PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w wyborze chusty



zamotana
25-09-2014, 22:14
Witam!
Jestem nowa i szykuję się do zakupu pierwszej chusty. Mój mały ma dopiero (już) miesiąc i na razie wiążemy się do kieszonki pożyczoną, bliżej niezidentyfikowaną chustą. Teraz zastanawiam się nad bawełnianą Nati i Didymosem Tobi i nie wiem, którą wybrać. Obie używane znalazłam na OLXie. Nie chciałabym zbyt grubej chusty, bo mam jeszcze problemy z dociąganiem. Doradźcie proszę czy to dobry wybór czy może coś innego będzie lepsze

Nata
26-09-2014, 11:17
trudno doradzić....nie miałam Tobiego wiec nie wiem, ale nati sa bardzo fajne i fajnie,ze uzywana kupisz,b o już wyrobiona :) może znajdziesz tez na forum mamy z Twojej miejscowości na podforum lokalnym,zawsze się można na macanie szmat;) umówić. ale fajnieeeee...masz miesięczny "wsad" do chusty....

Mama.O.
27-10-2014, 21:37
oo ja tez się tu zapytam . Mam LL od nowości - miękka ta chusta ale bardziej ją lubiłam jak była trochę twardsza. Dobrze się nosi w miarę estetycznie wygląda ale brak jej bigla i nie wiem jak to wyrazić ale mam wrażenie, że jak ja wypiorę to się jeszcze bardziej rozmięknie. Synu kocha swoją chustę i lubi z nią spać ale mi ona już nie leży. Nie wiem co się takiego stało ale nie moge się z nią dogadać - mimo dobrego wiązania i starannego ułożenia ciągle bolą mnie ramiona jakby od ciężaru syna się wyciągała. Chcę coś sztywniejszego. Nie znam się na chustach a w moim mieście jestem chyba jedna z 3 osób motających(w tym 1 faceta) bo tylko tyle widziałam zamotanych.

Aiseiw
28-10-2014, 00:02
Może młody juz za ciężki i warto by pomyśleć o domieszce? Chyba konopie są bardziej nośne? (poprawcie mnie, jeśli pokrecilam)

Mama.O.
28-10-2014, 15:00
toja poproszę o wypowiedzi bo wiem tyle co nic

Mikalina
28-10-2014, 15:27
Mama.o mam wątek http://www.chusty.info/forum/showthread.php/116859-No%C5%9Bna-chusta-w-dobrej-cenie o taki. I dziewczyny mi sugerowały np. konopną nati. Właśnie taką testuję - Nati Grecję z konopiami 30 % i po pierwszym noszeniu stwierdzam że faktycznie nośna szmatka. Trochę gruba i gruby węzeł, ale niestety coś za coś :). Wygodnie dość było w plecaczku.

Mama.O.
28-10-2014, 16:59
No właśnie ja teraz juz tylko plecak robie . Sprawdzę te konopne. Mikalina dzięki ;)

Mikalina
28-10-2014, 18:10
No tylko trudno sie dociaga i jest spory wezel... a mieszkasz gdzies blizej gdanska?

Mama.O.
29-10-2014, 08:39
Słupsk ale się zdarza, że bywam

Mama.O.
01-11-2014, 09:03
Się jednak zdecydowałam na wełnę. strasznie ubolewam nad tym, że wszystkie światłe mamy mieszkają tak daleko ode mnie. Nawet pomacać nie mogę chusty żadnej.

Mikalina
01-11-2014, 10:24
Tak czy siak domieszka domieszce nierowna, mi sie wydaje ze trzeba chusty dosc indywidualnie traktowac :). Jaka wzielas ?