PDA

Zobacz pełną wersję : buuu...



Nata
19-07-2014, 08:12
dziewczyny, od kilku dni wielopieluszkuje pełną para, na noc ekojednorazówki i.....pupa jak u pawiana+nadżerki. Synek miał od urodzenia problemy, dlatego tez o tych wielo pomyślałam....
Mam nadzieje, że to zbieg okoliczności???
było już kilka spokojnych tygodni, podleczyłam go mascia robioną, az tu prosże....mam nadzeje, że to nie od pieluch...bo naprawdę nie chce mi się testować kolejnych itp. bo już zaraz wiecie milion myśli, czy to ten coolmaź, czy to welur, czy to polar....a może owinnam bawełnę....nie, nie ,nie ....bo mi to wielo bokiem wyjdzie....

krysiak
19-07-2014, 09:06
Nata, a może to problem moczu. Robiłaś badanie?

kustafa
19-07-2014, 09:07
A czy synek ząbkuje?

urkye
19-07-2014, 09:18
No właśnie, też bym obstawiała w pierwszej kolejności ząbkowanie.

magnolia
19-07-2014, 09:20
albo alergia - u nas się tak objawiała u młodszego, i to nie alergia na pieluchy oczywiście tylko na jedzenie... zanim doszłam do tego trochę czasu minęło

Kudlata
19-07-2014, 09:24
A czym przemywasz pupę? Może to wina chusteczek nawilzonych? Jeśli nie, to ja też bym ząbkowanie obstawiała, na to niestety jedyną radą jest częste mycie pupy, można przemywać wyciągiem z rumianku (ja miałam w butelce naszykowany zawsze) i wietrzenie..

Nata
19-07-2014, 09:45
myjkami myje( a w ogole czego to się człowiek przy piatym dziecku nauczył, w zyciu wcześniej nawet mi przez myśl myjki nie przeszły ani pieluchy wielo....). ma niecałe 3 miesiące. on od urodzenia ma problem z odparzajaca pupą....

tak, piszcie mi dziewczyny, bo najbardziej wsparcia potrzebuje,ze wileo to słuszna decyzja.

kustafa
19-07-2014, 10:01
Magnolia moze miec racje z ta alergia pokarmową. Jadłas ostatnio cos uczulajacego? Obstawialabym tez jednorazowki eko lub proszek do prania. Albo moze czas na stripping? Zlogi nasiakniete moczem tez uczulają

Nata
19-07-2014, 10:04
Magnolia moze miec racje z ta alergia pokarmową. Jadłas ostatnio cos uczulajacego? Obstawialabym tez jednorazowki eko lub proszek do prania. Albo moze czas na stripping? Zlogi nasiakniete moczem tez uczulają

jednorazówki eko. te same. złogi...raczej nie, bo pieluszki nówka sztuka. może alergia....chciałoby się napisać, mam nadzieje;) , że alergia a nie wielopieluszki;)

Mamamaria
19-07-2014, 12:44
nata - zrób badanie moczu.
H ma problemy na tyłku ze skórą nawet jak na golasa lata - alergia :-/

Agna
19-07-2014, 12:53
Latem zawsze trudniej, bo temperatura robi swoje....
Moja Zosia już nie pieluchowa a jak się spoci, to w bawełnianych majteczkach pupka między pośladkami się czerwieni i zasypujemy....
Zamiast maści polecam mączkę kartoflaną w każdej ilości :)

NEMO
19-07-2014, 18:09
Nata76, a może masz źle dopłukane pranie, puść po zakończeniu prania jeszcze raz cykl na 15 min bez detergentów. Ja tak miałam przy starszej córce, uczulił ją źle dopłukany Jelp, pół roku prałam w płatkach mydlanych, ale przy wielo płatki odpadają. I może jeszcze kąp w emolientach? Niektóre dzieci uczulają się na nikiel w kosmetykach, nivea ma w swoim składzie nikiel, mam tę info od dermatologa.

Nata
19-07-2014, 18:42
dzięki dziewcyzny, temat mam obcykany, bo mam córe z silnym AZS.
może to pranie, bo ja lubie jak mi pachnie....ale piore tez ciuszki małego ,a nie ma ani paszek ani brzuszka czerwonego...

Patrycja89
20-07-2014, 00:01
Moją też wszystko odparzało, przede wszystkim nasz 1 winowajca to olejek lawendowy, 2 winowajca jednorazówki, 3 PUL, 4 polar/mikropolar. Tak więc od jakiś 2 miesięcy jesteśmy na bambusach i konopiach puppi i wełniakach ecodidi + mycie pupy wodą z mydłem marsylskim oliwkowym i w razie awarii mąka ziemniaczana. W końcu mam spokój z czerwoną pupą. Ja bym zrezygnowała też z tych jedno na noc.

fiolka
21-07-2014, 08:21
u nas to była niestety reakcja na polar, teraz jest na samych tetrach i bawełnie + wełniaki.

fiolka
21-07-2014, 09:45
a tak mi teraz jeszcze przyszło do głowy - może grzybek jakiś? może spróbuj jakąś maścią antygrzybiczną ( te nadżerki tak mi pasują do grzybka).

Nata
23-07-2014, 14:19
kilka dni w jenorazowych i pupa normalna....
wiem,ze syn musi mieć bardzo sucho.
najlepiej to mu jeszcze służa nie ekojaenorazówki tylko pampersy....w eko jednak trochę wilgotniej, ale.....jedna paczka jenorazówek na 4-5 dni starcza nam:(

qmpeela
23-07-2014, 15:40
kilka dni w jenorazowych i pupa normalna....
wiem,ze syn musi mieć bardzo sucho.
najlepiej to mu jeszcze służa nie ekojaenorazówki tylko pampersy....w eko jednak trochę wilgotniej, ale.....jedna paczka jenorazówek na 4-5 dni starcza nam:(


nata a próbowałaś jedwabne/wełniane wkładki?? na te odparzenia?