PDA

Zobacz pełną wersję : początki z chustą



enirt
08-07-2014, 22:53
Cześć Dziewczyny :) i chłopaki jeśli są ;-)

Od jakiegoś czasu poczytuję instrukcje i porady, które zamieszczacie. Chciałam zweryfikować swoje wiązanie i zadać kilka pytań:


1. na Waszych zdjęciach chusty są ładnie ułożone i gładkie. U mnie wszędzie się marszczy. Doczytałam że nadmiar mogę zebrać przy karku, ale chyba mi nie wyszło zbytnio?
2. wysokość nóżek- czy tak mogą być ułożone czy mają być bardziej zgięte?
3. ile materiału powinno być po bokach? Przy wiązaniu ze zdjęcia ta ilość na każdym boku mi się różni (może bardziej mi się zwinęło z jednej strony pleców?)

Ogólnie to wiązanie robiłam na mieście, bez lustra więc na pewno jest sporo do poprawy, ale o dziwo to było moje najlepsze jak dotąd wiązanie. A może przy takim wiązaniu nie powinnam nosić? Czy niedokładne zawiązanie może zrobić krzywdę dziecku?

Na razie nie mam zdjęcia z przodu i z tyłu. Jak zrobię to też je zamieszcę by zweryfikować resztę.

Często też córa mi się przechyla w jedną i zawsze w tą samą stronę. Czy to wina niedostatecznego dociągnięcia?

Bedę wdzięczna za zerknięcie i sugestie.

:-)


https://plus.google.com/photos/107069264177745430298/albums/6033793183489496241?authkey=CIvE1qDYkp2ZWQ

ps. nie umiem wgrac plików więc przesyłam linka

HoliPoli
09-07-2014, 09:15
1. na Waszych zdjęciach chusty są ładnie ułożone i gładkie. U mnie wszędzie się marszczy. Doczytałam że nadmiar mogę zebrać przy karku, ale chyba mi nie wyszło zbytnio?

Gładkie bo dociągnięte :) U Ciebie jest zdecydowanie niedociągnięte. Musisz zbierać materiał po trochu w rękach i dociągać z całych sił. Łatwo pokazać na żywo a wytłumaczyć przez net to niemal niemożliwe jak :/


2. wysokość nóżek- czy tak mogą być ułożone czy mają być bardziej zgięte?

zdecydowanie bardziej zgięte - kolanka mniej więcej na wysokości pępka, miednica powinna być podwinięta


3. ile materiału powinno być po bokach? Przy wiązaniu ze zdjęcia ta ilość na każdym boku mi się różni (może bardziej mi się zwinęło z jednej strony pleców?)

tego trochę nie rozumiem - o którą część Ci chodzi? poprzeczną czy podłużną? Bo podłużna to musi być taka sama, bo to grubość chusty a poprzeczny nadmiar zniweluje dociąganie :)


Ogólnie to wiązanie robiłam na mieście, bez lustra więc na pewno jest sporo do poprawy, ale o dziwo to było moje najlepsze jak dotąd wiązanie. A może przy takim wiązaniu nie powinnam nosić? Czy niedokładne zawiązanie może zrobić krzywdę dziecku? (...)
Często też córa mi się przechyla w jedną i zawsze w tą samą stronę. Czy to wina niedostatecznego dociągnięcia?


Na pierwsze wiązania zdecydowanie polecam lustro :) a co do tego czy możesz nosić - no długo lepiej nie nosić (z resztą raczej długo nie dasz rady bez bólu ramion i pleców przy niedociągniętej chuście) ale wiązać musisz, żeby się nauczyć :)

Przechylać się może jak ma za dużo luzu czyli nie jest to dociągnięte. Ale jeśli to zawsze ta sama strona to może asymetria jakaś - nie znam się na tym kompletnie.

W Gdańsku są dziewczyny co noszą - jakbyś się z nimi spotkała to na pewno by Ci pokazały jak dociągać :)

Isolt
09-07-2014, 11:02
przepraszam za ot, ale jaka piekna zara!

yena
09-07-2014, 14:47
piękna zarka, faktycznie!

enrit, koniecznie mocniej dociagnij i upewnij się, że material jest od podkolanka do podkolanka (również poły powinny być pod kolankami) - pupka wpadnie i lepiej Ci się dociągnie. pamiętaj też, że między Tobą a dzieckiem powinien być materiał chusty (ja przed dociąganiem, wkładam rękę między siebie a dziecko i wciągam materiał do środka).
powodzenia! :)

enirt
09-07-2014, 21:12
dziękuję za sugestie :)
więc na chwilę obecną muszę poćwiczć z dociągnięciem. Szczerze powiem, że mam chyba za mało siły w rękach, przy każdym dociągnięciu bardzo się męczę a wychodzi na to że jeszczee wiele pracy przede mną:mighty:




tego trochę nie rozumiem - o którą część Ci chodzi? poprzeczną czy podłużną? Bo podłużna to musi być taka sama, bo to grubość chusty a poprzeczny nadmiar zniweluje dociąganie :)



chodziło mi o podłużną. Czyli przy dobrym dociągnięciu powinno być po bokach mało materiału?


przepraszam za ot, ale jaka piekna zara!

dziękuję:D A swoją drogą to podziwiam Was że umiecie tak spojrzeć na chustę i ją nazwać. Tyle tego jest :)


piękna zarka, faktycznie!

enrit, koniecznie mocniej dociagnij i upewnij się, że material jest od podkolanka do podkolanka (również poły powinny być pod kolankami) :)

że tak nieśmiało zapytam... co to są poły?:confused: te pionowe pasy? :oops:

Myślałam, że już w miarę dobrze( bo chciałam żeby od razu było idealnie:duh:) a tu niestety. I już chyba wiem dlaczego bolały mnie plecy mimo, ze niosłam małą ok. 15 min

oli-vka
09-07-2014, 21:16
Trzeba bardziej dociągnąć, kolanka powinny być zdecydowanie wyżej, a nadmiar materiału nie przy karku, ale pod udami dziecka .

Powodzenia!

samasia
09-07-2014, 21:19
dziękuję za sugestie :)
więc na chwilę obecną muszę poćwiczć z dociągnięciem. Szczerze powiem, że mam chyba za mało siły w rękach, przy każdym dociągnięciu bardzo się męczę a wychodzi na to że jeszczee wiele pracy przede mną:mighty:

Wydaje ci się ;) Grunt, żeby dociągać pasmo po paśmie, przekazując fragmenty już naciągnięte do drugiej ręki, żeby nie tracić tego naciągu.

enirt
09-07-2014, 21:33
Dziekuję serdecznie :)
Czyli zasypiam dziś z myślą: dociąganie, dociąganie, dociąganie :)
A jak już się poprawię to dam znać żebyście oceniły swoimi fachowymi oczętami ;)