PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy nocnik?



z-agnieszka
11-06-2014, 16:41
kiedy zaczęłyście wysadzac swoje malenstwa. moja mała ma 6 m-cy i zastanawiam się juz nad nocnikiem, jaki najlepszy jeśli chodzi o praktykę?...mała jeszcze nie siedzi -ma 6m-cy i powoli zaczyna się podciągać do siedzenia- zamierzam trzymać ją nad tym nocnikiem jak robi kupę, bo zazwyczaj udaje mi się złapać, ale jak dotąd robiła to na przewijaku i tak sobie pomyślałam że może łapać do nocnika, niech się z nim oswaja. Czy to nie za wcześnie? Na co dzień stosuję kieszonki.

annia
11-06-2014, 20:22
Od urodzenia. :)

6 miesięcy to już na tyle dużo, że pewnie może być i normalny nocnik. Dla maluszków najlepszy jest tzw. nocnik chiński.

Mayka1981
11-06-2014, 20:33
Czy to nie za wcześnie?

Wg niektórych - zdecydowanie za późno ;)

To jest baaardzo indywidualne, po prostu spróbuj - polecam www.bezpieluch.pl, nie tylko dla EC ale i przy ogólnym "treningu czystości".

z-agnieszka
12-06-2014, 21:39
wiem że dla tych którzy stosują EC to za późno, ale ja wiem że nie dam rady przerzucić się całkiem na EC, więc nie wiem czy takie "częściowe" wysadzanie ma w ogóle sens...

sakahet
12-06-2014, 21:43
Nawet czesciowe wysadzanie ma sens

Sent from my OV-Solution 7II using Tapatalk

husky
12-06-2014, 21:49
Ja EC nie stosuje, mimo to mialam zamiar wysadzac male na nocnik od pol roku. Jednak wtedy jeszcze same nie siadaly z czworqkow i odpuscilam, teraz maja 9 miesiecy i nadal musze odpuszczacz bo po posadzebiu na nocnik jedna robi taka histerie ze hoho..
Druga siedzi ale nic nie robi w nocnik :)

Mayka1981
13-06-2014, 08:33
wiem że dla tych którzy stosują EC to za późno, ale ja wiem że nie dam rady przerzucić się całkiem na EC, więc nie wiem czy takie "częściowe" wysadzanie ma w ogóle sens...

No wiesz, każde siku/kupa w nocniku to jedna pielucja mniej do prania ;)

Z dzieckiem chociaż częściowo znającym temat znacznie łatwiej wychodzi się gdziekolwiek (bo zrobi siku pod krzaczkiem albo w toalecie w markecie a z przewijakami dostępnymi znacznie gorzej...)

Plus często dumne z siebie dziecko...

Grunt, żeby niezależnie od tego w jakim wieku się zaczyna - traktować sprawę normalnie, jak czynność fizjologiczną a nie wydarzenie roku...
SIę uda to spoko, się nie uda = też spoko, a tematy "do poczytania" z zakresu EC polecam właśnie ze względu na podejście - jak coś co jest normalne i nie trzeba robić sztuczek z grającymi nocnikami czy żelkami "w nagrodę", ot do osiemnastki pieluchy nosić nie będzie ;)

z-agnieszka
22-06-2014, 19:12
muszę się pochwalić....każda poranna kupa ląduje w nocniku, mała ułatwia to jak może bo zawsze robi rano po przebudzeniu:lol:, zresztą to jest stękanie w ciągu dnia również potrafię dostrzec:lol:.
Gorzej z sikaniem, zdarzyło się ze cztery razy złapać (też po przebudzeniu, i dwa po spacerze)....nie potrafię wyłapać tych sygnałów na siku - są chyba na tyle subtelne że ja ich nie widzę... czasem jak ją trzymam nad nocnikiem to marudzi i się wyrywa, daję wtedy za wygraną, bo nie chcę jej zrazić i kładę ją na przewijak - zdarzyło się że wtedy po chwili zrobi tam....zobaczymy jak to się rozwinie...

emenemsymamusi
22-06-2014, 21:10
My siadamy na nocnik odkąd mała skończyła pół roku (mniej więcej). Nadal mamy pewne małe sukcesy, ale było znacznie lepiej. Mała miała określone pory na kupę i zawsze łapałam, a siku też się ze 4-6 razy dziennie udawało złapać (ona nie daje sygnałów, ale ja sadzałam o mniej więcej stałych porach, a ona wiedziała co ma robić). Teraz poszła do żłobka, zmienił się rozkład dnia i nawet jak jest ze mną w domu to nie mogę złapać. Ogólnie idzie nam trochę gorzej bo panie w żłobku wysadzają ją tylko raz przed spaniem (choć mi się wydaje, że nawet ten raz im się nie chce i pewnie mała wcale nocnika nie widzi). Niedawno skończyła rok i miałam nadzieję, że chociaż troszkę będzie dawała znać, ale nic z tego. Ona generalnie nic nie mówiąca to może jakoś daje znać, ale ja głupia nie rozumiem :hmm:

z-agnieszka
24-06-2014, 18:41
no ja planuję też złobek -ok 11 miesiąca życia, więc pewnie też wszystko pójdzie w diabły, jeszcze nie wiem czy żłobek zaakceptuje wielorazówki

emenemsymamusi
24-06-2014, 19:37
no ja planuję też złobek -ok 11 miesiąca życia, więc pewnie też wszystko pójdzie w diabły, jeszcze nie wiem czy żłobek zaakceptuje wielorazówki
Ja też miałam wątpliwości czy w ogóle się zgodzą na wielo, ale na szczęście nie robiły problemów. Staram się żeby nie musiały robić więcej niż przy pampersach i nie narzekają.

Mayka1981
24-06-2014, 21:45
no ja planuję też złobek -ok 11 miesiąca życia, więc pewnie też wszystko pójdzie w diabły, jeszcze nie wiem czy żłobek zaakceptuje wielorazówki

Co do wielo to różnie bywa (u nas akurat nie było problemu - ale musiałam wytłumaczyć w czym rzecz) - ale o nocnikowanie się nie bój - w żłobku się często wysadza hurtem, po jedzeniu, przed spaniem etc wręcz często jest tak, że właśnie to żłobek uczy dziecko obsługi nocnika a rodzice korzystają, a nie odwrotnie ;)

emenemsymamusi
25-06-2014, 08:30
Co do wielo to różnie bywa (u nas akurat nie było problemu - ale musiałam wytłumaczyć w czym rzecz) - ale o nocnikowanie się nie bój - w żłobku się często wysadza hurtem, po jedzeniu, przed spaniem etc wręcz często jest tak, że właśnie to żłobek uczy dziecko obsługi nocnika a rodzice korzystają, a nie odwrotnie ;)
To chyba zależy od żłobka bo w naszym owszem dzieci są wysadzane ale tylko w najstarszej grupie, czyli 2-3 lata. Nie wiem też czy hurtem bo widuje panie w pojedynczymi nocnikami o różnych porach. W średniej grupie (czyli teoretycznie 1-2 lata) na 16 dzieci w grupie wysadzane jest jedno które coś tam sygnalizuje. A w najmłodszej (moja na razie w niej została mimo że skończyła rok, bo w średniej póki co nie ma miejsc) dzieci w ogóle nie widzą nocników. Na moją prośbę miały sadzac przed spaniem chociaż ale mam wątpliwości czy to robią.

kahulec
25-06-2014, 14:12
u nas nocnik jest od 14 lutego czyli walentynek, kiedy to babcia kupiła wnusi bardzo oryginalny prezent (Maja miała 8 miesięcy) od tamtej pory prawie wszytskie kupki tam lądują, dużo siuśków też także jest to jeden z najbardziej udanych prezentów walentynkowych (z romantycznością bym dyskutowała hehe ) Na szczęscie ona go lubi, ma tam kilka zabawek w łazience plus książeczki więc jak usiądzie to trochę się pobawi i zaraz coś tam trafia, od początku nie miałam żadnego ciśnienia na to, ładnie jej idzie więc się cieszę o całkowitym odpieluchowaniu na razie nie myślę. moim zdaniem jak dziecko samo siedzi można kupić zwykły nocniczek i oswajać


miałam "nocnik chiński" czyli miseczkę do miksowania z kauflandu ale w ogóle mi nie szło ....

Basia-75
27-06-2014, 19:06
Mi się dużo matek dziwiło, że wysadzam młodą, zaczęłam jak miała 7 miesięcy, zawsze po spaniu i przy okazji przebierania pieluszki, mała szybko załapała, że się wtedy siusia, kupki też tam trafiały, zaczęła sygnalizować jak miała 15 miesięcy a od 17 miesięcy chodzi bez pieluszek w dzień i w nocy - opłacił się mój wysiłek, teraz to się wszyscy ze znajomych dziwią, że Lenka pieluch nie używa (ma 20 miesięcy) :p

malagala
12-11-2014, 19:01
Zaczęliśmy od 4. doby... Teraz synek ma 4 miesiące i od 2 miesięcy kupę do pieluchy robi... raz na tydzień? No a kupki są kilka razy dziennie. Siku to jest bardziej skomplikowany temat, ale często sygnalizuje, że mu się chce (świadomie lub nie, mała różnica ;)).

kuku
13-01-2015, 23:04
Zaczęłam - nie wierząc, że to może się udać - gdy B. skończyła pół roku. I od 2 miesięcy nie przewijałam kupy :D Jedna pielucha dziennie to standard. Życie jest piękne :D

ismeril84
03-02-2015, 18:44
Mój Młody skończył 7 miechów i też zamierzam go wysadzać. Zobaczymy z ajkim efektem.

Baryczka
03-02-2015, 18:59
My zaczęliśmy, gdy młody miał 6.5mca. Pierw sadzanie na sucho,w pieluszce, później gdy młody robił skupioną minę. Po rozpoczęciu rozszerzania diety musiał się trochę wysilić, dla mnie to był sygnał, by szybko, ale nie wystraszywszy syna umieścić go na nocniku. Od kilku tygodni wysadzam go przy każdej zmianie pieluchy i pozwalam posiedzieć, ale maks. 15 minut. Zawsze wokół nocnika są zabawki itp.
Także od kiedy skończył 7mcy nie zrobił ani jednej kupki w pieluszkę- wszystkie udało nam się złapać w nocnik :)

pausi
03-02-2015, 19:23
Nasz wysadzany na nocnik od skończenia 6 miesiąca. Teraz ma 22 miesiące i przez ten cały czas wpadek w postaci większego gabarytu było może z 15 razem zliczyć. Koło 16 miesiąca zaczął wołać a-a gdy coś mu się chciało. Aktualnie woła tylko na kupę, na siku nie ma czasu i dodatkowo wszedł w okres tzw. buntu i przekory, ale jak się go namówi by siknął to zazwyczaj pielucha sucha jest. Polecam.

magnus
03-02-2015, 19:26
Właśnie rozmyślam nad zakupem odpowiednio małego na 6-miesięczne pupsko nocnika. Macie jakieś typy?

spoczi
03-02-2015, 19:32
Ja wczoraj postanowiłam, ze zaczynamy wysadzać. Majka ma już prawie 10 także już czas najwyższy. Dobrze myślę, ze najlepszy będzie taki zwykły nocnik bez bajerów? Bo wydaje mi się ze melodyjki itp będą rozpraszać dziecko.

ismeril84
04-02-2015, 11:45
My zaczynamy dziś. Zaordynowałam babciom, żeby Młodego wysadzały po spaniu. Zauważyłam, że właśnie wtedy najczęściej jest kupa..
spoczi, je bym kupowała bez bajerów. Moja siostrzenica ma 19 miesięcy a na nocniku jest wysadzana od 7 miesiaca. Tyle, że siostra zawsze jak małą wysadza to daje jej najróżniejsze zabawki, książeczki, puszcza bajki. Wydaje mi się, ze ją to rozprasza i mała nie wiem, po co siedzi na tym nocniku, więc dalej robi w pieluchy.

Baryczka
04-02-2015, 11:59
My mamy nocnik najprostszy, ikeowy za parę złotych. Sprawdza się dobrze.
Zabawki zawsze układam przy nocniku, czasem oglądamy książeczkę. Zabawki grająco-świecące odpadają, chyba zbyt by dziecko rozproszyły. Nawet takich nie mamy ;)

emenemsymamusi
04-02-2015, 15:29
My mamy nocnik grający (taki zwykły bez szczególnych efektów). Dziecko wie co tak naprawdę jest nagradzane brawami bo wyłapuję dokładnie ten moment kiedy siusia. U starszej się to sprawdziło więc próbuję z młodszą (tylko ona do żłobka chodzi, a tam nie sadzają na nocnik i efekty mamy marne). Co do zabawek to sadzam w łazience i daję zabawki z kąpieli bo te się nie nudzą tak szybko (zabawa jest tylko w kąpieli więc raz dziennie przez 15-20 minut i nie zdążą się znudzić).

kaasia
04-02-2015, 17:19
My mamy nocnik najprostszy, ikeowy za parę złotych. Sprawdza się dobrze.
Zabawki zawsze układam przy nocniku, czasem oglądamy książeczkę. Zabawki grająco-świecące odpadają, chyba zbyt by dziecko rozproszyły. Nawet takich nie mamy ;)
też ten mamy. jest OK, chyba, że Młody siądzie za bardzo z przodu - to potrafi się conieco rozchlapać górą :hide:

pausi
04-02-2015, 17:21
Chwalony sprawdzony przez rodzinę, babcie, ciotki i męża oraz mnie oraz trójkę dzieci, nocnik ikea Lockig. Najpierw trochę za wysoki się wydawał, więc młodego podtrzymywaliśmy, ale szybko dorósł i wydaje się bardzo wygodny, a przede wszystkim praktyczny. Polecam.

kaasia
04-02-2015, 17:25
Chwalony sprawdzony przez rodzinę, babcie, ciotki i męża oraz mnie oraz trójkę dzieci, nocnik ikea Lockig. Najpierw trochę za wysoki się wydawał, więc młodego podtrzymywaliśmy, ale szybko dorósł i wydaje się bardzo wygodny, a przede wszystkim praktyczny. Polecam.
to ten z wyjmowaną "wkładką"? co na nim piszą, że dla dziecka od roku?
ktoś żartował, że może się więcej nachlapać przy tym wyjmowaniu ;) nie ma z tym problemów?

spoczi
04-02-2015, 17:26
Kupiłam jakieś najzwyklejszy w smyku. Jutro po spaniu ją wysadzę i zobaczymy :)

bansza
04-02-2015, 17:46
Ja mam nocnik a'la fotel z wyjmowanym pojemnikiem z klapką i sprawdzał się super bo stabilny, nie chlapie, można zamknąć na czas ubrania dziecka żeby nie rozlac, a do wylewania wynosi się tylko mały (bardzo pojemny) pojemnik, a cena ok 20zł

pausi
04-02-2015, 18:41
Wręcz przeciwnie. Jak dla nas to super wygodny sposób pozbywania się ładunku :) Nocnik ma dość wysokie i przez to wygodne oparcie oraz dość szerokie boki pod pupę. Na początku sadzaliśmy i przytrzymywaliśmy młodego bo słabo sam siedział, potem jak opanował tą sztukę to bezproblemowo. Starszy synek koleżanki sikał od pewnego czasu na ten nocnik tylkona stojaka. Też się sprawdzał właśnie ze względu na swoją wysokość i głębokość dzięki czemu prawie nic nie wychlapywało się na zewnątrz.

Mama.O.
06-02-2015, 22:50
Sadzam młodego na nocnik od kiedy samodzielnie siedzi. Mamy rytuał. Rano po obudzeniu. Po każdej drzemce i przed snem . W ciągu dnia często kiedy np. czuję że się przydarzy siusiu. Od kiedy skończył 6mcy każda kupa na żądanie i kiedy ma duży brzuszek . Super nam idzie bo od kiedy nocnikujemy nie mamy problemu z brakiem kupy. Chłopak bez oporów rznie i jest ok. Oczywiście zawsze są owacje . Czekam na moment aż sam topa kiedyś przyniesie na razie nosi go na głowie :D

Wysyłane z mojego GT-S5300 za pomocą Tapatalk 2

Mikalina
06-02-2015, 23:29
Noo moj nie bardzo chce siedziec, od razu placze. Chyba mu niewygodnie.

z telefonu

Mama.O.
06-02-2015, 23:36
No miałam Ci wprv. wysłać i zapomniała. Przepraszam. Jak młody płacze to jeszcze nie pora ale co jakiś czas sadzaj może się przekona

Wysyłane z mojego GT-S5300 za pomocą Tapatalk 2

Mikalina
06-02-2015, 23:38
No miałam Ci wprv. wysłać i zapomniała. Przepraszam. Jak młody płacze to jeszcze nie pora ale co jakiś czas sadzaj może się przekona

Wysyłane z mojego GT-S5300 za pomocą Tapatalk 2
Spoko, rozumiem ;). W sumie już odpowiedziałaś teraz jak to robisz, na razie chciałam rano, bo wtedy zazwyczaj jest kupa i zobaczyć co dalej, ale tak jak mówisz, dwa razy wysadziłam i przekonałam się że to za pierwszym razem to nie był płacz ze zmęczenia czy glodu i odpuszczam ;). Chociaż chciałam szukać innego nocnika, ale jak mówisz że niegotowy to może o to chodzi.

kuku
15-02-2015, 19:28
Właśnie rozmyślam nad zakupem odpowiednio małego na 6-miesięczne pupsko nocnika. Macie jakieś typy?

Ikea :) Tani i wygląda na to, że wygodny ;) My mamy ten (http://petitbonton.blogspot.com/2015/02/smierdzaca-sprawa.html) wyższy i droższy za całe 19,99 ;)

bafika
03-06-2015, 09:18
A ja mam pytanie, bo nie wiem jak robić. Młody ma 9m-cy i do tej pory go nie nocnikowałam. Na moje nieszczęście kupki robi o 6rano często jeszcze w łóżku... czasem zdarzy się później ok 7 ale nigdy nie wiem kiedy robi bo nie stęka, nie spina się itd. Ot tak mu to wychodzi. I sama nie wiem czy sadzać czy jeszcze poczekać?

spoczi
19-06-2015, 11:05
Majka wreszcie przestała bać się nocnika!! może wreszcie coś ruszy w temacie, bo wcześniej była histeria i straszny płacz jak ją tylko próbowałam posadzić a wczoraj zaczęła sama próbować usiąść na niego, dzisiaj już dwa razy usiadła szczęśliwa :D

Mikalina
19-06-2015, 11:36
A jak tak stęka to co, szybko ściągać pieluche i na nocnik? Nie speszy go to? :p

Leoni
19-06-2015, 11:55
mój jak stęka i kurczowo trzyma się czegoś to posadzenie na nocnik go rozprasza i nic nie zrobi. Znudzi się siedzeniem i zabawą ale jak włoże pieluchę to za jakiś czas jest kupsko
ale siku robi jak go tylko posadzę:applause:mam wrazenie że wie o co chodzi i posadzony dusi żeby się wysikac:)

matylda
24-07-2015, 23:10
Ja zaczęłam wysadzać jak młody miał 5,5 m-ca. Jeszcze nie siedział, więc używaliśmy takiej miseczki, nad którą go trzymałam. Teraz ma już 10 m-cy i od jakiegoś miesiąca próbuję go przestawić na nocnik. Niestety idzie marnie. Do miseczki dalej ładnie robi, a z nocnikiem jakby nie do końca wiedział, o co chodzi. Czasem posadzę go na nocnik i nic, a przestawiony nad miseczkę ładnie robi i kupkę i siusiu.
Nie wiem czy walczyć z nocnikiem czy trochę jeszcze poczekać. Trochę się boję żeby z załatwianiem się nie był kojarzony tylko nasz pseudo nocnik chiński. Młody idzie niedługo do żłobka i mam nadzieję, że Panie będą choć trochę go wysadzać. Ale zdaję sobie sprawę, że nikt go nie będzie trzymał nad miską.
Mam jakieś dwa, trzy miesiące na przestawienie chłopaka.

bafika jeszcze tylko Ci napiszę, że mój też robił pierwszą kupkę prawie od razu po przebudzeniu. Ja po prostu jak tylko słyszałam, że się przebudził, wysadzałam go i zawsze robił i siku (czasem miał nawet suchą pieluchę po nocy) i kupkę. Później trochę się przestawił ale po przebudzeniu siusiu jest zawsze. Nawet mój mąż jak ma do wyboru wysadzić lub zmienić pieluchę z kupą, to wstaje mimo wczesnej pory.

iwotree
09-08-2015, 12:09
To ja podbiję temat nocnika:) Na zwykłym siada już od 6 m-ca, a teraz z okazji lata trenujemy też siku, ale zauważyłam, że czasem lepiej jest jej zrobić cokolwiek po prostu na sedesie. Tylko nie mam siły jej co chwilę targać i trzymać. Przydałby się podest i nakładka, albo jakiś nocnik 3w1 bo ten stary robi się za mały i jakiś niski. Miejsca w WC też ledwie tyle żeby się obrócić - ktoś coś przetestował fajnego w temacie? Takie coś na Allegro znalazłam ale zastanawiam się czy przypadkiem nie jest bardziej ładne niż wygodne. No i cena też zwala z nóg.. Z drugiej strony pytanie ile warty jest niezasikany dywan i podłoga:)

HoliPoli
09-08-2015, 12:11
Iwotree, siadaj z nią na sedesie - ty siadasz w rozkroku jak najglębiej, a ją sadzasz między nogami. U nas to świetnie się sprawdza do dziś (starsza dopiero ok 2 urodzin nocnik zaakceptowała, wcześniej tylko sedes i to tylko w ten sposób)

iwotree
09-08-2015, 12:37
Próbowałam ale się nie mieścimy:hide:. I Mała straszny wiercioch jest. W sumie najlepiej wychodzi siku na dworze, jak ją opieram o siebie i podtrzymuję nóżki. Ale może jeszcze potestuję tak jak mówisz. Może się jakość "umościmy":)

dianek
09-08-2015, 13:32
To ja podbiję temat nocnika:) Na zwykłym siada już od 6 m-ca, a teraz z okazji lata trenujemy też siku, ale zauważyłam, że czasem lepiej jest jej zrobić cokolwiek po prostu na sedesie. Tylko nie mam siły jej co chwilę targać i trzymać. Przydałby się podest i nakładka, albo jakiś nocnik 3w1 bo ten stary robi się za mały i jakiś niski. Miejsca w WC też ledwie tyle żeby się obrócić - ktoś coś przetestował fajnego w temacie? Takie coś na Allegro znalazłam ale zastanawiam się czy przypadkiem nie jest bardziej ładne niż wygodne. No i cena też zwala z nóg.. Z drugiej strony pytanie ile warty jest niezasikany dywan i podłoga:)

podest z ikea, taki: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60265163/ lub taki: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60248418/
+ wygodna nakładka, my mieliśmy jakąś z wymianki na forum, z gumowaniem pod spodem, stabilna, bardzo wygodna
podobna jak ta: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10272788/ lub tak: http://allegro.pl/nakladka-sedesowa-na-sedes-toalete-hipo-farma-okt-i5104680847.html

młody uzywa od dłuższego czasu, używa nadal i zapewne jeszcze długo pouzywa bo najbliższym czasie go nie widzę na normalnym sedesie ;)

HoliPoli
09-08-2015, 13:56
Próbowałam ale się nie mieścimy:hide:. I Mała straszny wiercioch jest. W sumie najlepiej wychodzi siku na dworze, jak ją opieram o siebie i podtrzymuję nóżki. Ale może jeszcze potestuję tak jak mówisz. Może się jakość "umościmy":)

Potestuj, ja się nawet w 9tym mcu ciąży mieściłam :) najwyżej ty możesz troche bardziej z boku usiąść a ją z drugiego boku

iwotree
09-08-2015, 14:32
Testujemy, jak siądę głębiej to nie jest źle. Nawet się mieścimy. Tylko mam chyba zapłon opóźniony przez ten upał, bo już dwa razy mała do mnie podeszła i coś chciała, a zanim się zorientowałam poszło w majtki..:/