PDA

Zobacz pełną wersję : Nie każdy maluszek lubi chustę?



Paulina8989
15-10-2014, 18:01
Witam:) mam miesięcznego maluszka a ze względu na ból plecow postanowiłam zakupić chustę elastyczną.
Zresztą już w ciąży interesowaly mnie chusty dla maluszkow:) Z tego co czytalam to takie malenstwa mozna nosić juz w pionie i ja wlasnie tak nosilam pare razy mojego maluszka.Problem w tym ze on non stop odwraca glowe to na lewo to na prawo i jest mu niewygodnie wiec albo mi marudzi albo zasypia i śpi w najlepsze...A ja nie chce zeby on traktowal chusty jako usypiacza bo i tak śpi sporo:omg: Chcialam go nosic w chuscie zamiast noszenia na rękach wlasnie wtedy kiedy nie spi. Np jak go uloze w chuscie powiedzmy pionowo na lewym policzku to on odwraca glowe na prawo to na lewo i tak wkolko!Zreszta na brzuchu jak go poloze ma to samo... Nie potrafi spokojnie polezec na moim brzuchu tylko podnosi ten łepek i kreci na wszystkie strony.
No i pytanie co mam zrobic z tym? darowac sobie chustę? moze on jej po prostu nie polubi?

panthera
15-10-2014, 18:38
eeee... no ja nie rozumiem zupełnie. to co ma robić w tej chuście jak nie rozglądać się i poznawać świat lub spać?

magnus
15-10-2014, 18:44
Ja tam bym się cieszyła, jak by mi dziecko spało :) Korzystaj póki się da :)

Anka2307
15-10-2014, 18:58
Ja bym sie nie poddawala:) kazdego zwiedzajacego i cieszacego oko swiatem w koncu kolysanie w chuscie uspi. Moj synek ciezko zasypial w ogole, a w chuscie po jakiejs chwili padal i smacznie spal;)

HoliPoli
15-10-2014, 19:02
to normalne że dziecko w chuście zasypia. Jest mu ciepło, miło i blisko mamy, więc bezpiecznie to zasypia :) aha, skoro zasypia to raczej nie jest mu niewygodnie.
a jak śpi dużo to ja bym się tylko cieszyła!

a kręcenie głową jak nie śpi to też dobrze - znaczy się ciekawskie :)

Granatu
15-10-2014, 19:08
Mój w wieku Twojego też od razu zasypiał w chuście i miałam takie same obawy, że nie da się go nosić bez zasypiania. Teraz ma cztery m-ce i dużo dłużej wytrzymuje.

Leoni
15-10-2014, 19:08
Ale to zupełnie naturalne że maluch czy na brzuszku czy w chuście się rozglada. Jest ciekawy świata. A to że usypia to super. Jest mu blogo i dobrze to śpi:)
Mój do4 mca baaardzo duzo spal-czas czuwania to ok godziny i plakal bo chciał spać a trudno usypial i chusta nas ratowała

Poza tym dzieci nie zawsze robią tak jak chcemy ina swój sposób poznają świat

yaheira
15-10-2014, 19:35
No i pytanie co mam zrobic z tym?

dalej nosić :)
jak się rozgląda możesz mu asekurować głowę, aby nie poleciała do tyłu

Nympha
15-10-2014, 21:33
Zachowuje się jak typowy maluszek w chuście :-) Moi też zawsze zasypiali.

Emila
15-10-2014, 22:02
No własnie - wszystko o czym piszesz pokazuje, że Twój maluszek lubi chustę ;)

sakahet
15-10-2014, 22:34
No własnie - wszystko o czym piszesz pokazuje, że Twój maluszek lubi chustę ;)

dokladnie to chcialam napisac :)

Paulina8989
16-10-2014, 11:05
Dziekuje,jesteście wielkie:lol:
Wlasnie wiecie,ja to myslalam ze jak go poloze na prawym policzku to on na tym prawym policzku będzie sobie lezal hehe a ten przekręca się z boku na bok,a troche mu przeszkadza moj dekold w tym kręceniu głową.
Czasami mam wrazenie ze moj maluch po prostu za duzo spi. Jest ogolnie aniolkiem ale czasami to az nie moge uwierzyc ze mozna tyle spac.

Mikalina
16-10-2014, 11:32
W instrukcjach chustowych jest że dziecko powinno być do Ciebie przytulone policzkiem. Ja to robiłam dopiero jak mały zasnął, bo tak to sobie kręcił tą głową i było jak u Ciebie :). WIęc tym się nie przejmuj!

Paulina8989
16-10-2014, 11:35
ogromne dzięki, kamień spadł mi z serca:) jak dobrze ze jest internet :mrgreen: moje jedyne okno na świat:lol: