PDA

Zobacz pełną wersję : Skład a właściwości chusty



asiunia0000
16-06-2014, 21:35
Jak gdzieś jest, to proszę o przekierowanie, bo tematów jest już tyle, że się gubię i nie bardzo mogę znaleźć to, co chcę. Otóż może ktoś mnie oświeci, jak wpływają dodatki w składzie chusty na jej zastosowanie. Len zwiększa nośność? I chusta się bardziej gniecie? A konopie, bambus, jedwab, ramia? Chusty z dodatkiem jedwabiu nadają się też dla cięższych dzieci czy tylko dla maluszków? Czym się różni chusta z lnem od takiej z konopiami? A bambus zwiększa miękkość? Czy całkiem mi się poplątało :rolleye: ? Może ktoś pomoże :) ?

Tymonka
29-06-2014, 11:36
O , ja też chętnie poczytam :)

tinuviel
29-06-2014, 11:58
O , ja też chętnie poczytam :)
I ja:)

nautika
30-06-2014, 10:59
W skrócie z tego co nosiła. Bo chusta chuście nie równa.

bambus - polecana na lato, rzeczywiście jest w nim chłodniej, bardzo cienki i raczej mało nośny, więc dla maluszków, miałam LL
len - polecana także na lato, łatwo je dociągnąć, lny są dość cienkie, nawet te z 50% składem, ale nośne, więc dla starszaków, miałam Natkę i Didka
konopie - grube, nośne chusty, trudno je dociągać i wymagają konkretnego łamania, poniosą wszystko, mam Balony Natkowe
wełna - wełna wełnie nie równa, jedne cudnie miękkie i cieniutki, drugie takie jak np LL stare wełny grubaśne, wszystkie wymagające dobrego dociągania. Wełna jest sprężysta, więc się luzuje. Grubsze wiadomo na zimę, w tych cienkich też fajnie nosi się latem
kaszmir - jak wyżej, ale bardzo miękki już raczej od nowości
ramia, jedwab - tu w zależności od chusty. Są grubaśne i nośne dla starszaków i cienizny dla maluchów.