PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie prefoldy polecacie?



milienn
30-06-2014, 14:49
Dziewczyny, potrzebuję trochę prefoldów dla niemowląt.
Chciałabym sobie ułatwić życie, bo dopiero będę uczyć się w ogóle pieluchować. Co polecacie? Jakie firmy Wam się sprawdziły?

Patrycja89
30-06-2014, 16:54
a w jakim wieku dziecko?

milienn
30-06-2014, 17:13
Na razie w brzuchu ;) blizniaki wiec nie beda gigantami ale do chucherek tez nie należą

migotka
30-06-2014, 18:33
ja zakupiłam ecopi są ok :)

Nathalia
30-06-2014, 18:38
Mam kikko żółte dla noworodka i pomarańczowe dla starszaka, ale używaliśmy zamiennie od urodzenia.Tylko nie spinałam klamerką, a składałam na trzy jak pieluchę. Teraz, jak braknie mi wkładów, to używamy do kieszonek. Są dość chłonne. Mogę polecić z czystym sumieniem.

milienn
30-06-2014, 20:46
Super, dziękuję za sugestie;)

Patrycja89
01-07-2014, 01:52
Fajne są bambino mio, ale jak już to bierz te mniejsze, ja wzięłam większe i za szybko nie będą dobre, a mała ma prawie 5 miesięcy. Ja w ogóle się jakoś nie polubiłam jednak z prefoldami. Polecam o wiele bardziej wkłady Puppi.

Alassea
01-07-2014, 03:46
Miałam swego czasu ecopi i byłam zadowolona. :-)

ignasiamama
01-07-2014, 06:54
Bambusowe prefoldy Pupeko - mięciutkie jak kaczuszka, rozmiar S pasuje potem idealnie jako wkład do kieszonek. Mam ponad dwa lata, używane przez dwójkę i nie zesztywniały ani nie skurczyły się. Żałuję, że nie kupiłam na początku więcej.

ecolandia
01-07-2014, 12:00
Ja używałam kikko żółte przez 3 pierwsze tygodnie potem już były za małe, ale sprawdzają się jako dodatkowe wkłady - polecam:)

Kreska
01-07-2014, 12:05
kikko sa fajne ale szybko sie robia sztywne...
zobacz wklady puppi, sa mieciutkie, do otulaczy idealne, i zwykle i skladane.

kura
06-07-2014, 14:52
ja tylko ecopi - bambusowe pupeko były miłe, ale wyłysiały po ok. roku (może kwestia pielęgnacji, specjalnie się nad nimi nie rozczulałam), w niektórych kikko porozsuwała się przędza i porobiły się prześwity. Miałam jeszcze polska podróbę ecopi - Mariko (?), tez słabsze, porobiły się przetarcia i dziury.
Żółtych ecopi używałam długo, chyba ze cztery miesiące, ale dziecko dość chude. W ogóle przez pierwsze pół roku to głównie prefoldów używałam, były najwygodniejsze i do zakładania i do prania. Zresztą teraz też jeszcze w domu często z prefoldów korzystam ;)

Nata
09-07-2014, 10:43
macałam grovie...były przemiłe! ubrałabym się w nie, tak milutkie.

fasolka83
10-07-2014, 12:44
Ja też mogę polecić ecopi. My mamy z czerwonym obszyciem (teoretycznie 6-12 m-cy), ale u nas na snappi już ciężko je dopiąć (córa ma teraz 9 m-cy). Ale są świetne po prostu złożone w prostokąt do otulacza, albo jako wkład do kieszonki, więc większych nie planuję kupować. Nie miałam nigdy innych prefoldów więc nie mam porównania ale te się po prostu sprawdzają. Są wystarczająco chłonne, schną jak dla mnie szybko, są trwałe (korzysta z nich teraz moje drugie dziecko a prefoldy są w bardzo dobrym stanie). Wad nie zauważyłam :)

marylove
12-07-2014, 15:41
a prefoldy baby jungle ktoś zna?

melodi
17-07-2014, 09:02
Ja także polecam ecopi i takie z frotty, z tym że ja ich używam do kieszonek jako wkłady :)

fan
20-07-2014, 11:59
Marylove, do mnie przyszła ostatnio paczka z prefoldami Babyjungle, fajne są w dotyku, grubaśne, więc na pewno ładnie chłoną i też długo schną :D Ja kupiłam takie - http://www.ekomaluch.pl/baby-jungle-pieluszka-prefold-newborn-6-m-cy, z myślą że na razie będą za duże (synek 2 miesiące, 5,5 kg) ale ledwo je poskładałam na nim :dunno: To samo z Kikko Infant (składam do otulacza, nawet nie dało się zagiąć przodu i spinam snappi). Jako wkład na pewno będą super tylko trochę inne przeznaczenie dla nich chciałam). Także sama nie wiem co o nich myśleć :)

fan
21-07-2014, 07:40
Ja ostatnio zakupiłam bambusowe i myślałam, że może za duże będą, ale nie... raczej w drugą stronę (używam do otulacza, poskładane i spięte snappi). A kupiłam takie, które były podpisane 6 msc. + (mój synek ma 2 miesiące, 5,5 kg i ledwo to na nim spięłam, bez zakładki z przodu...). Mam takie:
http://www.ekomaluch.pl/images/items/4042/40420_big.jpg
Ogólnie fajne, grube (i długo schną :D), przyjemne w dotyku :)

fiolka
21-07-2014, 10:10
a czy przy prefoldach luźna kupka nie wycieka przy pleckach? bo moje starsze dzieci, co prawda na pampersach były w niemowlęctwie, ale całe plecy miały zarobione ;) może te prefoldy jakoś delikatnie zaginać do środka?

marylove
21-07-2014, 14:15
Też kupiłam te newborny baby jungle, na próbę, ale ile posłużą to zobaczę dopiero na jesieni.

fan
21-07-2014, 17:33
Nie wiem, może ja mam jakieś spaczone wyobrażenie, jak wielkie ma to być na pupie, bo dopinać dopinam (a mój Mały raczej chudy i długi niż tłuścioszek). Na razie się sprawdza :)

strzelec171
21-07-2014, 17:51
My lubimy najbardziej Bambino Mio rozm 1 i składamy je na 3 w poprzek :) na zmianę z Smart Nappy na drzemki- składane na 3 i przy pupie warstwa sucha- są super!

koleszna
21-07-2014, 21:11
A ja polecam muśliny eccopi używam jako wkładów do kieszonek są super

marylove
21-07-2014, 23:23
Nie wiem, może ja mam jakieś spaczone wyobrażenie, jak wielkie ma to być na pupie, bo dopinać dopinam (a mój Mały raczej chudy i długi niż tłuścioszek). Na razie się sprawdza :)
Fan weź no mi wyjaśnij bo nie umiem załapać, ciążowe zaćmienie mózgu:) są mniejsze niż myślałaś czy większe?

fan
22-07-2014, 07:28
Fan weź no mi wyjaśnij bo nie umiem załapać, ciążowe zaćmienie mózgu:) są mniejsze niż myślałaś czy większe?

Mniejsze, ale ja nie patrzyłam na podane na stronce rozmiary tylko zasugerowałam się opisem, że na 6 msc :duh: Generalnie spinam je jakoś na moim dwumiesięczniaku więc myślę że dla noworodka tym bardziej ok :) Chociaż zamiast naciągać :D wolę włożyć je do kieszonki

chabrowa
08-10-2014, 11:52
My używamy kikko- bardzo zadowolona jestem, chłonne, wygodne, choć po praniu trochę szorstkie.

Kupiłam też grovi, ale jescze nie testowałam.