p/porzadek-nabozenstw.html?m=1

huskymama
15-12-2014, 14:44
Isolt, jak macie możliwość wybierzcie się kiedyś na Stegny do marianów na mszę dla dzieci małych (koniecznie do dolnego kościoła, nie górnego!) na 11.30 Tam jest msza ze śpiewaniem, tańcami, pokazywaniem, dzieci niosą dary, raczkują przy ołtarzu, no dzieje się dużo, żywy kościół jak najbardziej. Jeśli prowadzi to cały czas ten sam ksiądz kazanie krotkie a bardzo treściwe - dla dorosłych, w stylu o. Szustaka.
Link
http://www.stegny.marianie.pl/p/porzadek-nabozenstw.html?m=1

Wow ale czadersko :-) Zazdroszczę....choć u nas nie jest źle ale te śpiewy i tańce i raczkowanie brzmią naprawdę interesująco :-).....ludzie w kościele są jak na mój gust zbyt drętwi :-)

Ronja
15-12-2014, 14:46
Bere, a poszłaś potem do 100Pociech? bo jeśli tak, to Cię widziałam też :)

Isolt
15-12-2014, 15:08
Isolt, jak macie możliwość wybierzcie się kiedyś na Stegny do marianów na mszę dla dzieci małych (koniecznie do dolnego kościoła, nie górnego!) na 11.30 Tam jest msza ze śpiewaniem, tańcami, pokazywaniem, dzieci niosą dary, raczkują przy ołtarzu, no dzieje się dużo, żywy kościół jak najbardziej. Jeśli prowadzi to cały czas ten sam ksiądz kazanie krotkie a bardzo treściwe - dla dorosłych, w stylu o. Szustaka.
Link
http://www.stegny.marianie.pl/p/porzadek-nabozenstw.html?m=1

nie da rady, za daleko. na gdanskiej tez sa marianie, tez jest dosc gwarno, poziom chaosu calkiem do nas pasuje, dlatego zdziwila mnie postawa proboszcza (ktory nas zreszta dobrze zna)

goszkaaaaa
15-12-2014, 16:30
Isolt, jak macie możliwość wybierzcie się kiedyś na Stegny do marianów na mszę dla dzieci małych (koniecznie do dolnego kościoła, nie górnego!) na 11.30 Tam jest msza ze śpiewaniem, tańcami, pokazywaniem, dzieci niosą dary, raczkują przy ołtarzu, no dzieje się dużo, żywy kościół jak najbardziej. Jeśli prowadzi to cały czas ten sam ksiądz kazanie krotkie a bardzo treściwe - dla dorosłych, w stylu o. Szustaka.
Link
http://www.stegny.marianie.pl/p/porzadek-nabozenstw.html?m=1

Ooo,ale super! Dzieki za info,moze sie wybierzemy,bo to tak blisko nas no i fajnie brzmi:)

zulam
15-12-2014, 18:28
Tylko trzeba pamiętać że w święta niestety tych mszy nie ma, są w zwykłe niedziele. Dajcie znać jak się podobało

bere
15-12-2014, 18:30
No jasne, że poszłam; ) jak co tydzień; )

Nympha
15-12-2014, 18:34
Oooo Isolt, to jak proboszcz na Górce (to moja parafia) Was zna, to mamy wspólnych znajomych :-)

Isolt
15-12-2014, 22:33
Oooo Isolt, to jak proboszcz na Górce (to moja parafia) Was zna, to mamy wspólnych znajomych :-)

Nympha, to ty bardziej Żoliborz niż Bielany! A ja Cię umiejscowiłam gdzieś w okolicy Młocin ;) Zna nas, zna, w prawdzie administracyjnie to nie nasza parafia, ale de facto nasza, od lat tam rodzinnie chodzimy, udzielamy się, sakramentujemy itd :)

A dominikanów też bardzo lubię, swego czasu w scholi się udzielałam, ale teraz przy dzieciach i z rozgrzebana magisterką nie daję rady. Cenię ich przeogromnie za mądrość i celnosć kazań, fajnych spowiedników no i muzykę. Jeśli Ignacy zrezygnuje ze swoich okołopołudniowych drzemek, to pewnie będziemy częściej wpadać na dziecięcą :) Ale co, potem w stu pociechach są jakieś atrakcje? Duszpasterstwo rodzin czy coś w tym stylu?

Anyczka
15-12-2014, 22:40
Haha,no rzeczywiście, zlały mi się dwie rzeczy,tzn. Kostka z Potockim;)) Ale fakt, dla nas tam też trochę smętnie. Ta schola na chórze, ktorej nie widać i nie słychać... Ale i tak lepiej, niż na zwykłych mszach, gdzie dla mnie jest wręcz grobowo.

My w Stu pociechach byliśmy ostatni raz wieki temu, ale mam dobre wspomnienia. No i pamietam ten tłum, który wlewał się do sali po mszy dziecięcej;)
U Marianów na Gdańskiej jeszcze nie byliśmy. To moze sprawdzimy, choć opinia o proboszczu nie brzmiała dobrze...

Isolt
15-12-2014, 23:26
Ale proboszcz jest spoko (zresztą to nie on odprawia dziecięcą)! nie wiem czemu tak zareagował, w końcu msza dla dzieci i nikt się nie dziwił, ze maly wyje. Latem jest łatwiej, bo można na dworzu go pacyfikowac, ale w zimie nie da rady.

Jak byliśmy w kostce jeszcze z małym w nosidle, to schola była przy ołtarzu :)

goszkaaaaa
21-12-2014, 21:21
Tylko trzeba pamiętać że w święta niestety tych mszy nie ma, są w zwykłe niedziele. Dajcie znać jak się podobało
My dzisiaj bylismy i podobalo nam sie :) hehe,pierwsze wrazenie to ,ze nie to msza i kosciol tylko zlobko-przedszkole,ale w sumie to na plus:) przyjdziemy jeszcze napewno. Aaa,i nastepna msza dopiero po swietach,4.01.

Nympha
21-12-2014, 22:21
Nympha, to ty bardziej Żoliborz niż Bielany!
Nie, nie, ja zdecydowanie Bielany - całe życie po bielańskiej stronie trasy AK ;) ale fakt, że teraz już jej bardzo blisko, więc tym samym, bliżej Żoliborza :)