PDA

Zobacz pełną wersję : caboo close



anulka
03-09-2014, 21:25
Bylabym wdzieczna za opinie dotyczace nosidla caboo close?

magie_mg
01-10-2014, 16:06
Od jakiegoś miesiąca posiadam to nosidlo i z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że jest rewelacyjne. Szybko się zakłada, a synek od pierwszych dni pokochal to nosidlo, od razu się w nim uspokaja i zasypia, więc to jest chyba najlepsza recenzja :) Niestety jest dosyć drogie, ale moim zdaniem jest warte swojej ceny. Anulka jakbyś miała jakieś konkretne pytania to pisz :)

sakahet
01-10-2014, 16:29
A w jakim wieku masz dziecko? Moglabys zamiescic zdjecie?

magie_mg
02-10-2014, 14:20
Synek ma 6 tygodni, od pierwszych dni nosimy się w caboo. Zdjęcia wrzucę później, bo żadnego w caboo nie mam, a ciężko samemu sobie zrobić z malym na rękach :)

magie_mg
04-10-2014, 21:04
tak to u nas mniej więcej wygląda... jak widać synek bardzo lubi w tym spać :)

http://i1258.photobucket.com/albums/ii539/magie_mg/caboo2_zps68c5bbe4.jpg (http://s1258.photobucket.com/user/magie_mg/media/caboo2_zps68c5bbe4.jpg.html)

(http://s1258.photobucket.com/user/magie_mg/media/caboo_zps8f08b968.jpg.html)

sakahet
04-10-2014, 21:21
To sa tylke te dwa widoczne pasy? A material jest elastyczny czy nie?

magie_mg
04-10-2014, 21:42
Oprócz tych dwóch pasów jest jeszcze jeden - pas biodrowy, służący do podtrzymania pupy i dodatkowej osłonie nóżek. Ja go ubieram tylko jak wychodzimy na spacer, żeby maluchowi było cieplej. W domu używamy tylko tych dwóch.
Materiał jest elastyczny i bardzo dobrze dopasowuje się do dziecka.

sakahet
04-10-2014, 22:10
czyli w sumie jest to cos w stylu chusty elastycznej wiec warto ten trzeci pas zakladac;
i dziekuje za fotke pogladowa; juz wiem, ze nie bede chciala uzywac tego nosidla

Iwka
04-10-2014, 22:36
czyli w sumie jest to cos w stylu chusty elastycznej wiec warto ten trzeci pas zakladac;
i dziekuje za fotke pogladowa; juz wiem, ze nie bede chciala uzywac tego nosidla

Zwłaszcza, że główka w ogóle nie podtrzymana - jak od pierwszych dni życia to kiepsko.

magie_mg
04-10-2014, 22:42
Rzeczywiście jest to podobne do chusty elastycznej.
A można wiedzieć czemu nie będziesz używać tego nosidla?

mudiwa
04-10-2014, 22:49
Główka moze być podtrzymana, podobnie jak w chustach mozna nałożyć jedna pole na głowę - nie ma problemu. Imho założone jest ok, wyglada dobrze.
Close to było pierwsze nosidlo, w jakim nosilam - bardzo sprytne i bardzo fajne dla początkujących :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

sakahet
04-10-2014, 22:53
Rzeczywiście jest to podobne do chusty elastycznej.
A można wiedzieć czemu nie będziesz używać tego nosidla?

bo uwazam, ze, tak samo zreszta jak chusta elastyczna, nie daja najlepszego podparcia dla dziecka; poza tym docisk materialu jest na skos przez plecy dziecka, co tez nie jest najlepszym rozwiazaniem; generalnie jestem przeciwniczka ch. elastycznej, a ze to nosidlo dziala na podobnej bardzo zasadzie wiec tez odpada

magie_mg
04-10-2014, 22:58
Tak właśnie robie, jak maluch zaśnie to nakładam jeden pas na główkę i ładnie trzyma.
Macie rację, ten trzeci pas jest dodatkowym wsparciem, ale czy muszę go za każdym razem zakładać, nawet na chwilę w domu? Jest to moje pierwsze nosidlo i może nie znam się na tym. Bazuje na wiedzy przyjaciółki, która poleciła mi i pokazała jak używać caboo, jako najłatwiejsza "chusta" dla początkujących. ..

mudiwa
04-10-2014, 23:07
Ja bym teraz tez caboo nie kupiła, bo jestem doświadczona mama - jednak jako pierwsze nosidlo i wstęp do noszenia sprawdza sie naprawde super. Młodej, nie do końca przekonanej mamie kupilabym bez problemu :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

magie_mg
05-10-2014, 21:15
Ja bym teraz tez caboo nie kupiła, bo jestem doświadczona mama - jednak jako pierwsze nosidlo i wstęp do noszenia sprawdza sie naprawde super. Młodej, nie do końca przekonanej mamie kupilabym bez problemu :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dzięki za słowa otuchy, bo już myślałam że był to zły zakup. Jest to moje pierwsze nosidlo i jak dla mnie chustowego laika na razie super się sprawdza.
Może kiedyś zdecyduje się na chustę, ale jak na razie przeraża mnie jej wiązanie :) a w caboo wszystko juz jest zawiązane :)

Isolt
05-10-2014, 21:32
Wygląda jak 2x instant

Emila
05-10-2014, 21:36
Wygląda jak 2x instant

Trafnie ujęte :D

PodwójnaMama
15-03-2018, 10:59
Odkopię stary wątek bo mam pytanie- jakby mógł wypowiedzieć się ktoś, kto miał/używał tego nosidła to będę wdzięczna. Koleżanka ma miesięcznego synka, młody jest non stop na rękach, hnb jak nic, koleżanka wykończona. Pożyczyłam jej chustę, ale boi się i nie chce motać, woli nosidło- rozumiem i szukamy innych metod. Wczoraj znalazła to:
https://www.smyk.com/catalog/product/view/id/281254/s/close-parent-caboo-emily-chustonosidlo-z-bawelny/
i poprosiła o opinię.

mamru
15-03-2018, 18:07
Nie miałam tego nosidła w rękach, ale wiem że całkiem fajnie pracuje materiał na tych kółkach. Tylko to wszystko zawsze będzie kwestia dobrego dopasowania do dziecka i noszącego. No i szczerze jeśli to jest miesięczny maluszek to żadne nosidło nie będzie dla niego tak optymalne jak chusta. Nie macie w poblizu doradcy noszenia? To byloby najlepsze rozwiązanie.

PodwójnaMama
16-03-2018, 12:25
Nie miałam tego nosidła w rękach, ale wiem że całkiem fajnie pracuje materiał na tych kółkach. Tylko to wszystko zawsze będzie kwestia dobrego dopasowania do dziecka i noszącego. No i szczerze jeśli to jest miesięczny maluszek to żadne nosidło nie będzie dla niego tak optymalne jak chusta. Nie macie w poblizu doradcy noszenia? To byloby najlepsze rozwiązanie.

Za "moich czasów" nie było u nas doradców - w ogóle mało kto słyszał o chustach więc nawet do głowy mi nie przyszło szukać doradcy. A tu taka niespodzianka! Mamy doradcę w miasteczku obok :) Tak więc dziękuję bardzo za opinię, przekazałam koleżance, podałam jej namiary na doradcę więc może jednak zdecyduje się nauczyć wiązać. Jak nie to pewnie kupi to nosidło. zobaczymy :)