PDA

Zobacz pełną wersję : Co na chude i długie 2 mies. dziecko?



GosiaG
09-11-2014, 03:48
Gubię się w ilości firm i opcji. Może poradzicie, które pieluchy warto brać pod uwagę? Córeczka jest chuda i długa. Teraz waży ok 4.5 kg.

Na razie wiem, że:
Imse Vimse otulacz wełniany wygląda na niej kiepsko-wielki w pupie jest.
Tots Bots teeny fit fajnie się układa.

żuk
09-11-2014, 08:01
nappime polecam, można dobrze dopasować. i itti bitti może?

Tamarin
09-11-2014, 08:05
Itti Bitti roz. S odpada przy chudych nóżkach (jest jeszcze one size? ale nie wiem jak one wyglądają na takim maluszku). Moja mała też miała podobne gabaryty i IB były zapięte na ostatnie napy, a między udami były ogromne dziury. Tak było aż do prawie 7kg. No chyba, że dziecko ma grube udka to wtedy inna sprawa :) My używałyśmy Totsów i przecieków nie było :)

malagala
12-11-2014, 18:57
Mój synek też taki był, używaliśmy jakiegoś najmniejszego otulacza PUL Bambino Mio z poskładaną tetrą do środka, tak od 5kg wagi było ok.
Poza tym otulacze Puppi noworodkowe były dłuugi czas ok (tak do 2.5-3 miesiąca).

PaPuna
12-11-2014, 20:30
Babyeta i NappiMe, są wąskie i można dobrze dopasować. Ja też mam długą i chudą dziewuszkę ;)

kamilam
12-11-2014, 21:02
A może otulacz NB Kokosi są malutkie i mają dodatkowe falbanki przy nóżkach.

NEMO
12-11-2014, 21:11
spróbuj Charli Banana, są zgrabne, z przeszyciami, ja byłam zadowolona, a mój syn też do grubasów nie należał i dalej raczej jest drobny. Ma 21 m-cy i Charli Banana w użyciu, chociaż już na "styk"

Anyczka
12-11-2014, 22:51
A muszą to być kieszonki? Niczego tak dobrze nie dopasujesz do dziecka jak otulacza pulowego i tetry. Z otulaczy na długich i chudych to chyba najlepsze Kokosi by były.

Baryczka
12-11-2014, 23:24
Z kieszonek polecam babyetta i nappime, ecodidi też są wąskie. Nie mam kieszonek baby jungle, ale też ponoć są zgrabne. A z otulaczy wełniane puppi- u nas świetnie się sprawdzają, idealnie układają wokół nóżek. A nasz syn to też szczupak- w 2 mż miał 64 cm i 4600g.

GosiaG
06-12-2014, 20:47
Dzięki. Trochę już potestowałam. Kokosi leży super (mamy kieszonkę). Otulacz i formowanka Puppi też. Babyetta mam rozm S, też fajnie leży, vhoć jakoś się nie lubimy.

guesy
06-12-2014, 22:22
spróbuj Charli Banana, są zgrabne, z przeszyciami, ja byłam zadowolona, a mój syn też do grubasów nie należał

Też polecam chb, mają fajną regulację gumek przy nogach. Fajne i zgrabne też są nappime. Lubiłam też bardzo kieszonki lenny lamb, to taki mniejszy one size z przeszyciami jak chb. Z otulaczy to wełniak ecodidi był fajny a z puli to zwykły flip.

Gaja78
06-12-2014, 23:43
A muszą to być kieszonki? Niczego tak dobrze nie dopasujesz do dziecka jak otulacza pulowego i tetry. Z otulaczy na długich i chudych to chyba najlepsze Kokosi by były.

Albo Otulacz Milovia S :)

JagodaP
05-02-2015, 03:01
Z esek to szybko wyrośnie, nie wiem czy jest sens. Aczkolwiek Milovia S pewnie byłaby ok, pytanie na jak długo - a pielucha droga...

Itti Bitti one size powinna być ok, nie wiem jak ona się ma do S-ki, bo rozmiarowej w ręku nie miałam, ale na najmniejszym ustawieniu OS ładnie otulała nóżki noworodka o wadze 3900g (z prefoldem w środku).