PDA

Zobacz pełną wersję : sine nóżki



pixxa
11-09-2014, 02:12
Znalazłam tutaj kilka tematów na temat sinych nóżek, ale są dosyć stare więc chyba muszę od początku 8)). Amelka ma obecnie ponad 2 miesiące. Ostatnio zaczęłam chustować, ale mam problem jeszcze z dociągnięciami, itd. W sobotę mała strasznie płakała i pomyślałam, że chusta to dobry pomysł. Niestety nie mogła się uspokoić i postanowiłam jednak ją wyciągnąć. Zobaczyłam, że małej zsiniały nóżki. Po chwili były dosyć napuchnięte. Trwało to dosłownie nawet nie minutę. Dzień wcześniej też na chuście zsiniała mi na chwilę nóżka. W 10 dobie jej życia też miałam taki przypadek. Cały czas tłumaczyłam sobie tym, że układ krwionośny nie jest jeszcze na tyle dojrzały. Mimo wszystko za każdym razem miałam panikę. Jednak tego dnia kiedy zobaczyłam, że napuchła nóżka zadzwoniłam na pogotowie. Przez 3 dni byliśmy na obserwacji. Zrobili nam wszystkie badania(usg, zdjęcie klatki piersiowej, echo serca, ekg), bo mieli przypadek z dziewczynką że była sina ale to sinienie było na całym ciele i okazało się że coś uciskało pęcherz. Moje przypuszczenie na temat sinienia się sprawdziło. Może się zdarzyć właśnie z powodu niedojrzałego układu. Napuchnięcie nóżki wiążą z chustą, czyli też się sprawdziło. Teraz obserwuję i nie będę chustować przez jakiś czas, ale nie chce też rezygnować bo małej się spodobało. Czy ktoś miał podobny problem ? Wiązałam kieszonkę, może inne sposoby?

Wiewiórka
11-09-2014, 08:42
pokaż jak wiązesz. Zapewne pasy chusty przechodzą w tym miejscu co nie trzeba

kasikader
11-09-2014, 09:18
U mojej córeczki zobaczyłam siną nóżkę gdy tata nosił na rękach... Szybko minęło po zmianie pozycji. W chuście nie widziałam...chociaz zaczerwienione miejsce pod kolankami było, więc nieraz zastanawiałam się co robię źle. najbardziej winne wydawało mi się skumulowanie materiału pod pupą, udami małej co w efekcie dawało wałeczek pod kolanami, ale może to rzeczywiście też skrzyżowanie pasów

pixxa
11-09-2014, 12:54
Dokładnie tak jak mówisz kasikader. W pozycji pionowej występuje u dzieci. U znajomej, która ma 2,5 miesięcznego syna też była podobna sytuacja(akurat w tym czasie kiedy byłam w szpitalu).
Wiewiórka na dniach jadę do znajomej, żeby mi pokazała dokładnie gdzie robię błędy ale właśnie mam obawę bo wtedy cały czas będzie w ten pozycji. Czytałam że nawet półroczne maluchy mają problem z sinymi nóżkami.

kasikader
17-09-2014, 09:38
Dokładnie tak jak mówisz kasikader. W pozycji pionowej występuje u dzieci. U znajomej, która ma 2,5 miesięcznego syna też była podobna sytuacja(akurat w tym czasie kiedy byłam w szpitalu).
Wiewiórka na dniach jadę do znajomej, żeby mi pokazała dokładnie gdzie robię błędy ale właśnie mam obawę bo wtedy cały czas będzie w ten pozycji. Czytałam że nawet półroczne maluchy mają problem z sinymi nóżkami.

Myślisz ze to jest zwiazane z pozycja pionową? Problem z dostosowaniem pracy serca do pozycji objawia sie u dorosłych nagłym zawrotem głowy gdy wstajemy z pozycji leżącej do stojącej zbyt szybko. Czy u dzieci objawiałoby się sinieniem nózek? Dziwne.

Ale wydaje mi sie bardzo prawdopodobne że moze wystapić na skutek ucisku, szczególnie dołów podkolanowych gdzie przechodzi sporo naczyń krwionośnych.
Popróbowałm ostatnio modyfikować kieszonkę w ktrej najczęściej noszę córkę i rzeczywiście przesuwając skrzyżowanie pasów chusty z dołów podkolanowych na połowę uda, można zmienić rozkład działąjących sił, a nawet sylwetkę dziecka w chuscie.