PDA

Zobacz pełną wersję : szukam nosidła,może womar eco?



Paulina8989
14-12-2014, 13:49
Witam:lol: czytam was od dawna,obecnie nosze 3 miesiecznego malucha w chuscie elastycznej,ale chce zakupic na wiosne nosidlo.
mam uzywane womar zaffiro ale po przeczytaniu opini widze ze musze je sprzedac:( Zastanawiam sie nad womar eco,co o nim sądzicie?
a i czy są jakies nosidla gdzie mozna nosic dziecko przodem do swiata? oczywiscie bezpiecznie dla kregoslupa maluszka? bo z tego co czytam to w ogole nie powinno sie nosic przodem do swiata, tak?:(
myslalam tez o ergobaby ale z tego co czytam jest duzo podrob:(
nie bede ukrywac ze cena ma dla mnie znaczenie,mogloby byc to nosidlo uzywane,wazne zeby bylo bezpiecznie dla dziecka
pozdrawiam

a i widze ze polecacie nosidla dopiero od momentu kiedy dziecko siedzi,szkoda tylko ze wszedzie pisza ze mozna juz od 3mcy dziecko pakować do nosideł... gdyby nie to forum to bym nosila malego w tym zaffiro i by bylo:(

Magenta
14-12-2014, 13:56
Niestety przodem do swiata nie jest zdrowe dla kregoslupa dziecka, zauwaz, ze dzieciatko ma naturalnie kregoslup ulozony w C i dopiero powoli z rozwojem powstaja kolejne krzywizny, gdy zaczyna podnosic glowke, siadac, raczkowac, gdzies tu byl ciekawie opisany ten schemat w obrazkach. Noszac w nosidle przodem do swiata wyginamy nienaturalnie kregoslup dziecka, inaczej jest gdy trzymamy na rekach, najczesciej nozki ma zgiete w kolanach i plecki zaokraglone.

Kudlata
14-12-2014, 14:13
Niestety producenci sztywnych nosideł napiszą cokolwiek byleby wypchnąć produkt.. Poluj na okazje, promocje, wyprzedaże i używki. Czasem można tulę za 250 zł znaleźć. Ja mam lunari od niedawna, nowe jest o 100 zł tańsze niż nowa tula a moim zdaniem wygodniejsze. Pathi szyje nosidła całkiem fajne.
Womar Eco niby piszą, że ergonomiczne jest, ale nie do końca to prawda, bo choć nóżki układają się dobrze, dziecko nie wisi to nadal panel jest sztywny co nie jest dobre dla kręgosłupa.

Paulina8989
14-12-2014, 14:23
no szkoda... widze ze tutaj popularna jest tula,niestety cena kosmiczna:( szukalam uzywanych ale nie znalazlam a jak juz to i tak za 400zl... to nie na moja kieszen niestety,chcialabym tak do 250zl kupic ale jesli nie da rady to moze do wiosny odloze?nie wiem co robic,a wozek targam z drugiego pietra i mam dosyc,na wiosne koniecznie potrzebuje nosidla z prawdziwego zdarzenia!

Magenta
14-12-2014, 20:45
Dziecine masz malenka to i czasu sporo na szukanie :-) zdazaja sie okazje, zamiesc w dziale kupie ogloszenie, aktualizuj bo po miesiacu ciszy moderator kasuje, wystarczy napisac hop, nadal szukam, po za tym na all zerkac. A jesli chcesz zejsc z dzieckiem do samochodu lub inny krotki odcinek polecam chuste kolkowa :-)

Kudlata
14-12-2014, 20:50
A nie chcesz spróbować chusty tkanej? Jeśli nie, to faktycznie odkładaj do wiosny a w międzyczasie szukaj okazji. Tu jest wątek gdzie dziewczyny wrzucają linki do naprawdę okazyjnych ofert z allegro czy olx, często są tule za 250-320 zł. Ja ostatnio kupiłam lunari za 190 zł na innym forum, serio można a jak Ci się nie spieszy bardzo to już w ogóle luz ;)

Leoni
14-12-2014, 21:01
Czekaj cierpliwie i szukaj okazji. Nie musi byc tula. Może byc ono, manduca, bondolino tylko tula chyba najpopularniejsza i najczęściej na allegro można znaleźć. I tak jak magenta pisała najlepsza byłaby tkana albo jeszcze poczekać do nosidełka.
I ostatnio któraś z dziewczyn kupila na all nosidło ono za 39zl wiec naprawdę okazję się zdarzają i nie musisz kupować byle czego :) śledź wątek z okazjami z all i olx

Paulina8989
14-12-2014, 22:35
chusty nie chce:) poza tym chodzi mi nie tylko o wyjscie do sklepu ale i spacery,ciezko mi znosic codziennie wozek i potem wnosic:( no wlasnie uzywana tulę widzialam za 350zl i to jeszcze cena rosnie takze kiepsko:( no ale bede szukac dalej...
dzieki:)

sakahet
15-12-2014, 00:12
Mozesz spokojnie rozejrzec sie za jakis MT rowniez, np szytym z chusty; choc ja bym poczekala z nosidlem az maluszek zacznie siadac samodzielnie, szczegolnie jesli planujesz regularne noszenie

Paulina8989
15-12-2014, 00:17
chcialam kupic ze tak powiem na zaś:) a w ogole to nosidło womar zaffiro zostalo głoszone "Super produktem 2009 roku" przez magazyn Mam Dziecko... i czlowiek sie sugeruje a potem zonk:(

Wiewiórka
15-12-2014, 19:40
lepiej kupić podrabiane ergobaby niż te womarowe nosidło

gosia2809
15-12-2014, 19:47
ja mam nosidełko, zamieszczałam chyba nawet ogłoszenie jakiś czas temu, jakbys była zainteresowana daj znać na priv ;)

Wika
17-12-2014, 23:52
Możesz napisać do pani_olo- uszyje Ci nosidło/mt/hybrydę na wymiar i jskie chcesz i dużo taniej. A piękne! Poczytaj sobie w recenzjach o jej nosidłach

Baryczka
12-01-2015, 13:33
Zostaliśmy obdarowani nosidłem womara Eco design ergonomicznym. Znajomym polecił je fizjoterapeuta.
Na pierwszy rzut oka jest ok- młody ma nóżki odwiedzone, plecki ułożone w ładne C, dupka jest troszkę poniżej kolan- nosiłam go trochę po domu, na brzuchu i było mi wygodnie. On przyzwyczajony chyba do motania, nawet nie jęknął.

I mam zagwozdkę- nie będę go nosić godzinami, więc czy na krótki wypad do sklepu mogę młodego w tym nosić? Czy nosidło schować głęboko w szafie? Dodam, ze młody od 3tż był noszony w elastyku tuli , teraz ma 7.5mca, ja nadal chcę go motać w chusty, a nosidło chcę kupić ze względu na tatę dzidziola. Jest duży i musiałby mieć większą chustę, poza tym nie ma cierpliwości do wiązania chust.

Czy tym ergonomicznym womarem zrobimy dziecku krzywdę?

Karolcia82
12-01-2015, 13:53
eehhh.. nie koniecznie tula. Poza tym ja nawet tulę kupiłam za 250zł, da się, uwierz.
Ale polecam na krótkie spacery podróbkę egro, a ostatnio kupiłam piękne nosiło Nimar, bardzo podobne do tuli za całe 95zł z przesyłem (używane).
Na allegro widziałam też Marsupi za 160zł. Poza tym MT kupisz już na prawdę tanio. Poczytaj o niosidłach tu na forum, na prawdę znajdziesz tanie i rewelacyjne. Wystarczy poświęcić jakiś czas na szukanie.

sakahet
12-01-2015, 15:00
Baryczko to jest akurat nosidlo ergonomiczne, ale z tego co pamietam z testow (tstowalam ze starszym dzieckiem niz Twoje), to ma ono dosyv duzy panel i dziecie mi sie w nim topilo; ja bym z noszeniem jeszcze chwile poczekala, a poki co uzywala dalej chusty; no chyba ze masz wyjatkowo duze dziecko (a i nie piszesz czy dziecie juz siada);

beati_becia
12-01-2015, 19:34
T u są linki do nosideł Pani Olo, ale te to chyba szyte dla starszych dzieci. Trzeba by pytać o wymiary.
http://allegro.pl/nosidlo-ergonomiczne-my-owl-town-rapalu-motyle-i4980143053.html
http://allegro.pl/ergonomiczne-rybki-my-owl-town-didymos-malawii-i4980159133.html
i znalazłam jeszcze manducę tanią
http://allegro.pl/nosidelko-egronomiczne-manduca-i4970987600.html

huskymama
12-01-2015, 19:47
tu w wątku w #7 http://www.chusty.info/forum/showthread.php/119155-Tula-nosid%C5%82o?p=3035766#post3035766
qqrq5 proponowała tulę za 250 pln.... jakby co pisz do niej :-)

qqrq5
12-01-2015, 21:07
Juz poszlo ;) ale mam jeszcze inny ergonomik za 200zl

krysiak
12-01-2015, 23:42
Juz poszlo ;) ale mam jeszcze inny ergonomik za 200zl
A jaki? że zapytam ;)

qqrq5
13-01-2015, 01:18
Edytowalam post ale widze nie wkleilo sie
Mei Favourite

Baryczka
13-01-2015, 12:31
Gosiu83, Piotruś już stabilnie siedzi. Pewnie masz rację, ze moze być za duze- chłopak ma jakieś 8kg i 78cm. Muszę jeszcze raz je przymierzyć, zrobić kilka zdjęć, wtedy lepiej zobaczę co nie gra. Nosidło ma być dla męża, rozglądam się za tulą- one najbardziej się spodobały nam. Ciekawią mnie też mt Pathi, ale nie pokazywałam mężowi, czy chciałby nosidło wiązane.
Dziękuję :)

Karolcia82
13-01-2015, 17:08
hah, jak mój mąż zobaczył wiązane, to stwierdził, że chyba ma się na nim powiesić ;)

Baryczka
13-01-2015, 19:57
O, lepiej, by mój był przychylniejszy mt :/