PDA

Zobacz pełną wersję : Spodenki na wielo-



kamillek2
31-07-2014, 10:22
Stoję przed wyborem pieluszek wielo-. Zastanawiam się jak to będzie gdy zrobi się chłodniej i synkowi będę zakładać spodenki. czy pielucha wielo- zmieści się w spodenki? A może trzeba wybrać jakieś pieluchy żeby je nosić? Wiem, że w domu można zakładać getry. Na wyjścia jednak wydają mi się niedostatecznym strojem.

z góry dziękuję za wszelkie wskazówki

len_a
31-07-2014, 10:26
Spokojnie, wszystkie mamy wielopieluchujace ubierają w normalne ubranka swoje dzieci ;) Ja jedyny problem jaki miałam to z bodami, ale wtedy sprawdzały się przedłużki ;)

abcd_2007
31-07-2014, 10:27
My śmigamy tylko w pieluszce na dwór. Wielo powinny sie bez problemu zmieścić w kupne spodenki, no chyb że są jakieś mega obcisłe, ale wielo jest gruba

kustafa
31-07-2014, 10:29
Spodenki dla małych dzieci sa luźniejsze lub wykonane z dodatkiem elastycznych włókien, zeby zapewniać swobodę ruchów. Tak wiec wielo nie powinno nic tu utrudnić. Nigdy mi sie to przynajmniej nie zdarzyło.

melodi
31-07-2014, 10:32
My na wielo ubieramy po prostu ciepłe dresowe spodenki. Sztywny sztruks czy jeans odpada.

Agulinka
31-07-2014, 10:34
no i czasem większy rozmiar rajstop, ale generalnie wszystko się ładnie rozciąga.
jakie wielo pieluchy planujesz kupić?

kamillek2
31-07-2014, 11:11
Wow! Chustokobiety! Ale odzew! DZIĘKUJĘ :)
Jakie to budujące poczuć takie wsparcie w drodze!

Ok-to co piszecie brzmi sensownie-faktycznie pooglądałam ubranka-mogę przecież też większe kupić.

Agulinko-pytasz jakie pieluchy planuję kupić. Ot-na razie się rozglądam i zbieram informacje.
To zależy bowiem od tego, czego się dowiem.
Wielo chcę zastosować ze względu na NHN, którego próbujemy od 1,5 tygodnia. Mam taki pomysł-nie wiem czy słuszny-że jak Młody będzie czuł, że ma mokro to może wzmocnią sie jego sygnały i będę mogła pomóc mu załatwić potrzebę nie tylko przed i po aktywnościach.
Jeśli to słuszne-to myślałam o kupnie otulacza PUL (nappy me) lub (to pomysł z dzisiejszego poranka) wełniany spodenek.
Myślę też o nocy-tu myślę o AIO lub kieszonce-a może formowance Tetro w otulacz.
Jeśli są jakieś refleksje na to co napisałam chętnie je poznam

Wiewiórka
31-07-2014, 18:13
no i kupuj szersze w biodrach spodenki. Ale i tak wielo mieszczą sie pod 99% spodni jakie można kupic niemowlakom

Megi
01-08-2014, 09:37
Nigdy się specjalnie nie zastanawiałam podczas zakupów czy dane spodenki dadzą się założyć na wielo i też nigdy nie było z tym problemu (nawet wąskie tzw. rurki dla córy wchodziły bez problemu). Wielorazówki aż TAK wielkie nie są.

Pat
01-08-2014, 21:23
Kupuję ciuchy, po których widzę, że są szersze/wyższe w pupie. Miewałam problemy ze zmieszczeniem swojego dziecka w niektóre, bo fasony są naprawdę różne. Tak było zarówno w przypadku Miłosza, jak i Maksa.

Roanna
01-08-2014, 21:36
wszelkie alladynki, baggy są super :) nic nie uwiera i duuuuzo miejsca nawet na najwiekszą wielo :) Ale ogólnie zwykłe bawełniane spodenki też pomieszczą, pod warunkiem, że są wyższe w stanie. Z body faktycznie może być rożnie, ja zazwyczaj zakładam rozmiar wieksze.

chabrowa
08-10-2014, 11:54
Spiochy, półśpiochy, spodenki "miękkie" bez problemów.

Odpadają takie "dorosłe" - sztruksy, jeansy, takie które są sztywne.

mudiwa
08-10-2014, 12:25
My mamy dwie pary jeansów i tez dają radę :) (next i h&m).


Sent from my iPhone using Tapatalk

owieczka33
08-10-2014, 18:38
Nie miałam ze spodenkami żadnego problemu, a w pieluszkowych czasach Niunia nosiła i rajstopki i legginsy i jeansy. :)

Wiewiórka
08-10-2014, 19:50
Również nie miałam żadnych problemów, no może przy bardzo wąskich typu rurki nie weszła każda pielucha ale wtedy nakładałam itti bitti i po problemie. Dzieciaki nosiły każdego rodzaju spodnie, nawet bardzo obcisłe. Ale to chuderlaki- może dlatego nie byłoproblemu

suskha
16-10-2014, 08:22
U mnie najbardziej sprawdzało się dresiwo, alladynk, joggersyi i legginsy. W dżinsy raczej sie nie wciskaliśmy. Dodam ze Fr do grubasków nie należał.

Gaja78
22-11-2014, 14:03
U nas jak u dziewczyn: dresy, legginsy, alladynki :) Nie używamy dzinsów i sztruksów. Nie będziemy też w tę zimę (urodziliśmy się w grudniu 2013) nosić rajstop...brrr...tylko leginsy bawełniane/lub wełniane + skarpety.

majetta
23-03-2015, 08:46
U nas z żadnymi spodniami/rajstopkami nie było problemu. L. nosi dresy, legginsy, spiochy i pół śpiochy. Z jeansami jeszcze prob nie było, ale to dlatego że nie lubię ubierac takiego malucha w sztywne, krępujące ruchy rzeczy.

Wifee
23-03-2015, 14:28
Nigdy nie kupuj sztruksów i ciasnych geterek/rajstopek. W to nawet jednorazówki nie wchodzą a dziecku niewygodnie.

NEMO
23-03-2015, 15:41
a u nas po domu tylko rajstopki + skarpetki z ABS, bo jak młody ma spodnie dresowe to nie ma mowy żeby ubrał na nogi jeszcze skarpetki i biegał boso :-)

klucha
15-04-2015, 09:55
u nas w użyciu głównie dresy, natomiast po domu bardzo często pieluch wielo + getry, długie do pachwinek. Dzieciaki po mieszkaniu biegają na boso, niezależnie od pory roku.

mamadama
16-04-2015, 11:10
Moje dzieci też głównie w dresach, choć nie było problemu też ze sztruksami albo rajstopkami (tylko rajstopy potem takie rozciągnięte na tyłku się robią ;-)

genia
23-04-2016, 17:30
[QUOTE=klucha;3097926]u nas w użyciu głównie dresy, natomiast po domu bardzo często pieluch wielo + getry, długie do pachwinek. Dzieciaki po mieszkaniu biegają na boso, niezależnie od pory roku.[/QUOTE


nasze też, razem ze mną, dziadek szału dostaje,jak to widzi:D a getrów nie ściągają? mojej jak zakładam,to za 5 minut są po kątach rzucone i z gołymi nogami lata

ania_przyszłamama
06-05-2016, 23:40
ja zawsze przy spodniach zwracam uwagę, czy mają szeroki ściągacz i elastyczny materiał. Bardzo polecam wełniane spodnie szyte przez forumki aptonia i aleocochodzi. Miałam kilka i byłam z nich bardzo zadowolona. Nigdy tylko nie przepadałam za pieluchami wełnianymi typu "krótkie gatki", ponieważ nie wiedziałam co na nie założyć, żeby nie było za grubo dziecku. Używałam ich tylko latem, bez ubranka wierzchniego.