PDA

Zobacz pełną wersję : Kołkowa czy pouch - plis doradźcie!



paskowka
13-05-2009, 09:28
Póki co motamy się w długą tkaną i cały czas na brzuchu. Ale teraz potrzebuję czegoś, żeby młodą (6 m-cy) wyjąć z fotelika z samochodu i przenieść kilka metrów do żłobka, żeby nie targać fotelika, bo ona coraz cięższa. Wiązanie w długą i dociąganie zajmie mi tyle czasu, że bym doszła i wróciła do żłobka, dlatego myślałam o kółkowej. Tyle, że ją tez trzeba dociągnąć- ale może szybciej? Nie miałam nigdy kółkowej. A może pouch, ale on musi być dobrze dopasowany jak mniemam.
Doświadczone kobiety pomóżcie :)

visenna2
13-05-2009, 10:19
Ja bym wzięła kółkową. W pouchu na biodrze nosi się, o ile wiem, dzieci samodzielnie siadające (chyba że pouch jest idealnie dopasowany).

Kółkowa dociąga się szybciej niż wiązaną, i prościej.

Eyja
13-05-2009, 10:22
nigdy nie nauczyłam sie obsługi kółkowej :oops: mimo wielu podejść..
za to kocham pouche :love:

paskowka
13-05-2009, 10:27
No to na razie mamy 1:1 :D
A jeśli kółkową to jaką? Mam na myśli zarówno konkretną firmę, ale i rodzaj - czyli chyba o ramie chodzi, bo w ogóle się nie znam.
A i jaką długość powinnam kupić, czy długość w ogóle tu ma znaczenie. Ja mam ok. 164 wzrostu i rozmiar ok. 40

Mag
13-05-2009, 10:32
Paskowka,a ile waży Twoje dziecko? i skąd jesteś?bo nie mogę znaleźć info.
przydałoby się przy kółkowej mierzenie (chodzi o ramię).

paskowka
13-05-2009, 10:35
Lidka teraz waży ok 6500, ale do tej pory była na piersi teraz się dokarmiamy, bo ostatnio cos za mało przybierała, więc myślę, że na wieczornej kaszy trochę podskoczy:)
Jestem z Warszawy, mieszkamy na Chomiczówce.

Mag
13-05-2009, 10:48
jeśli chodzi o materiał i firmę,to do wyboru,do koloru :lol:
przy tej wadze w czystej bawełnie będzie Wam długo wygodnie.
natomiast co do ramienia prawda jest taka,że nie ma co się mądrzyć "bardziej doświadczonym",bo wygoda danego ramienia zależy od budowy ciała,upodobań etc.
ja wylukałam już wszystkie prawie rodzaje ramion i wraz uznaję jedynie ramię tzw. płaskie,jedni lubią zakładkowe,inni harmonijkowe,jednym wygodnie w takim a innym w takim. wybór nie polega tylko na widzimisię,bo na przykład ja dłużej niż 5 minut w zakładkowym nie ponoszę,bo ramię mi drętwieje.
dobrze,że jesteś z W-wy,proponuję wybrać się na jakieś wieksze spotkanie i poprosić o mozliwość przymierzenia.
no chyba że chcesz kupować i sprzedawać po przymiarkach,wtedy wybieraj raczej firmy pożądane jak np. didymos czy kolory i wzory pożądane jak nati kalahari na przykład :lol:
tak samo z pouchem-możesz na spotkaniu przymierzyć się,jeśli będzie jakiś na Twój rozmiar (dobranie odpowiedniego rozmiaru poucha to taka przygoda,że może Ci się poucha na zawsze odechcieć :wink: :lool: ).

Dagmara
13-05-2009, 10:51
Jestem z Wawrzyszewa, mam kółkową i pouch 8))

paskowka
13-05-2009, 10:57
Jestem z Wawrzyszewa, mam kółkową i pouch 8))

A dałabyś przymierzyć?:) Możemy się umówić gdzieś w połowie drogi, albo zapraszam do nas na kawę? Co ty na to?

Dagmara
13-05-2009, 10:59
Obie opcje są akceptowalne ;)
Jak wam wygodnie :D
Napisz mi pw kiedy ci pasuje i gdzie dokładnie mieszkasz:D