PDA

Zobacz pełną wersję : Nosidło na bardzo krótkie "spacery"



dagnes
29-09-2014, 11:45
Doszkoliłam się na forum, że ergo dla niemowlaka jest niewskazane. Muszę jednak coś mieć na bardzo krótkie wypady do sklepu, lekarza, max 30 min. Mąż wyjechał i wszędzie z maluchem chodzę, nawet wyrzucić śmieci pod blok, a mieszkam na 2 piętrze bez windy i znoszenie malucha z wózkiem kilka razy dziennie to masakra....Czy w takim wypadku mogłabym go czasami włożyć do ergo? Maluch ma 2,5 miesiąca, waży 6.300 i ma ok. 64 cm. Główkę już trzyma. Myślałam nad Bondolino, Manducą albo Tulą z wkładką (chociaż już o wkładce poczytałam i trochę się zniechęciłam). Nie chcę być wyrodna matką, ale szukam rozwiązania które uwolni mnie choć czasem od wózka. A wiązanie chusty wydaje mi się trochę praco i czasochłonne. Będę wdzięczna za pomoc.

kornflejka
29-09-2014, 11:49
Może kółkowa chusta? Wierz mi, że lepiej takiego maluszka do nosidła na razie nie wkładać :)

Mikalina
29-09-2014, 11:55
Dla takich małych to bondolino lub marsupi. No i jak kornflejka pisze kółkowa tez jest dobrym wyjsciem :).

Iwka
29-09-2014, 12:16
na pół godziny to już bym wiązaną wzięła, ale wynieść śmieci itp - kółkowa.

dagnes
29-09-2014, 12:22
Jadę do bratowej, która ma chustę wiązaną. Może spróbuję, chociaż teraz myślę też o Marsupi, jedyny problem to który rozmiar. L jest od 170, ja mam 169, mój mąż, który może czasem nosiłby młodego w nosidle ma 2 metry, więc dla niego pewnie XL.Może być ciężko to pogodzić.

srebrna
29-09-2014, 12:25
kółkowa zdecydowanie

Sent from my RM-885_eu_poland_273 using Tapatalk

kornflejka
29-09-2014, 12:33
może czasem nosiłby .
Tryb przypuszczający i to "może czasem" ? Kupuj pod siebie :) a w razie czego, gdyby sie okazało, że jednak chce nosic to wtedy będziesz myśleć i się martwić.

Ale wracając do meritum - dla 2,5 miesięczniaka nosidlo to kiepski pomysł.
edit. Tu masz wyjaśnione dlaczego (http://www.chusty.info/forum/showthread.php/115664-Dlaczego-nosidełko-nieodpowiednie-dla-niesiedzącego-dziecka?p=2963578#post2963578)

Basinda
29-09-2014, 12:33
Do sklepu to wiązankę możesz zamotać a tyle co wyjść do samochodu czy wywalić smieci to kółkową.
Ja uzywam kółkowe bo mieszkam na 4 piętrze a Helki już od dawna nie noszę z fotelikiem z auta tylko właśnie w kółka wrzucam.
Kółkowa z ramieniem prostym założona z tzw. odwróconą krawędzią jest najlepsza dla malucha.
Marsupi i bondolino testowałam przy Kubiku jak był mały i u nas się nie sprawdziło. Tula i manduca dla siadających zdecydowanie. Wkładki dla maluszków pominę milczeniem :p

dagnes
29-09-2014, 12:41
To w takim razie zaczynam szukać postów "którą kółkową wybrać", bo z podejmowaniem szyboko decyzji jest u mnie kiepsko, a wybór używanych spory.

Basinda
29-09-2014, 13:28
1. Skośnokrzyżowa oryginalna lub szyta z długiej wiązanki przez jakąś forumkę.
2. Ramię proste.
3. Kółka "L"
4. Najlepiej bawełnianą.

Fajne są Ltle Frog i przyjazne cenowo, storchenwiege super ale sporo droższe.

dagnes
29-09-2014, 14:10
Dziękuję serdecznie! Teraz wybór będzie duuużo łatwiejszy.

huskymama
29-09-2014, 14:33
1. Skośnokrzyżowa oryginalna lub szyta z długiej wiązanki przez jakąś forumkę.
2. Ramię proste.
3. Kółka "L"
4. Najlepiej bawełnianą.

Fajne są Ltle Frog i przyjazne cenowo, storchenwiege super ale sporo droższe.

potwierdzam to co zostało napisane o kółkach i ramieniu.......ja przez ramię zakładkowe i kółka w rozmiarze M się zniechęciłam do kółkowych

dagnes
28-10-2014, 22:44
Pożyczyłam w końcu elastyczną LL od koleżanki i dziś byłam na pierwszym dłuzszym spacerze.(Nie mogłam się zdecydować jaką chustę kupić i pożyczenie rozwiązało problem).Może za szybko jej nie wiążę, ale daje radę. Mały zadowolony, tylko po 1,5h zaczęły mnie plecy boleć trochę. To normalne, czy może chusta była źle zawiązana? A może nie powinnam 7 kg dziecka w elastycznej nosić?

kaisa
28-10-2014, 23:11
1. Skośnokrzyżowa oryginalna lub szyta z długiej wiązanki przez jakąś forumkę.
2. Ramię proste.
3. Kółka "L"
4. Najlepiej bawełnianą.

Fajne są Ltle Frog i przyjazne cenowo, storchenwiege super ale sporo droższe.

A kółka L to jaką mają średnicę?

panthera
28-10-2014, 23:27
7 kg w elastyku jest graniczne. no ja wiem że producenci pisza do 13 kg ale nie mam pojęcia jakie plecy to wytrzymają. ja nosiłam do 6 kg Tomka, i to raczej na krótko - i już czułam ramiona. elastyk sprężynuje i im bardziej jest elastyczna tym szybciej zaczyna doskwierać niewygodą. ale jak na razie nic innego nie masz to lepsza taka niż nosidło. wiąż ja ścisło nie zostawiaj miejsca na dziecko - jak sie pochylasz dziecko musi byc mocno "doklejone" do ciebie, wtedy cięzar będzie odczuwany troszkę mniej. i rozglądaj się za czymś innym :) Tomek dopiero teraz ma właściwą pozycję w bondolino. jeszcze 2 miesiące temu miał nóżki zbyt szeroko.
też na krótkie wyjścia polecam kółkową. ja mam girasola i też jest super miła, miękka dobrze trzyma. zawsze jeździ pod wózkiem, wnoszę w niej syna na 4 pietro.
używałam też na zakupy pod blokiem i wszelkie wyjścia do 30 min.

dagnes
29-10-2014, 08:40
Czyli kwestai ciężaru dziecka przy chuscie elastycznej to moja wygoda? Dziecku nic nie bedzie jak je jeszcze trochę ponoszę? Zakup chusty bedzie trwał wieki pewnie. U mnie Manduca czeka aż młody usiądzie. Bo rozmiarowo pasuje, synciu długi jest strasznie:)

dagnes
29-10-2014, 10:39
A może ktoś poleciłby coś z chustostraganu? W rozsądnej cenie:)

Mikalina
29-10-2014, 12:46
A czego szukasz, elastyka ? Bo jak ma 7 kg to już się nie opłaca w nim nosić, bo po prostu za chwilkę będzie za mało nośna.

panthera
29-10-2014, 13:16
Czyli kwestai ciężaru dziecka przy chuscie elastycznej to moja wygoda? Dziecku nic nie bedzie jak je jeszcze trochę ponoszę? Zakup chusty bedzie trwał wieki pewnie. U mnie Manduca czeka aż młody usiądzie. Bo rozmiarowo pasuje, synciu długi jest strasznie:)

nie do końca. im cięższe dziecko tym gorzej podtrzymywane, elatyk sprężynuje, ciężkie dziecko osiada i po kilku minutach jest za nisko , czasem krzywo, trudniej utrzymać prawidłową pozycję.
w nosidle to tez kwestia całej pozycji nie tylko długości panela. nóżki mają mieć prawidłową żabkę. za duże odwiedzenie jest szkodliwe. plecki muszą być lekko zaokrąglone tak jak w chuście. im młodsze dziecko tym dokładniej musimy go wiązać, bo wszelkie nieprawidłowości mogą rodzić problemy.
w kółkowej tez trzeba dbać o prawidłową pozycję a w szczególności o symetrię.

dagnes
29-10-2014, 13:28
No właśnie nie elastyka, bo elastyka mam. Szukam czegoś na zastępstwo, czego wiazanie nie bedzie sprawiało mi trudności.

Eyja
29-10-2014, 13:40
daj sama ogłoszenie na straganie, w dziale "Kupię";)

"Kupie chuste kółkową" - w temacie, a w tresci:

1.. Skośnokrzyżowa oryginalna lub szyta z długiej wiązanki przez jakąś forumkę.
2. Ramię proste.
3. Kółka "L"
4. Najlepiej bawełnianą.

tak najłatwiej dokonasz wyboru ;)
powodzenia!

Mikalina
29-10-2014, 14:21
A napisz czy w ogóle próbowałaś wiązać chustę, czy masz kogoś kto mógłby Ci pożyczyć i pokazać? Bo zawiązanie kieszonki w sumie nie jest takie trudne jak się wydaje, poza tym jeśli już trzyma główkę, będziesz mogła wrzucić na plecy, co już jest mega wygodne i w sumie nie zajmuje dużo czasu. A masz pewność że robisz wszystko co najlepsze dla malucha ;).

dagnes
30-10-2014, 20:48
Myślałam o tkanej. Niestety nie mam nikogo kto mógłby mi pokazać, ale z elastyczną poradziłam sobie na podstawie youtube i dużego misia zamiast dziecka:).