PDA

Zobacz pełną wersję : Bliźniaki w chuście



milienn
13-06-2014, 10:21
Cześć dziewczyny ;) jestem tutaj nowa i mam takie pytanie. Na YouTube widziałam jakieś patenty na noszenie bliźniaków w chuście - chodzi mi o noszenie zupełnych maluszków. Kompletnie się na tym nie znam, czy któraś z Was mogłaby się wypowiedzieć w kwestii tego czy noszenie dwójki maluchów na raz jest w ogóle możliwe? Mieszkam na 3cim piętrze bez windy i czasem krótki wypad do sklepu bez taszczenia wózka byłby mile widziany.

Dzięki ;)

kornflejka
13-06-2014, 10:26
milien - zapytaj w wątku mam bliźniąt (http://www.chusty.info/forum/showthread.php/91942-mamy-bliźniąt-czy-są-tu-jakieś?highlight=Mamy+bliźniaków+czy+są) - na pewno coś doradzą :)

milienn
13-06-2014, 10:30
Dzięki za podpowiedź ;)

Olapio
13-06-2014, 10:34
zależy jak duże te bliźniaki i jaką masz wprawę w wiązaniu
ja swoją dwójkę (starsze i młodsze) nosiłam czasami razem, jedno na plecach, drugie z przodu
widziałam zdjęcia mam bliźniaków w dwóch chustach kółkowych, po jednej na jedno biodro

edit: doczytałam, że to maluszki
najlepiej by było umówić się na naukę wiązania z doradcą

mi.
13-06-2014, 10:35
tak, tylko pamiętaj o zasadzie jedno dziecko = jedna chusta :)

napisz do Marcy!

milienn
13-06-2014, 10:47
Dzięki dziewczyny!

Wprawę mam żadną, to nasze pierwsze dzieci, więc będzie wesoło. Na razie jeszcze trochę muszą posiedzieć w brzuchu ale zastanawiam się jak najlepiej logistycznie się ogarnąc, aby się nie naszarpać bez sensu jak się urodzą. I tak mi dostarczą dosyć atrakcji ;)

Anna Nogajska
23-06-2014, 16:43
Jeżeli nosisz jedno dziecko to najlepiej sprawdzi Ci się plecak prosty- masz przód wolny dla drugiego dziecka.
Jeżeli chcesz nosić dwoje to kombinacja chusta kółkowa na biodrze plus plecak prosty:
- zakładasz w miarę ściśle chustę kółkową, nie wkładasz do niej dziecka
- wiążesz jedno dziecko w plecaku prostym
- wkładasz drugie dziecko do kółkowej, dociagasz kółkową

Zaletą jest to, że każde dziecko możesz wyjąć w każdej chwieli bez zakłócania spokoju drugiego :)