PDA

Zobacz pełną wersję : odczucie suchości (?)



sonick
10-08-2014, 00:23
witam, zaczynam przygodę wielo z moim półrocznym szkrabem i zastanawiam się jak jest zodczuciem suchości przy wkładach bambusowych ( Kokosi) i wkładach bambusowych CP pop-in. Ilekroć przewijam Malucha np. po dwóch godzinach, to w miejscu styku wkładu ze zskôra odczuwam wilgoć. Jak to wygląda? Czy w tego typu pieluchach powinnam dodatkowo stosować wkładki sucha pupa? Proszę o odpowiedzi dla raczej zielonej :)

Wiewiórka
10-08-2014, 15:59
a wilgoć przeszkadza dziecku?

Agis
10-08-2014, 17:46
Jeśli chciałabyś żeby dziecko czuło sucho to tak, bo bambus daje uczucie mokro :)

marynarka
10-08-2014, 19:52
Tylko polar i mikropolar daje sucho od pupy. Ale jeżeli dziecku nie przeszkadza i nie ma podrażnień, to ja bym nie bawiła się z wkładkami.

dita
10-08-2014, 20:39
Jeszcze welurek syntetyczny i coolmax dają odczucie suchości. Jeśli nie masz możliwości zmiany pieluszki od razu zmoczeniu i nie chcesz żeby dziecko siedziało w mokrym, to dawaj wkładki na to. Bambus, tak jak dziewczyny napisały, sprawia że przy pupie jest mokro.

sonick
10-08-2014, 22:33
[QUOTE=Wiewiórka;2927765]a wilgoć przeszkadza dziecku?[/QUOTE

Mam wrażenie, że nie przeszkadza, tzn. jak mi sygnalizuje, że coś nie tak i idę go przewinąć to ja czuję, że tam mocno mokro i zastanawiam się czy to ok (a przewijam np. po dwóch godzinach, więc chyba nie super długo).

sonick
10-08-2014, 22:36
Jeszcze welurek syntetyczny i coolmax dają odczucie suchości. Jeśli nie masz możliwości zmiany pieluszki od razu zmoczeniu i nie chcesz żeby dziecko siedziało w mokrym, to dawaj wkładki na to. Bambus, tak jak dziewczyny napisały, sprawia że przy pupie jest mokro.

Hmm wydaje mi się, że na chwilę obecną przewijanie od razu po zmoczeniu jest raczej niemożliwe, bo z tego co zauważyłam Mały siusia dosyć często. A wy stosujecie wkładki na bambus? A może stosować inne wkłady??

marynarka
10-08-2014, 23:10
coolmax nie do końca daje odczucie suchości: teraz używam pieluch z coolmaxem i mikropolarkiem - w coolmaksie czuć wilgoć bardziej. Moja córka jak jest w kieszonce z coolmaxem, to jęczy, bo mokro, a w mikropolarku mogłaby latać do przesikania :P

sonick
17-08-2014, 18:09
mam pytanko:czy stosujecie wkładki sucha pupa przy wkładach bambusowych i innych dających odczucie mokrego?

Dafnia
17-08-2014, 18:14
Nie stosuję żadnych wkładek żeby miał sucho. Mamy różne pieluchy i coolmax i bambus i polar i welur - syn nie daje znać że któreś bardziej mu przeszkadzają, jak się zesika to mówi 'mo' :-D i przebieramy.
Na początku używania wielo kupiłam wkładki sucha pielucha Ale szybko zrezygnowałam z zakładania, bo nie widziałam różnicy w zachowaniu dziecka.

kustafa
17-08-2014, 18:19
mam pytanko:czy stosujecie wkładki sucha pupa przy wkładach bambusowych i innych dających odczucie mokrego?

Tak, zawsze. Inaczej sa odparzenia