PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o info dotyczące Tongi



gouomb
08-07-2014, 10:27
Wybaczcie, skopiuję swój post z wątku o Tondze, ale tam chyba nikt nie zagląda i się nie doczekam, a mi zależy na czasie.
Uczciwie przeczytałam wątek o Tondze i poza wpisem Jul nie znalazłam nic o wodzie. Mam możliwość kupić okazyjnie Tongę. Już, teraz. Dlatego zależy mi na czasie, a nie wiem co myśleć. Dziewczyny piszą, że plecy niezabezpieczone i trzeba trzymać juniora cały czas. A ja chcę ją kupić, żeby zabierać na basen starszą panienkę. Starsza od niemowlęcia się pluska, ale jednak nie pływa samodzielnie i mimo rękawków muszę mieć możliwość (w głowie przede wszystkim, bo potrzebne mi to dotychczas nie było) ją złapać i wyciągnąć, gdyby jej coś nie grało. Ona lubi skakać z drabinki, to mniejszy basen dla dzieci, ale jednak. I teraz pytanie: czy jak będę miała młodszą w Tondze i na chwilę ją puszczę, to wypadnie? Czy muszę ją cały czas podtrzymywać, czy w wodzie puszczenie jej na moment byłoby roztropne?
Oczywiście nie chodzi mi o regularną gimnastykę, regularnie chodzę z mężem i i tak nam brakuje rąk, ale młoda bardzo płacze ostatnio, że chce na basen, nie mamy kiedy pójść i pomyślałam, ze gdybym miała coś takiego jak chusta kółkowa, która nie namaka i nie zaczyna w wodzie ważyć 5 kg, to bym poszła.
Co sądzicie? Głupi pomysł?:help:

migotka
08-07-2014, 11:16
na Tondze się nie znam ale na allegro natrafiłam przypadkiem na coś takiego: nie wiem na ile to się sprawdza, wygląda na jakiś elastyczny materiał co nie nasiąka:
http://allegro.pl/chusta-aqua-carrier-bykay-na-basen-pod-prysznic-i4365580261.html

gouomb
08-07-2014, 12:14
migotko, bardzo dziękuję, kupowałabym od razu, gdyby mieli model wodny kółkowy... Ta jest jakoś masakrycznie zabudowaną kieszonką, co przy moim już nie takim małym dzieciu i jeszcze czarnym kolorze przeraża mnie do głębi.
Kurczę, całość pomysłu wzięła się z innego wątku (nie, nie pamiętam jakiego), gdzie dziewczyny linkowały właśnie chusty do wody, ale pozwalające nosić na biodrze. Tyle, ze tamte były obłędnie drogie:frown dlatego zaczęłam szukać rozwiązania na miarę swoich możliwości.

madagaskar
08-07-2014, 14:15
ja z Tonga miałam niezbyt długi epizod na testach,
moim zdaniem nie sprawdzi się w wodzie:
-bo właśnie te plecki wystające, nie da się w nią zbyt głęboko jednak wpaść,
-plecy trzeba zdecydowanie podtrzymywać-pytałam nawet ( bodajże Vernea) ją w testy puszczała, czy ja coś źle motałam , dociągałam czy coś, ale dogadałyśmy się ,że tak ma być

zdecydowanie na plus dla tongi objętość i dla mnie niestety tyle-był gdzieś wątek z recenzjami po testach i większość dziewczyn chyba się podobnie wypowiadała,na krótkie przejścia z nie wiercącym dzieckiem dla mnie może być-tak awaryjnie w torebce jakby co
do wody zdecydowanie nie-bo tu w razie nagłej potrzeby dwóch rak dla starszej , sama Tonga Ci maluszka IMO nie utrzyma,moim zdaniem ona nie daje takiej 100% pewności:(,ja bym się bała

faktycznie chyba najlepiej byłoby jaką cieniznę kółkową poszukać,ja mam jakiegoś nonama z lekkiego płócienka ,idę poszukam i dam znać,moge pożyczyć, albo się wyzbyć za bezcen:)

Ire
08-07-2014, 15:54
Standardowa tonga rzeczywiście plecków nie trzyma, aczkolwiek jak nosiłam Małego gdy miał około 1,5 roku, to delikatnie puszczałam go asekurując i w ten sposób przyzwyczaiłam żeby też potrafił sam się mnie utrzymać i później już mogłam na trochę puścić-nie upadał. Ale generalnie jak dziecko samo się Ciebie nie trzyma - to nie. Ale widziałam tu wątek o testach tongi z kółkami, dociąganej i podejrzewam, że to może być dobry patent

gouomb
08-07-2014, 16:07
ja z Tonga miałam niezbyt długi epizod na testach,
moim zdaniem nie sprawdzi się w wodzie:
-bo właśnie te plecki wystające, nie da się w nią zbyt głęboko jednak wpaść,
-plecy trzeba zdecydowanie podtrzymywać-pytałam nawet ( bodajże Vernea) ją w testy puszczała, czy ja coś źle motałam , dociągałam czy coś, ale dogadałyśmy się ,że tak ma być

do wody zdecydowanie nie-bo tu w razie nagłej potrzeby dwóch rak dla starszej , sama Tonga Ci maluszka IMO nie utrzyma,moim zdaniem ona nie daje takiej 100% pewności:(,ja bym się bała

faktycznie chyba najlepiej byłoby jaką cieniznę kółkową poszukać,ja mam jakiegoś nonama z lekkiego płócienka ,idę poszukam i dam znać,moge pożyczyć, albo się wyzbyć za bezcen:)
dziękuję Ci serdecznie, ale płócienną leciutką kółkową mam. Tyle, że to jednak szmata - raz, że mogą mnie na tradycyjny basen z nią nie wpuścić (higiena), a dwa, że jednak jak to będzie mokre, to ciężkie i schnąć będzie długo (no, może nie w taki dzień jak dzisiaj, ale ogólnie:cool:). No i na bank nie pozbędę się potem łatwo zapachu chloru...
ja właśnie cały ten wątek testowy przeczytałam i stąd moje wątpliwości, bo tak sama z siebie, to bym uważała, że wpadłam na błyskotliwy pomysł i kupiła w ciemno.


Standardowa tonga rzeczywiście plecków nie trzyma, aczkolwiek jak nosiłam Małego gdy miał około 1,5 roku, to delikatnie puszczałam go asekurując i w ten sposób przyzwyczaiłam żeby też potrafił sam się mnie utrzymać i później już mogłam na trochę puścić-nie upadał. Ale generalnie jak dziecko samo się Ciebie nie trzyma - to nie. Ale widziałam tu wątek o testach tongi z kółkami, dociąganej i podejrzewam, że to może być dobry patent
no nie, młoda jeszcze roku nie ma, więc jej nie przetłumaczę. A ta kółkowa Tonga fajna, ale kosztuje 320 zł:duh:

Madzia :)
08-07-2014, 20:09
Gouomb
Ja na chwilę miałam testowa tonge. Moim zdaniem w przypadku mniejszych dzieci trzeba je jednak cały czas podtrzymywac.
Ja właśnie z tego powodu zakończyłam testy z kawiarni i puściłam tonge dalej bo jednak muszę mieć bardzo często dwie ręce wolne.

A jeżeli potrzebujesz czegoś do wody to chyba jakaś Boba jest malutka i dedykowana właśnie do kąpieli ale nie wiem jak z cena.

annia
09-07-2014, 00:09
Boba Air, tak się nazywa to cudo. Z nylonu, cieniutkie i zapewne szybkoschnące. Tyle że tylko przód/tył, a Ciebie interesuje coś na biodro...

Isolt
09-07-2014, 10:14
jak w kolkowej moga nie wpuscic na basen, to chyba w bobie tym bardziej :( co do kapieli tak ogolnie, to na allegro mi cos mignelo, http://allegro.pl/chusta-do-noszenia-dzieci-na-basen-aqua-bykay-i4367490815.html tylko cholerawiecotojest i na ile mozna zaufac. no i ta chustato tez bardziej na plaze niz na basen, jak mysle

Iwka
09-07-2014, 10:41
Upolowałam kiedys na bazarku kółkową babidea do wody. Cos takiego: http://www.babyarmadillo.com/product_info.php?manufacturers_id=10&products_id=230&osCsid=7fddd65142b28bbc7c1d98225fcfbe3d
poszukaj, może gdzieś znajdizesz. Mi się bardzo sprawdza na basenie.

farfallina_07
09-07-2014, 10:57
A ta?http://www.ebay.it/itm/New-KisKise-Baby-Ring-Sling-Water-Pool-Shower-Net-Carrier-Infant-Toddler-Pouch-/261522624383?pt=LH_DefaultDomain_0&var&hash=item3ce3f68f7f&_uhb=1

Iwka
09-07-2014, 11:05
o, to coś podobnego jak moja babyidea. . Bardzo się przydaje tez pod prysznicem na basenie, bo nie ma jak odłożyć niemowlaka żeby się umyć.

gouomb
09-07-2014, 12:21
Dziewczyny, jesteście bezcenne - bardzo dziękuję!
Czyli rezygnuję z Tongi i spróbuję znaleźć kogoś kto mi kupi tę tańszą wersję Twojej Iwko chusty na e-Bayu. Bo nie mam Pay Pala:duh:
farfallina - you made my day:D

gouomb
09-07-2014, 21:11
kupiłam:D
dokładnie taką, jak zalinkowana powyżej: http://www.ebay.co.uk/itm/Baby-Carrier-Breathable-mesh-Ring-Water-Sling-Kiskise-Beach-pool-summer-/291185877523?ssPageName=ADME:L:OC:PL:3160
mam nadzieję, że dojdzie szybko i będzie faaaajna:mrgreen:

migotka
09-07-2014, 21:28
super gratulacje, szkoda że ja mało basenowa jestem ;) też bym kupiła