PDA

Zobacz pełną wersję : o chustach w marcowym "dziecku"



Hermia
13-02-2008, 12:54
W marcowym "dziecku" jest artykuł "prawie jak dorosły " i cytuje:"....nadal może się wam przydać chusta do noszenia niemowlęcia. Oczywiście dziecko będzie już w niej siedzieć. Jeśli umieszczasz je na swoim biodrze, może nogami obejmować Cię poniżej talii. Jeżeli siedzi na twoich plecach, jego nogi nie mogą być rozwarte w rozkroku, bo kąt jest zbyt duży. Maluch musi podkurczyć nóżki, jakby przykucał- opiera się o twoje plecy kolanami i piszczelami, chusta podpiera jego pupe i plecy"

Napadła na mnie sąsiadka, że dlatego Lucek jeszcze nie chodzi, bo ja go w chuście nosze w taaaakim rozkroku (dodała, że dlatego, że ja gruba jestem) i krzywde mu robie.Stwierdziła, że murzynki i owszem, nie sobie noszą, bo szczupłe, to dzieć napewno nie jest w rozkroku, ale jak ktoś nosi 44 i 46 rozmiar ciuchów to nie powinien nosić i to niby jest napisane w tym artykule.
Koszmar jakiś, niby mnie nie obeszło, ale se popłakałam.

ania_34
13-02-2008, 13:05
O matko!
To ja też nie mogę - też za gruba :))))

Bogusia
13-02-2008, 13:06
Ja nosze rozmiar 50 , moje dziecko w 7 miesiecy usiadło, w 7,5 samodzielnie sie podciagao , w 8 samo stało, a raczkuje jak mały parowozik , a od tygodnia kroczki robi . I co ...... :twisted: tak mogłaś jej odpowiedziedź . Nieprzejmuj się durna baba i już

hanti
13-02-2008, 13:09
co za bezczelna baba :shock: :shock: :shock: jak można komuś powiedzieć że jest ZA ??????

malgosiak
13-02-2008, 13:19
hermia, tule cie, a baba - :mad:

zazwyczaj jestem cierpliwa, ale jej bym chyba cos przykrego odpalila.

Lovrita Bornita Rokita
13-02-2008, 13:22
Uch, ten "babsztyl" przekroczyl wszelkie granice! :szok: Nie daj sie Hermia!

mayetschka
13-02-2008, 13:27
duuuurny babsztyl i tyle! Nie przejmuj się! Każde dziecko rozwija się indywidualnym rytmem!
no i dołączam się do malgosiak że babę to trzeba :mad:

Eyja
13-02-2008, 14:01
Hermia babsztylem sie nie przejmuj :!: mocno tulę :!:
a wiem co znaczy usłyszeć "za gruba" bo moja własna matka mi to na okrągło powtarza :x nawet jak jej powtórzyłam że lekarz powiedział że moje problemy z wagą to przez tarczycę, usłyszałam "nieprawda. obżerasz sie i dlatego" :evil: własna rodzona matka, która mieszka 120 km dalej i nie ma pojęcia o tym co, jak i kiedy jem :evil: :evil: :evil:
buziole dla Ciebie i głowa do góry :!:

agata_t
13-02-2008, 14:26
Co za wstrętne babsko!!! Pewnie zakompleksiona na maksa... Znalazła się ekspertka od rozwoju dziecka... Głowa do góry!!!

Jasnie Pani :)
13-02-2008, 14:31
Hermia mi wczoraj ciec w bloku powiedzial: "ale grube dziecko, po mamusi", to mu odpalilam, ze o rzeczach oczywistych nie trzeba mowic, bo ja na niego patrzac nie powtarzam mu, ze jest stary i brzydki. Glupio sie mu zrobilo. Co ja lustra nie mam i ie widze, ze obie grube jestesmy? Tyle, ze mi to nie przeszkadza, a jak jemu tak, to niech wzrok odwroci.

Tyle, ze argument tej chorej baby jest troche debilny. Ja nosze dziecko ok 4 godzin dziennie, mam rozmiar 46, a Luska juz raczkuje i jak sie doraczkuje do jakiejs podpory to wstaje. To ze Lucek nie chodzi to nie wina chusty (jesli tu wogole mozna o "winie" mowic). Po prostu tak sie rozwija jego motoryka. Moj chrzesniak do 1.5 roku nie chodzil, a teraz ma motorek w tylku :wink:

aniuki
13-02-2008, 14:57
Jaaasne, swietny argument przeciw chuscie
jak sie czegoś nie rozumie i nie czuje to na wszelki wypadek trzeba zanegować, przy okazji kulturę osobistą prezentując
a dzieci to wiadomo - mają sie wg tabelki rozwijać i wszystkie z dokładnoscią do tygodnia kolejne etapy zaliczać :lool:

Hermia to nie jest warte Twoich nerwów :wink:
ale przykre że miałas taką przygodę

lola_22
13-02-2008, 15:04
hermioa a chcesz to najazd chustowz w klatce ci zrobimy i dzieciaki chustowe beda dumnie pokazywac, ze chodzic umieja tylko w chuscie u mamz na sadelku przyjemniej - ja sie pisze , bo obwody mi rosna sama nie wiem dlaczego a matylda tupta

La Loba
13-02-2008, 15:12
Napadła na mnie sąsiadka, że dlatego Lucek jeszcze nie chodzi, bo ja go w chuście nosze w taaaakim rozkroku (dodała, że dlatego, że ja gruba jestem) i krzywde mu robie.

Jak na moje oko to typowa zazdrośnica. Żałosna i chamska.
Pewnie sama by chciała ponosić, tylko się do tego w życiu sama przed sobą nie przyzna. Nie warto z nią w ogóle rozmawiać. Ja bym zaczęła od tej pory traktować ją jak powietrze.

marinella
13-02-2008, 16:11
Nastepnym razem babie powiedz ze ty zawsze mozesz schudnąć natomiast ona juz raczej z chamstwa sie nie wyleczy
Ja bym jej wprost ze nie zycze sobie uwag na temat swojej wagi bo inaczej tez ja odpowiednio skomplementuję

ja po ciazy tez mam rozmiar 42/44
sie nie przejmuj, gruba nie jestes

Magda
13-02-2008, 16:32
:thumbs down:

Hermia, olej babe i glowa do gory!!! Sciskam mocno!!!

aniac1
13-02-2008, 16:41
no włosy mi dęba stanęły! jak takie babsko może się odezwać w taki sposób! chamstwo! ja bym jej coś odpaliła przy następnym razie

węgielek
13-02-2008, 18:52
zadne z moich dzieci nie chodzilo przed skonczeniem roku. zawsze po 13 miesiacu lub w 13. tez je nosilam, choc tylko srednia w kolkowej. i zaczynaly chodzic po skonczeniu roku nie dlatego, ze byly noszone, tylko dlatego, ze 'TEN TYP TAK MA'.
przytulam... :kiss:

Hermia
13-02-2008, 19:34
Dziękuję dziewczyny za wszystkie ciepłe słowa.
Tak to już jest, że pani od dawa nie mogła znieść, że Młodego nosze, ale sobie znalazła argumenty w "Dziecku". Poczytała, pokumała w małym rozumku i postanowiła wreszcie wylać żale.
Pewno babsko nie może znieść, że nie dość, że ja nosze, to jeszcze sąsiadkę namówiłam i tez nosi.

ifinoe
13-02-2008, 19:48
Takie chamswo nie mieści mi się w głowie...
Hermia, głowa do góry! Nie warto przez taką zołzę płakać!

Ruda
13-02-2008, 21:24
najbardziej dobijaja mnie ludzie, ktore za punkt honoru sobie stawiaja uswiadamianie innych osob. oczywiscie uswiadamianie rzeczy jak najbardziej prywatnych.
chyba bym troche chamsko odpowiedziala: chamstwo czasem trzeba chamstwem odplacac....

DonKaczka
13-02-2008, 21:28
:D Hermia, zabij pania smiechem i tyle
gruby schudnie, a intelektu i kultury babsko magicznie nie nabedzie :)

moja poszla jak miala 17 miesiecy i nie od nadmiaru noszenia, bo juz w ciazy bylam i nosilam tylko troche :)

miranda
13-02-2008, 22:06
A to larwa głupia :evil: :argue:

winnie
13-02-2008, 22:32
Głupie, wredne babsko. Szkoda Twojego zdrowia na przejmowanie się. Chłopaki często później zaczynają chodzić.

Wrrr.... Jak powszechnie wiadomo, najlepiej wychowuje się cudze dzieci.

Agnen
13-02-2008, 22:49
Droga pani, ale ja właśnie po to to robię żeby dręczyć swoje dziecko, właśnie na tym najbardziej mi zależy, bo od dawna jestem sadystką. To moje hobby.


Kochana pani, moja religia zmusza mnie do noszenia dziecka. Gdyby nie to zostałabym potępiona na wieki. A kobieta poniżej rozmiaru 50 nie wejdzie do raju. Jeszcze mi też dużo do doskonłości brakuje. I Pani też radzę już zacząć tyć, bo koniec świata bliski. O, to akurat przypadkiem mam o tym czasopismo....


hihihi <diaboliczny śmiech>


Artykuł <tu podajesz numer>, paragraf 22 mówi że za nagabywanie grozi 10lat więzienia a ja mam wszystko na taśmie. Do zobaczenia w sądzie

Więcej nie przychodzi mi w tej chwili do głowy.
głupi babszytl.
też bym pewnie bez sensu z tego powodu ryczała...

wanderluster
13-02-2008, 22:59
Boskie o tej religii!
Uśmiałam się jak norka :lol:

ithilhin
13-02-2008, 23:34
Nie przejmuj sie ta pania. Przytulam mocno.
Kazde dziecko ma swoj czas na chodzenie, co ona dzieci nie ma, ze o tym nie wie?

A co do noszenia w sposob opisany w gazecie, to no coz: sa szkoly i szkoly....

Vega
14-02-2008, 09:20
Tulę Hermia - nie przejmuj się babą - poza tym z moich osobistych obserwacji wynika że osoby puszyste są o wiele sympatyczniejsze niż patyki :) dlatego nie przejmuję się aż tak, jak rozmiar skacze mi do góry :)
Czasem tylko mnie wpienia jak w jakimś "butiku" pani mi powie że "takich rozmiarów to u nas nie ma..." a przecież ja nie jestem wcale gruba (!) dziewczyny ze św. Anny poświadczą :) hi hi - nie? a noszę 42 (właściwie to od 40 do 44 czasem),

A co do chusty i chodzenia, to mój pierwszy niechustowy synek wszystko robił o wiele puźniej niż drugi chustowy :)

Olej babę - pewnie miałaś słabszy dzień i wziełaś to za bardzo do siebie :(
Jesteśmy z Tobą :) walnij jej ten tekst o sadyźmie :)

visenna2
14-02-2008, 10:44
Ja cały czas słyszałam że Zuza nie chodzi bo mama ją nosi i biedne dziecko nie ma kiedy ćwiczyc :) I to w przychodni słyszałam, celowały w tym pielęgniarki i położne:)
Zuza ruszyła jak miała jakies 14 miesięcy:) Noszenie jej nie przeszkodziło. A nosił ja również tata, który ma 193 cm wzrostu, waży ze 120 kilo i jest dwa razy szerszy ode mnie (ja nosze rozmiar 46 :D). To naprawde nie ma nic wspólnego, a to babsko głupie jest jak but.

alina
14-02-2008, 11:11
Hania , mimo że nie była noszona w chuście, zaczęła chodzić dopiero w wieku 15 miesięcy.
Denerwują mnie ludzie, którzy mówię matkom, co one mają robić, a czego nie robić ze swoimi dziećmi, a w dodatku nie mają racji tylko jakieś ciemnogrodzkie przekonania :evil:
Poza tym, nie wiem, czy przeglądałyście to marcowe Dziecko, ale chyba w każdym artykule jest napisane choć raz słowo chusta.
Pewnie i tak mają na myśli Bebelulu, ale zawsze to coś :)

Bogusia
14-02-2008, 11:15
Do JAŚNIE PANI - a ja i mąż i jesteśmy grubi , a MAciuś od urodzenia szczuplutki , żeby nie powiedzieĆ zabiedzony ;P Bo jak się urodził to skura mu wisiała, bo długi był ;P tak kruszynka 3750g ;P i 58 cm , więc sobie wybraź.
No i mówią niektórzy że po kim on taki szczuplutk i, nie po rodzicach , a co jak byliśmy dzieĆmi to też mieliśmy 100 kilo wagi :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool:

Bogusia
14-02-2008, 11:17
VEga - a ty to chyba w uszach masz 42 :P

Hermia
14-02-2008, 18:10
No w każdym razie babsko dziś zdziwione, że nie gadam z nią.I zdziwiona, że ja nową chuste mam.

Jasnie Pani :)
17-02-2008, 22:20
Do JAŚNIE PANI - a ja i mąż i jesteśmy grubi , a MAciuś od urodzenia szczuplutki , żeby nie powiedzieĆ zabiedzony ;P Bo jak się urodził to skura mu wisiała, bo długi był ;P tak kruszynka 3750g ;P i 58 cm , więc sobie wybraź.
No i mówią niektórzy że po kim on taki szczuplutk i, nie po rodzicach , a co jak byliśmy dzieĆmi to też mieliśmy 100 kilo wagi :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool:
hehe, jakby u nas taka sytuacja byla, to by mi ten ciec (szumnie administratorem nazywany) powiedzial, ze glodze dziecko, bo sama pojesc musze :rolleye: :lool: :rolleye: :lool: :thumbs up:

A on chcial tak wlasnie podkreslic, ze "po mamusi" bo moj maz chudzina :wink: (bo jak z Luską pojemy to dla niego juz nie starcza :lol: :lol: )

Vega
17-02-2008, 22:52
VEga - a ty to chyba w uszach masz 42 :P

hi hi - nie w uszach tylko w biodrach i biuście :) hi hi - mogę wkleić zdjęcia metek z ubrań na dowód :)