PDA

Zobacz pełną wersję : Rzepy czy napy? Czy z napami nie ma problemu przy ruchliwych dzieciach?



GosiaG
05-12-2014, 23:41
Kompletuję nasz stosik i zastanawiam się, czy jak teraz pokupuję OS z napami, to potem nie będę żałować, tzn. Na takimdziecku, co już raczkuje, chodzi i jest ciekawe świata, da się zapiąć napy?
Pamiętam, że synkowi jednorazówkę było mi ciężko założyć. Może więc bez różnicy? Jakie są wasze doświadczenia?

kustafa
05-12-2014, 23:46
na ruchliwym dziecku może być ciężej zapiąć napy, ale na pewno ich sam nie rozepnie.
mój nauczył się sam rozpinać rzepy baaardzo szybko.
nie mówiąc już o tym, że rzepy z czasem przestają trzymać i szarzeją

Kreska
06-12-2014, 01:37
zalezy kogo zapytasz ;)
ja wole rzepy :)
duuuzo latwiej i szybciej sie zapina, a podwojne napy to w ogole katastrofa, regulacja jest plynna a nie skokowa (na jedna nape za ciasno, na kolejna za luzno...)
jak dziecko ma spodenki na pieluszce to juz nie tak latwo odpiac, choc nie jest to niemozliwe.

prawda jest ze rzepy sie bardziej zuzywaja i w niektorych pieluszkach moga odgniatac sie na brzuchu

mysle ze to kwestia sprawdzenia co ci bardziej pasuje.

elinn
06-12-2014, 12:07
Ja mam ruchliwego synka i z rzepami u nas ciężko... o wiele bardziej pasują mi napy. Gdy muszę mu założyć jednorazówkę to jestem przerażona :)
Tak więc sama widzisz - ile osób, tyle opinii :)

NEMO
06-12-2014, 13:44
A ja lubię zapięcie na podwójne napy, bo lepiej trzymają i jest lepsza regulacja (nie ma tej zewnętrznej napy, która skraca regulację). Napki mogę zapiąć na najbardziej zewnętrzne na pasie i w ten sposób jest bardzo duża pielucha. Z pojedynczymi napami nie da się tego zrobić i pieluszka ma mniejszy rozmiar przy tej samej wielkości co pielucha z podwójnymi napami.

marzycielka
17-12-2014, 21:07
Zdecydowanie wolę napy. Mój syn po zapięciu rzepów od razu je rozpina. Dobrze, że nie używamy już pampków, bo one wszystkie na rzepy

Anduina
19-12-2014, 18:46
Ja miałam tylko jedną pieluchę na rzepy i jakoś dla mnie to rozwiązanie się nie sprawdza. Zbyt łatwo się rozpinają przy moim ruchliwym dziecku. A poza tym zawsze mnie w praniu wkurzają, bo się czepiają do wszytskiego...

ediczek84
26-01-2015, 23:41
mojej wiercipięcie ciężko cokolwiek zalożyć... mam i napy i rzepy... ale on i tak mi z tyłkiem ucieka.cięzka sprawa, chyba musisz się sama przekonać co lepsze dla Was