PDA

Zobacz pełną wersję : Chusta dla dwulatka - jaka?



Paulina S.
24-11-2014, 16:16
Pszukuję chusty dla dwuletniej córki. Mała ma ok 90cm wzrostu i waży 13kg. Niegdy nie używałam chust tkanych. Kiedy młoda wyrosła z elastycznej, to przerzuciłyśmy się na nosidło. Teraz chciałybyśmy wrócić do chusty. Pojęcia nie mam na co się zdecydować. Pogubiłam się w tych wszystkich informacjach na forum, dodam, że w rozmiarach chust też się nie bardzo orientuje (mam 164cm wzrostu i 54kg). Szukam czegoś uniwersalnego, ważne, żeby wygodnie się nosiło. Co mogłybyście mi polecić?

kornflejka
24-11-2014, 16:20
Jako, że pewnie będzie się nosić na plecach głównie to myślę, że rozmiar 4. Czyli długość około 3,6m byłaby dla Was najlepsza. Dla starszych i cięższych dzieci dobrze mieć chustę z domieszkami takimi jak len, konopie albo wełna.

Ale chustę kup taką jaka się Tobie podoba :)

panna.z.wilka
24-11-2014, 16:53
Nie miałam nigdy lnu ani wełny, ale mojego prawietrzylatka w konopiach nosi mi się całkiem dobrze.
A rozmiar chusty to zależeć też będzie od tego w jakim plecaku będziesz nosić. Jeśli w prostym to 3,6m wystarczy, ale np. na plecak z koszulką potrzeba będzie pewnie 4, 6m.

Paulina S.
26-11-2014, 19:42
Właśnie zastanawiam się nad 4,6m, a splot skośno-krzyżowy, czy diamentowy, cieńsza, czy grubsza? Rozumiem, że z domieszką są najlepsze, ale widzę na forum zachwyt chustami żakardowymi i Indio z Didymos więc ciekawa jestem czy dla cięższego, większego dziecka też się sprawdzą.

panna.z.wilka
26-11-2014, 21:53
Moja konopna chusta to właśnie indio :)
Indiacze znajdziesz w różnych konfiguracjach kolorystycznych i domieszkowych.
Jeśli o grubość chodzi to znow zależy od domieszki. Przez moje indio konopne można swiat jak zza gęstej firanki oglądać, a nosi świetnie.
Ale wiem też, że są bawełniane indio, które równie świetnie noszą.
Jeśli jesteś zdecydowana na indio to w wątku dla indiofilek zapytaj :)

koleszna
27-12-2014, 19:52
A ja myslę, że długość 3,6 niekoniecznie. Dwulatka lepiej nosić w plecaku z koszulką, wygodniej.