PDA

Zobacz pełną wersję : Formowanki chłonniejsze niż pampersy?



mama_lwica
02-11-2014, 23:06
Dziewczyny czy to możliwe? Na razie używam na noc jednorazowek, bo formowanki, które mam zawodzą, nie przewijam teraz w nocy, Bo dziecko się rozbudza i szaleje potem godzinę. Rano praktycznie codziennie bodziak mokry po pachy. Znacie jakieś pancerne formowanki, które pozwolą uniknąć przecieków? Myślałam o tym bambusowym puchu i wełnianych gaciach, da radę? Czy raczej mam ćwiczyć przewijanie na śpiocha?;)

jul
02-11-2014, 23:22
w jakim wieku masz dziecko? Obu moich chłopców przez jakiś czas przewijałam koło 24-1 w nocy (starszy zaczynał od pampków i inaczej pampki ciekły) i już do rana wytrzymywało, ale potem przechodziliśmy na solidne nocne, bambusowe lub konopne formowanki z wełnianymi gatkami (u nas akurat storchenkinder czy jak im tam) do rana i dawało radę - nie wiem czy lepiej od pampków, ale na pewno nie słabiej.

kustafa
02-11-2014, 23:31
BBH konopne, Monkey Snuggles i Tots Bots Bamboozle z dodatkowym wkładem - dawały radę w okresie największego sikania nocnego. BP nie miałam, więc się nie wypowiem. Używałam z otulaczami PULowymi, na wełnę przeszłam dopiero po odstawieniu dziecka.
Jakich otulaczy PUL i formowanek używasz obecnie?

mama_lwica
03-11-2014, 09:30
Synek ma 7 m-cy. Jak przewinęło jak sama idę spać to raczej raczej wytrzyma rana, ale za to usypianie trwa wtedy mega długo.
Próbowałam z biznesowymi puppi z wkładami bambusowym i konopnym i to połaczenie całkiem, całkiem dawało radę, drugą opcją bawełna organiczna znacznie gorzej. Pul zwykły bobolidera, ale przecieki górą od zbyt nasiaknietej formowanki/niedopasowania?/

kustafa
03-11-2014, 10:09
Bawełna organiczna na noc jest za mało chlonna. Spróbuj do formowanki Puppi dać wiecej wkładów lub bardziej chlonne i włóż je gł. z przodu, bo tam chłopcy siusiają wiecej. Otulacz Bobolider u mnie sie sprawdzał, z reszta sama piszesz ze i u ciebie daje on rade. Jesli przeciek jest góra to zazwyczaj oznacza zbyt małą chlonnosc. Chyba ze napki w otulaczu sa zbyt mocno spięte i nie zakrywają z przodu całej formowanki.

Agulinka
03-11-2014, 10:12
pul bobolidera z tego co pamiętam dość słaby jest, spróbuj czegoś z wyższej pólki albo wełny.

kustafa
03-11-2014, 10:24
pul bobolidera z tego co pamiętam dość słaby jest, spróbuj czegoś z wyższej pólki albo wełny.

Agulinko, a używałaś moze boboliderowych otulaczy? Bo tam pul jest inny niz w kieszonkach bobolidera. Mi te otulacze trzymały lepiej niz zachwalane flipy. ;)

jul
03-11-2014, 10:28
imho pancerne wełniane gacie/otulacz (bbh, amsterdam, imse vimse) zadziałają lepiej niż otulacz pulowy - mi wełna działała słabiej u noworodka, ale wtedy był długi nacisk na jedno miejsce bo dzidzik spał na brzuchu i praktycznie się nie ruszał przez całe długie drzemki, wtedy ratował nas pancerny rozmiarowy pul blueberry, poza tym mam większą wiarę w skuteczność wełnaków. No i jednak przewiewniej, co ma specjalne znaczenie jak dziecko śpi całą noc w wilgotnej pieluszce.

Możesz też zastanowić się co da Ci większą szansę na niewybudzaniowe przewijanie na śpiocha - zapinane z przodu otulacze czy wciągane gatki, możesz też zamówić u dzewczyn szyjących z wełny otulacz z długimi nogawkami, to odpadnie Ci jedna warstwa do ewentualnego zakładania po nocy.

Agulinka
03-11-2014, 10:52
Agulinko, a używałaś moze boboliderowych otulaczy? Bo tam pul jest inny niz w kieszonkach bobolidera. Mi te otulacze trzymały lepiej niz zachwalane flipy. ;)
a to sorawka ;) miałam tylko kieszonki, jakoś nie pomyślałam że producent może mieć dwa rodzaje pulu.

kornflejka
03-11-2014, 11:04
Grubcio ma 10 mscy i na noc zakładam mu zazwyczaj formowanki tots bots bambusowe albo też bambusowe little lamb. Na to albo wełniane gatki Storchenkinder albo pulowy otulacz (flip albo blueberry). Wytrzymuje mi ten zestaw całą noc, bo nie zmieniam pieluchy w nocy (wolę spać :ninja:). No chyba, że gatki potrzebują lanoliny to wtedy lekki przeciek jest i to znak, że trzeba je kurować ;)

mama_lwica
03-11-2014, 11:49
Dzięki za rady:)
Kustafa jest tak jak piszesz przeciek, bo za mało chłonny środek, na formowankę już nie zmniejszam otulacza na długość.
Rozejrzę się za jakimiś z polecanych przez Was formowanek i ten pomysł z długimi gaciami muszę przemyśleć.
U mnie wełna się bardzo sprawdziła, ale w dzień tylko, bo miałam otulacze puppi i tam, niewiele do środka się zmieści niestety.
I dzięki za cynk z kieszonkami bobolidera, myślałam o zamówieniu, bo otulacze się super sprawdzają jak za tą cenę zwłaszcza.

Roanna
03-11-2014, 12:37
Moze tylko na uspokojenie dodam, ze moze się okazać, że byc może zaniedlugo synek będzie miał lepsze spanie i dasz rade go przebrać bez wybudzania. U mnie jakoś od 9 miesiąca się to udaje. (Spi w kokosi bambusowej, albo zufizo flanelowej i bambusowe wklady plus pul, ale zmieniam mu ok 4,5 nad ranem jednak, bo inaczej z przodu puszczają, bo spi na brzuchu.... A nawet jesli, to jednak mialabym obiekcje go 12h trzymac...)

suskha
03-11-2014, 12:56
A ma ktos z was połączenie formowanka welurowa puppi plus otulacz puppi? Jak do tego wkład na nocki? Mój starszy od roku nie sika juz w nocy ale zbieram wyprawke dla malucha .

Agulinka
03-11-2014, 13:10
.
I dzięki za cynk z kieszonkami bobolidera, myślałam o zamówieniu, bo otulacze się super sprawdzają jak za tą cenę zwłaszcza.
na dzień były super, dawały radę :)

Gaja78
22-11-2014, 12:15
A ma ktos z was połączenie formowanka welurowa puppi plus otulacz puppi? Jak do tego wkład na nocki? Mój starszy od roku nie sika juz w nocy ale zbieram wyprawke dla malucha .

Nie mamy wełniaczka Puppi, mamy Ecodidi (który ponoć ciut większy) i formowanka kieszonka Puppi spod niego potrafi wystawać odrobinę - dokładnie brzeżki przy biodrach. Niewiele ale jednak.

P.S. Mój śpi na brzuchu i wełniane gacie nam jeszcze nie puściły. A lanolinowane wg tego filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=trEUto96W38 bez gotowania. Wełniaczek na napy tylko w dzień. Jak ktoś wspomniał nie upcha się tam niestety tak dużo jak w gatkach.

olazola
10-12-2014, 23:43
A mi welniaki przeciekaly nawet swiezo lanolinowane, puppi, ecodidi, ecodidi podfilcowany, BBH-czy jakos tak, no i moje ostatnie odkrycie welniane galoty Disana, formowanka z duzym wkladem bambusowa miekkoscia byla tak ciezka ze mozna bylo zabic, cala mokra a mije dzecko od niepamietam kiedy suche, kocham te gacie welniane, napomne tylko ze pampki tez zawsze przesikane i ubranie mokre, u nas zawsze caly lewy bok bo na tym sie karmimy

yaheira
11-12-2014, 18:25
zastanawiam się nad formowanką bambusową i wełniakiem na noc, bo ja nadal na jedno w nocy

czy trzymanie dziecka w pieluszce bambusowej jest ok? bo na dzień bambus sie super sprawdza, ale mam opory przed zbyt długim trzymaniem mokrej pieluchy na pupie

Agis
11-12-2014, 20:55
zastanawiam się nad formowanką bambusową i wełniakiem na noc, bo ja nadal na jedno w nocy

czy trzymanie dziecka w pieluszce bambusowej jest ok? bo na dzień bambus sie super sprawdza, ale mam opory przed zbyt długim trzymaniem mokrej pieluchy na pupie

Spróbuj i zobaczysz jak zareaguje pupa twojego małego. Ja starszaka przewijałam w nocy raz czasem dwa razy, jak się przebudził i mnie przy okazji, tylko to był taki typ że go to przewijanie nie rozbudzało. W sumie to zmieniałam mu pieluchę na śpiocha ok. 23-24 tej jak kładłam się spać i czasem raz jeszcze w nocy. Małą przewijam w nocy rzadko, bo ją to budzi i wtedy mi nie daje spać, więc rano pielucha jest bardzo mokra.

vinga89
11-12-2014, 21:32
mój młodszy już od dawna śpi w wielorazówkach ale ostatnio i starszaka ubrałam w wielo na noc i niestety trzeba przewijać :( a myślałam że da radę do rana... ale on nawet jednorazówkę przesika na maxa. :(

kamilam
13-12-2014, 17:26
Ja swojej małej na noc lubiłam zakładać formowanki zufizo ale całe flanelowe z wkładem z grubej flaneli składanym na 3 bardzo chłonne (nie wiem czy jeszcze takie sprzedaje, może na zamówienie albo z bazarku), u 2,5 rocznej panny wytrzymywała całą noc do tego zakładałam otulacz Flip albo gacie wełniane.

vinga89
14-12-2014, 23:36
jednak znalazłam dla nas coś ok na noc :) mojemu dwulatkowi zakładam formowankę bambusową (najczęściej little lamb) + wkład z mikrofibry. daje radę całą noc bez przewijania. u młodszego sama formowanka bambmusowa, bez żadnych dodatków :)

marjen
18-12-2014, 21:28
pul bobolidera z tego co pamiętam dość słaby jest, spróbuj czegoś z wyższej pólki albo wełny.
hm no nie wiem, bobolider ma otulacze IMHO bardzo dobre.
ja natomiast widzę że u większego dziecka otulacze rady nie dają w nocy czasem jak śpi na brzuchu albo przez ruchliwość.
Mi też u sikacza doradzono porządne formowanki i wełniak

mamaHani
18-12-2014, 22:16
ja polecam formownkę bambusową lub jeszcze lepiej - formowankę welurową z kieszonką- tu można włożyć takie wkłądy i tyle ile mi w danej chwili potrzeba, czyli sama decydujesz o chłonności pieluszki. Ja stosowałąm najczęsciej tą wersję, z welurem od pupy,który daje sucho, by nie moczyć skóry całą noc. DO tego duży otulacz Pul, taki co nie wchodzi w pachwiny i działało zawsze, nawet przy bardzo mokrych nocach.