PDA

Zobacz pełną wersję : Mother-ease opinie?



irla
13-05-2009, 11:14
Dziewczyny, znacie/używacie Mother-ease pieluchy, trenerki i otulcze?
Co u nich sądzicie? Polecacie czy nie bardzo?
Prosze o głosowanie w ankiecie i kilka słów komentarza

Będe wdzieczna za opinie :)

stokrotka.a
13-05-2009, 11:34
Materiały:gatunkowo bardzo dobre, i możliwość wyboru bawełny organicznej niebielonej
Chłonność:bardzo dobra
Jakość wykonania:bardzo dobra i wyprodukowane w Kanadzie a nie w Chinach co jest dla mnie ważne.
Rozmiar: one size lub rozmiar
Zapięcie: na napy co moim zdaniem również dobrze wpływa na żywotność pieluszki
moim zdaniem najlepsze pieluszki formowane ogólnie dostępne na rynku polskim.
Cena:ok

Ocena : minus 5 (mogły być bardziej zgrabne,posiadam takie ale są 2 razy droższe :roll: )

brikola
13-05-2009, 11:43
mam otulacz, już drugi Air-flow-ultra cienki, pomieści każdą pieluchę, szybko schnie
mam tez frotowe formowanki i bardzo je lubie, dobrze sie dopasowują, chłonne i proste i miłe

ann_a30
13-05-2009, 13:07
mam bambusową one size, otulacz rikki i airflow.
wszystko jest OK. pieluszka chłonna, chociaż na małe dziecko to za duża moim zdaniem. wkładam jednak inny wkład, chłonniejszy, i stosuję na noc.

mart
13-05-2009, 13:38
moje ulubione formowanki - napy,niepękate,nie niszczą się,fajna regulacja.



moim zdaniem najlepsze pieluszki formowane ogólnie dostępne na rynku polskim.


gdzie???
bo że irlaaa ma zamiar sprowadzić to już się domyslam :mrgreen:

atoja
13-05-2009, 13:45
Mam formowane one size. Bardzo je lubię :D

Mag
13-05-2009, 17:45
moje ulubione formowanki - napy,niepękate,nie niszczą się,fajna regulacja.



moim zdaniem najlepsze pieluszki formowane ogólnie dostępne na rynku polskim.


gdzie???
bo że irlaaa ma zamiar sprowadzić to już się domyslam :mrgreen:

Mart,no a na ekobaby nie ma?

a wracając-miałam otulacz i bardzo mi się podobał,a teraz w końcu bedę mieć pieluchy to się dopisze,jak dojdą :D

Weraho
24-05-2009, 15:51
Mam formowankę one size. Są ok- estetyczne, łatwe w obsłudze, system dopasowania zastrzaskami dziala super, ale imho są mało chłonne. Mimo to to bardzo fajna pieluszka.

yetta
03-08-2009, 22:43
Zaopatrzyłam się w pieluszkę frotową. Bardzo fajna, dosyć szybko schnie, ładnie się dopasowuje na 10 kg szczęścia, chociaż przy mniejszym dzieciątku, to też kiepsko to widzę. Jedyne co, to zastanawiają mnie gumki, bo słabo się rozciągają. Efektem czego jest, że pieluszka trochę odstaje w kroku. Czy wy też tak macie?

http://www.babyetta.pl/pieluszki/uzywane/017a.jpg

Tuja
28-09-2009, 10:30
ja mam dwie, jedna z dodatkową wkładką. Fajne są, zgrabne, nam nie odstają nigdzie, każdy otulacz je pomieści, szybko schną.

yetta
16-11-2009, 18:52
Mam otulacz i uwielbiam go. Właśnie leci do nas drugi taki sam. :D

http://www.babyetta.pl/pieluszki/uzywane/020.jpg

mart
16-11-2009, 20:43
Zaopatrzyłam się w pieluszkę frotową. Bardzo fajna, dosyć szybko schnie, ładnie się dopasowuje na 10 kg szczęścia, chociaż przy mniejszym dzieciątku, to też kiepsko to widzę. Jedyne co, to zastanawiają mnie gumki, bo słabo się rozciągają. Efektem czego jest, że pieluszka trochę odstaje w kroku. Czy wy też tak macie?



u mnie nic nie odstaje a marcel je nosi od ok. 5kilo. teraz ma z 6-6,5. jak się wywinie do dołu górną krawędź i zapnie na wewnętrznych napach to się ładnie dopasowują. jakoś tak są fajnie skrojone, że żadne gumki nie są potrzebne - bo gumek właściwie w nich nie ma.

mam ich z 6 czy 7 - praktycznie używam tylko tych pieluch i kieszonek PD + awaryjnie prefoldy i tetra.

madziaaliyah
29-12-2013, 18:47
Temat już nieco stary, ale odświeżam, bo chętnie dowiem się czegoś o tych pieluchach. Macie? Używacie/-liście? Jak się sprawują? Pieluchy i otulacze. Z tego co widzę po rozmiarach ich formowanek to wygląda na to, że muszą być używane z ich otulaczami, bo tak na oko to może być ciężko upchnąć je w taką np. Milovię, którą akurat dysponuję... Czy się mylę? I zastanawia mnie jedno: na stronie producenta piszą, że otulacze "zużywają" się po ok. 4-6 miesiącach. Ktoś to może potwierdzić? Czy PUL rzeczywiście nie wytrzymuje próby czasu? Jakiś super cienki PUL to jest? Będę wdzięczna za wszelkie info, bo planuje zakup i chcę najpierw zasięgnąć opinii. Z góry dziękuję :-)

lilsi
29-12-2013, 19:40
mamy sandy's. które sąbardzo chłonne i bardzo mi się sprawdzają na moje chudzilce filigranowe dwa :) i wiele one-size baqwełninych. Te formowanki są szerokie ale materiał jest tak miękki, że mieści się w każdym otulaczu- Flip, kokosi, air flow.

P)tulacz mam Air flow i jesteśmy zadowolone :)

madziaaliyah
29-12-2013, 19:54
a jak ze zuzyciem otulacza? dlugo używacie?

Wiewiórka
29-12-2013, 20:33
Pul wcale sie nie zużywa, producent się zabezpiecza. Wiele mam uzywa takich otuulaczy które ma na pupie już któres dziecko. Mam formowanki sandys i jestem bardzo zadwolona, z tych one size gorzej bo sa za szerokie, ale z chłonności jestem zadwolona

lilsi
29-12-2013, 20:43
ten asirflow uzywam jaieś 6 miesiąc na dwójce , a wcześniej pół roku syn siostry, i wcześniej jeszcze ktoś inny i jest cały :)

Magenta
29-12-2013, 23:19
Mam formowankę z bawełnianej frotki, jest moim zdaniem dość chłonna, zwłaszcza jak ułożę w niej jakiś bambusowy wkład, dość szeroka w kroku też, ale da się na nią założyć flip. Za otulacz to dla mnie rewelacja! dzieki niemu zaczęłam w końcu pieluchować w nocy, mam air flow, jest duży workowaty, śmieszna pupę robi, ale świetnie się dopasowuje do każdej formowanki, małej i dużej, moja córa ma grubsze udka, ale wąska talię i nam świetnie pasuje, nie używam ich w dzień, kieszonki wyglądają zgrabniej ;) ale tak "po domu" i na noc IMO najlepsze. Mam 3, kupione na bazarku z ciekawości, tanio, wyglądają nieciekawie, szare i jakby zafarbowane/odbarwione w środku(wiedziałam co brałam były dokładnie opisane), ale nigdy mi nie przeciekły, nawet jak z formowanki kapało.

Gaja78
27-01-2014, 22:25
To ja mam pytanie do użytkowniczek ME, która formowanka będzie bardziej chłonna Sandy's czy One Size? Czy któraś z nich nadaje się na noc? Jesli nie sama to z jakimś doublerem/boosterem?
Czy te pieluszki długo schną, jeśli nie ma się do dyspozycji suszarki?
Dzięki :)

Magenta
27-01-2014, 22:33
mam w tym momencie sandy's rozmiar L i nie wiem jak w mniejszych rozmiarach, ale mają grubszy wszyty wkład niż one size która miałam, więc powinna być bardziej chłonna, frotka taka sama, kształtem przypomina otulacz air flow.

Gaja78
27-01-2014, 23:41
Dzięki Magenta,
Też chyba plusem jest zapięcie na biodrach Twojej L-ki. Czytałam gdzieś, że te większe rozmiary Sandys dobrze sie sprawdzają jako trenerki, bo przez gumki w pasie są takie jak strechy majteczki. Chciałabym zrobić zapas do PL jakiś pieluszek i tylko miałam watpliwość czy powyżej 6 mca formowanka ma sens (mam 4 szt kanadyjskich Rearz French Velour z zielonym obszyciem). Do tego tutaj mogę suszyć, a w PL będzie musiało samo schnąć....
Długo Ci Sandys schnie?

Magenta
27-01-2014, 23:51
a widzisz, suszarkę mam ;) no i miękkie są bardziej te wszystkie frotki z suszarki :) będzie Ci brakowało...a jeśli chodzi o formowanki to mają sens, ale to zależy od dziecka, tzn. ja bym tylko formowanek używała, ale...nie mam tyle sił, by za córą latać ;) bo przechodzi teraz etap wyrywania się i uciekania przed ubieraniem, zakładaniem kapci, skarpet, a pieluszek to już masakra, więc zakładam kieszonki, ale z drugiej strony dobra formowanka+otulacz=zero przecieków ;) niedługo Ci zacznie dziecko ząbkować i tak przez około pół roku jeszcze, więc będzie więcej siuśków(tak u nas było, dziewczyny na forum też często się skarżą ;)) wtedy formowanki są nieocenione. Teraz gdy córa ma już większość zębów i nie pija mleka w nocy, mam spokój i nawet w kieszonce mogę na drzemkę w dzień położyć(miesiąc temu-wykluczone)

Mlena
28-01-2014, 00:03
Polecam. Posiadam OS w dużej ilości ( nie wiem nawet ile sztuk) kupione tanio na bazarku. Jestem z nich zadowolona chłonne, szybko schnące i dobrze uszyte. Reguluję chłonność po przez dodanie dodatkowego bambusowego wkładu bądź wkładów na noc. Otulacz musi być dość szeroki, u nas sprawdzają się wełniane gatki. Mój M ich nie lubi, woli kieszonki ze względu na łatwość dopasowania.

Gaja78
28-01-2014, 00:36
Ja w PL będę jak synek będzie miał 6 m-cy, na razie to on ma 6 tydzień :) a pieluchujemy się od 5 tygodni. Tyle, że u nas kupa 1-2x na dobę...no i pierzesz i suszysz to wszystko łacznie w 1,5h, więc jedziemy na dosłownie kilkunastu prefoldach (+ mini-coverallsy) i 4 rozmiarowych kieszonkach (+ 2szt OS teraz).

Będzie mi brakowało suszarki strasznie :) Zero prasowania przez 3 lata i wszystko mięciutkie, cieplutkie...ach ...juz zaczynam tęsknić ;)

Szeroki otulacz to zapewne Air flow lub Rikki Wrap też z materiału air flow Mother Ease. Nie dość, że oddycha to jeszcze ponoć niczego nie puszcza. Mam też Bluberry coveralls OS - to zmieści chyba czołg ;) uwielbiam podwójne "gumki" przy nóżkach (jak bluberry czy thirsties wrap). No i oczywiście wełniaki, ale to przed wyjazdem coś kupię, może Disanę.

Mlena a długo OS Ci schną? Czy też jesteś szczęśliwą posiadaczką suszarki? :))))