PDA

Zobacz pełną wersję : Kieszonki one size - od kiedy?



evee
19-08-2014, 22:03
Dziewczyny, kiedy w praktyce można założyć maluszkowi na pupe kieszonkę w rozmiarze one size?

kustafa
19-08-2014, 22:07
zależy od budowy dziecka oraz fasonu pieluchy. niektóre marki (np. babyetta) mają mniejszy, zgrabniejszy krój - inne większy.
ale OS jest mniej więcej od 4 kg.

evee
19-08-2014, 22:15
To potwierdziłaś moje zdanie. Ja pieluchowałam wielorazowo starszego jak skzończył rok, więc nie mam doświadczenia z noworodkiem czy niemowlakiem.

jana
19-08-2014, 22:53
Potwierdzam, wiekszosc na 4 kg juz sie nadaje

kasikader
19-08-2014, 23:18
:) ale chinki zaczelam od 5kg, dalo się...tylko ubranka żadne nie pasowaly na pupe... dobrze ze szybko lato sie zrobilo. Polskie OS będą zdecydowanie bardziej pasowaly :)

evee
20-08-2014, 10:35
Przed nami zima, ale i tak chyba na spacery zostaną jednorazówki, bo to nigdy nic nie wiadomo przy takiej małej dupce. Pozostaje czekać jakich wymiarów urodzi się chłopak:)

kasikader
20-08-2014, 13:49
Myślę, że wełniane gatki z nogawkami na spacery będą super. A i OS polskie typu kokosi, babyetta nie są jakieś duze i spokojnie mi się zmieściły w ubranka. Kiedyś myślałam, że OS to stały rozmiar, dopiero gdy moja Mała miała 4 m-ce kupiłam OS babyetta i kokosi i się zdziwiłam bo okazały się niemal połowę mniejsze od chinek.

PaPuna
20-08-2014, 14:29
Moja Mała ważyła 3600 jak się urodziła i np. otulacze OS Milovii używałam jeszcze w szpitalu. A kieszonki tak koło 3 tygodnia były właściwie ok, spięte na najmniejsze napki.

kaisa
20-08-2014, 15:45
Nie wiem jak wypadają kieszonki, ale otulacze OS babyetta pasują na noworodka od urodzenia. Wprawdzie u mojego szczuplaka robią dużą pupę i zdecydowanie lepiej sprawdzają się otulacze XS-S. Ale awaryjnie jak mi się XS skończą to te OS babyetta dają radę. Inne firmy OS jeszcze na niego za duże. Myślę że wiele zależy od budowy dziecka, a nie od wagi, bo mój Maluch ma już ponad 4kg, a małe otulacze mam ciągle spięte na rozmiar XS.

Dafnia
20-08-2014, 16:14
U nas na noworodku 3.1kg kieszonki babyetty strasznie przeciekały. Na 5kg też, więc sprzedałam nie chciało mi się czekać dłużej. bumgeniusy os były dużo lepsze i u nas do dziś są najbardziej ulubione.
Chinki os wogole mi na maluszka nie pasowały ciekły zewsząd...

evee
20-08-2014, 20:08
Mam rózne te kieszonki, to będziemy próbować. Poczekamy jak odpadnie kikut i zobaczymy jak to wyjdzie z wymiarami, jak nie to wsadzimy się w wielo jak dupka troszkę podrośnie:)

NEMO
21-08-2014, 11:23
Ja zaczynałam od 2 tygodnia z przerwami na pampersy a od 3 tygodnia stale wielo. Miałam otulacze wełniane Imse Vimse bo mają dodatkowe zakładki przy nóżkach i płaską gumkę na pleckach, do środka cienki wkład bambusowy żeby nie podnosił plecków do góry. Polara młody nie tolerował do ok 4 miesiąca, więc wkładki sucha pielucha odpadały, a później przeszliśmy na kieszonki. Trzeba trochę cierpliwości i poszukać co maluchowi najlepiej da się dopasować.

evee
21-08-2014, 15:13
Będziemy praktykować,a może rzeczywiście na sam początek zaopatrzymy się w wełniane otulacze, a później kieszonki,.

ciocia_wiedzma
22-08-2014, 23:16
IMO dla noworodka najlepsze są otulacze i wkład. Ja miałam 2 kieszonki w rozmiarze xs-s i 3 s. czasem nawet 5 min na pupie nie były, bo trzeba było kupę przewinąć. Kieszonek na stałe zaczęłam używać od jakis 4kg czyli jak Leo miał jakiś miesiąc chyba

kasikader
23-08-2014, 20:06
IMO dla noworodka najlepsze są otulacze i wkład. Ja miałam 2 kieszonki w rozmiarze xs-s i 3 s. czasem nawet 5 min na pupie nie były, bo trzeba było kupę przewinąć. Kieszonek na stałe zaczęłam używać od jakis 4kg czyli jak Leo miał jakiś miesiąc chyba

Faktycznie :), przypomniałaś mi jak mi ręce opadały gdy po 5 minutach musiałam zmieniać śliczną kieszonkę tak fajnie dopasowaną do ubranka specjalnie na przyjście gości (którzy oczywiście zapytają jak sobie z tymi wielorazówkami radzę) A ja zamiast dumnie pokazać na śliczną kolorową pupę mojej córeczki musiałam co chwila latać i zmieniać bo kolejna już zakupkana.... może przez to miałam kryzys wielo... :)

aniasw
03-09-2014, 22:51
mój synek ważył 3750 jak się urodził i przez pierwsze dni/tygodnie używaliśmy rozmiarów noworodkowych. na początku tonął w OS mimo swojej pokaźnej wagi;) (mieliśmy z OS babyyettę, kokosi, liitle pinguina). ale fakt - zależy od budowy dziecka i fasonu pieluchy

evee
04-09-2014, 08:51
Na sam początek zaopatrzymy się w jednorazówki i myślę, że pierwszy miesiac tak sobie będziemy dupcie pieluchować. A później zobaczymy jaki Młody będzie okazały:)

melodi
05-09-2014, 16:25
Moim zdaniem 2-3 miesiąc. I nie tylko ze względów wielkości,ale:
-dzieci zazwyczaj do tego czasu ciągle walą kupsztale,
-matki zazwyczaj w tym okresie w d... mają pranie, bo maluszek wystarczająco dużo czasu pochłania, i trzeba się przyzwyczaić, i ogarnąć wspólny plan dnia :P
-ja po cesarce do tego okresu nie była bym się w stanie schylić i wyjąć prania z pralki ;)

marynarka
05-09-2014, 17:31
Na sam początek zaopatrzymy się w jednorazówki i myślę, że pierwszy miesiac tak sobie będziemy dupcie pieluchować. A później zobaczymy jaki Młody będzie okazały:)

Ja przez pierwsze 2 miechy pieluchowałam jedno, bo nie miałam żadnych pieluch NB i młoda mi się topiła we wszystkim. Na jedno pampersa wydałam przez ten okres coś koło 600 zł :? Ale by była ładna wyprawka z tego :P

mamadama
06-09-2014, 21:22
IMO dla noworodka najlepsze są otulacze i wkład. Ja miałam 2 kieszonki w rozmiarze xs-s i 3 s. czasem nawet 5 min na pupie nie były, bo trzeba było kupę przewinąć. Kieszonek na stałe zaczęłam używać od jakis 4kg czyli jak Leo miał jakiś miesiąc chyba

Nam też na początku najlepiej sprawdzały się otulacze i wkład. Zwłaszcza otulacze Bambino Mio. A kieszonki OS tak od 2 miesiąca (5 kg).

Mlena
06-09-2014, 22:51
U nas OS sprawdził się od 4kg, były przecieki ( spowodowane złym dopasowaniem???) i kryzys ale teraz już po ponad roku jestem fanką wielo i planuję przy kolejnym maluchu:) Pozdrawiam

Gaja78
06-11-2014, 13:19
U nas otulacz OS Blueberry (bo kieszonki to mieliśmy tylko rozm.1) był już dobry jak Janko skońcył 2 m-c życia. Ale ważył wtedy 6 kg :D

Karolka
16-01-2015, 12:45
Muszę chyba dokupić kieszonek z myślą o drugim dziecku. I zastanawiam się, czy prędzej założę na maluszka kieszonki OS Kokosi czy Babyetta i jaka duża jest ta różnica? A jeśli Kokosi to dla maluszka lepiej z przeszyciami czy bez?
No i jeszcze jedno pytanie: czy te pieluszki komuś nie wystarczyły na wielkość do końca pieluchowania?

Dafnia
16-01-2015, 15:31
Muszę chyba dokupić kieszonek z myślą o drugim dziecku. I zastanawiam się, czy prędzej założę na maluszka kieszonki OS Kokosi czy Babyetta i jaka duża jest ta różnica? A jeśli Kokosi to dla maluszka lepiej z przeszyciami czy bez?
No i jeszcze jedno pytanie: czy te pieluszki komuś nie wystarczyły na wielkość do końca pieluchowania?
U nas babyetta była za duża, przecieki przy nóżkach ciągle. Lepsze były bumgenius mimo że większe (służą nam do teraz 2 lata).

Agis
16-01-2015, 20:02
Muszę chyba dokupić kieszonek z myślą o drugim dziecku. I zastanawiam się, czy prędzej założę na maluszka kieszonki OS Kokosi czy Babyetta i jaka duża jest ta różnica? A jeśli Kokosi to dla maluszka lepiej z przeszyciami czy bez?
No i jeszcze jedno pytanie: czy te pieluszki komuś nie wystarczyły na wielkość do końca pieluchowania?

Dla malucha według mnie lepsze bez przeszyć. Nowe Babyetty czyli te z autorskiego pulu były dobre na moją małą od 3,5kg a wtedy jeszcze nie było czterostopniowej regulacji rozmiaru. U nas nie przeciekały i były bardzo zgrabne.

Baryczka
17-01-2015, 14:31
Te nowe babyetty na pewno będą pasowały na dziecko juz wcześniej, bo można je bardziej zmniejszyć, niż te starsze typy. Na jak długo starczą, to bardzo zależy od tego jak dziecko będzie przybierało. U nas babyetty i nappime, dzięki swej zgrabności, przeważają w stosiku. Są wąskie, dzięki czemu dziecko ma mniej między nóżkami, moim zdaniem jest mu wygodniej.
Nasz syn jest wielopieluchowany od 7tż, miał wtedy 4.6kg około, właściwie sprawdzały nam się kieszonki i milovii, i babyland czy gzooby. Później odkryłam nappime, kokosi i babyettę i nimi zaczęłam uzupełniać stos.

kustafa
17-01-2015, 14:57
u mnie w stosie też tylko kieszonki bez przeszyć: babyetta (większość), kilka nappime i kokosi (bez przeszyć). są superzgrabne, mój dwulatek ma jeszcze spory zapas regulacji w pasie, tak więc na pewno starczą do końca pieluchowania.
tak jak piszą dziewczyny, nowe babyetty mają 4 (a nie 3 jak wcześniej) pionowe napki do regulacji rozmiaru, tak więc o ile dziecko nie jest bardzo szczupłe/małe (np. wcześniak), powinny się nadawać już od pierwszych miesięcy IMO.

vinga89
17-01-2015, 20:35
tak, babyetta będzie od malutkiego maluszka do starszaka (ładnie leżała na moim dwulatku) :) tak jak pisały wyżej dziewczyny, ma czterostopniową regulację w pionie. ładnie można ją pomniejszyć.

Karolka
19-01-2015, 15:42
Dzięki za odpowiedzi. Właśnie tak mi się wydawało, że Babyetta ma czterostopniową regulację, więc pewnie będą lepsze niż Kokosi. Trochę szkoda, bo Kokosi są jednak nieco tańsze niż Babyetta, ale pewnie jak by policzyć np. koszt jednorazówek zużytych przez te kilka tygodni zanim dziecko podrośnie to by pewnie wyszło drożej.
A czy wkłady Kokosi pasują na szerokość do Babyetta?

kustafa
19-01-2015, 15:47
Ktore wkłady? Mam kokosi składane i mozna je dowolnie złożyć na 3 lub 4, wzdłuż rożnych boków. Pasują do wszystkich pieluszek.

Edit: jesli zależy ci na Kokosi to moze popros Sylwie, zeby dorobiła ci w kieszonkach bez przeszyc dodatkowe napki zmniejszające? Chyba nie powinno byc problemu, marka Kokosi ma super kontakt z klientem ;)

Karolka
19-01-2015, 16:05
Ktore wkłady? Mam kokosi składane i mozna je dowolnie złożyć na 3 lub 4, wzdłuż rożnych boków. Pasują do wszystkich pieluszek.

Edit: jesli zależy ci na Kokosi to moze popros Sylwie, zeby dorobiła ci w kieszonkach bez przeszyc dodatkowe napki zmniejszające? Chyba nie powinno byc problemu, marka Kokosi ma super kontakt z klientem ;)

Chodziło mi o te z froty bambusowej sprzedawane jako "zestaw wkładów bambusowych" po 18 zł. Ale faktycznie mam też kilka składanych z bambusowej miękkości i tu jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia :) Muszę jeszcze pomyśleć co tam i ile dokupić, na szczęście jeszcze mam sporo czasu.

kustafa
19-01-2015, 16:51
Tych wąskich wkładów nie miałam, ale jesli na szerokosc mają 12-12,5 cm to powinny byc ok do kieszonek Babyetty.