PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie nosidło dla starszaka?



Liczi
02-12-2014, 00:04
Drogie Chustomamy, rozważam zakup nosidła dla naszej starszaczki (2 lata 4 miesiące). Mamy już mniejsze Tuli, ale aktualnie służy naszym znajomym. Zresztą Marysia już ledwo się w nim mieści. Czy możecie polecić jakieś opcje? Gdzie w razie czego szukać używanego nosidła? Z góry dziękuję za pomoc.

Mat
02-12-2014, 01:01
Tula toddler :)

Pat
02-12-2014, 01:07
Doux-Doux szyte na wymiar https://www.facebook.com/pages/Doux-Doux/192508084181865?ref=br_tf

mimimi
02-12-2014, 02:22
Dołączam się do pytania. Mój synek ma 22 miesiące (88 cm, ok. 13 kg), do tej pory używaliśmy wyłącznie Ergobaby, które bardzo dobrze się spisywało, ale na skutek niefortunnej serii zdarzeń rozerwało się... (oczywiście, nie z dzieckiem w środku... Tak bywa, kiedy mamy zbyt beztrosko bawią się z dziećmi na placu zabaw:))
Co do Ergo, było jeszcze dobre, ale podejrzewam, że niedługo mogłoby zrobić się niewygodne...
Byłam już całkiem zdecydowana na Tulę Toddler, ale nagle po przewertowaniu tego i innych forów, mam trochę wątpliwości... Czy naprawdę Tula jest warta swojej ceny? No i co będzie najlepsze, zważając na zbliżającą się zimę? Pomóżcie, proszę! :)

żuk
02-12-2014, 11:19
będę nudna, ja bym brała kibi :)

suskha
02-12-2014, 11:33
Ja dla 2-3 lataka mialam nosidło do Pathi. Poniesie nawet przedszkolaka :)

mamafranka
02-12-2014, 18:38
ja też bym kibi brała, mój 4,5 latek jak panel rozsunę na maksa to robi piekna zabe i panel mu sięga od kolana do kolana

huskymama
02-12-2014, 19:35
miałam pożyczonego tulowego todlera (jestem tulową fanką i uważam, że nosidło jak najbardziej warte swojej ceny....też mieliśmy standarda ale jak młoda miała 14 miesięcy żabka przestała być fizjologiczna a zaczęła być rozjechana :mrgreen: ) Do todlera tuli dziecko pasuje dobrze tak dopiero od 2 lat wzwyż (rozm 86) teraz kupuję kibi....jak dotrze mogę napisać jak się sprawuje nosząc moją niespełna 2 latkę. Liczę też, że dzięki regulacji będzie przyszłą jesienią też dla drugiego dziecka, które urodzi się w marcu 2015....o ile sie pokochamy :-)

mimimi
02-12-2014, 23:59
Kibi można kupić tylko nowe? Nie znalazłam nic więcej, wygląda super, ale w sumie chyba jeszcze droższe od tuli...
A co myślicie o nosidłach Lenny Lamb mei tai toddler?
http://pl.lennylamb.com/products/show/511_noside%C5%82ko-dla-dzieci-mei-tai-toddler-bambus--bawe%C5%82na-sko%C5%9Bno-krzy%C5%BCowa-z-kapturkiemparadiso
Jest bardzo ładne, ale nie wiem, jak z jakością i wygodą, bo w sumie podejrzanie mało kosztuje... Czy ktoś używał takiego (albo podobnego)?

Szczebiotka
03-12-2014, 21:01
Huskymama czekam niecierpliwie na porównanie. Moja Córka ma obecnie 21miesiecy ale jest wyrosnieta bardz, właśnie zmieniam jej ciuszki na rozm98. Obecnie mam tule toddler oraz hybryde z chusty Oli z my_Owl_town i nie ukrywam, że dla nas tula to nosidlo dodatkowe używane jak warunki pogodowe niesprzyjajace, wsadzane pod wózek na "wszelki wypadek" itp hybryda o wiele lepiej otula i mam wrażenie że jest wygodniejsza dla młodej. Rozwazalam zmianę na ergo lennylamb przez to ze chustowe ale po przeczytaniu opinii zmienilam zdanie, może kibi to jest to ;)

Jagna
03-12-2014, 21:54
Ja polecam Nubigo...ponioslo mojego duzego 3 letniego 17 kilowca
Nawet teraz 4,5 roku i 22 kg bym upchnela
I bardzo komfortowe jest

Liczi
04-12-2014, 06:51
Bardzo serdecznie Wam dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Teraz będę szperać i porównywać. Nie ukrywam, że od Tuli Toddlera odstrasza mnie cena - no, chyba że jest już jakiś rynek wtórny i udałoby się dostać używane. Z nosidła będziemy pewnie korzystać sporadycznie - głównie na dłuższe, niemiejskie wyprawy - co ostatnio niestety nieczęsto się zdarza :(

Szczebiotka
04-12-2014, 16:12
Liczi jeśli potrzebujesz do użytku raz na jakiś czas to poważnie rozwazylabym tule,używanego toddlera można znaleźć za 350zl a obawiam się, że ciężko Ci będzie dobre nosidło taniej dostać, weź jednak pod uwagę ze gdy skończysz użytkować sprzedasz je prawdopodobnie za podobną cenę do tej którą zaiwestujesz. Tule to naprawdę dobre i wytrzymałe nosidła, łatwe w obsłudze i kompaktowe. Mój Synek ma 4lata ciuszki na 116cm już kupuję i waży 21kg,generalnie nie jest noszony ale ostatnio jak wracałam z PŁ był chory i usnal mi w samolocie tak, że go dobudzic nie mogłam wiec zapakowalam go w tule, jedyne przy czym pomoc potrzebowałam to przy wsadzaniu go na plecy bo ja kurdupel 1.6 cm i nie daje już rady go przerzucić ;) Teraz na święta do PL też tylko nosidła z nami jadą, dużo przemieszczania nas czeka wiec właśnie 2 na wszelki wypadek i tula właśnie jako zapasowka dla Syna :)

mimimi
06-12-2014, 15:57
Ja też dziękuję za pomoc! W końcu zdecydowałam się na Kibi. Wygląda bardzo solidnie, materiał w porównaniu z moim wcześniejszym Ergobaby Organic nie jest aż tak miękki w dotyku:) ale też ok, no i mój prawie dwuletni synek zdecydowanie je polubił. Z kurtkami zimowymi oczywiście nie było już tak wspaniale, jak bez, ale całkiem wygodnie. Po godzinnym spacerze lekko bolą mnie plecy... Ale to pewnie kwestia odzwyczajenia, bo przez ostatnie dwa miesiące byłam bez nosidła... Nie wiem, jak wypada w porównaniu z Tulą, w każdym razie polecam! Ps kupiłam na numama.cz, w środę napisałam, w piątek już było:)