PDA

Zobacz pełną wersję : len natur czy lago, POMOCY!



aniamik
13-05-2009, 09:05
kochane, doświadczone kobity, poradźcie pliiis !

czym się różnią: grubość, węzeł, NOŚNOŚĆ

Pulpecja ma 9 miesięcy, waży niecałe 8 kg...

:trafiło się ślepej kurze" i mam jednorazowy przypływ gotówki, inaczej w ogóle bym nie myślała o takiej chuście, następna okazja może się nie powtórzyć więc muszę rozsądnie zadecydować...

bez Was nie dam rady :hide:

marza
13-05-2009, 09:17
Miałam natura,teraz mam lago
Odstęp czasowy niewielki,wiec mogę porównać :wink:

Natur grubszy,sztywniejszy,węzeł grubszy..
Lago ciut cieńszy,miękkszy,lepiej się mota
Gdybym miała drugi raz wybierać wybrałabym lago :wink:
Mała ma 9kg i lago bardzo fajnie nosi :D

Z daleka lago wyglada jak natur :lol:
Z bliska widać blado zieloną nitke,w naturze nitka była pięknie szara :D

Lago ma dwa supełki które powstały przy tkaniu :roll:
Naturowi natomiast brakowało jednej nitki na całej długosci,przy samej krwędzi :roll:

brikola
13-05-2009, 11:37
ja mogę tylko o lnie napisać, jest rzeczywiście z tych grubszych, ale jak dla mnie lepiej się mota niż np samą bawełną, bo ładnie materiał cały idzie za ruchem. Głównie dlatego pozbyłam sie bawełnianego indio-jakoś zbyt cienki był dla mnie i ciężej mi się dociągało. Ten len jest milutki i mięciutki. Jedynie świeżo po praniu jest sztywnawy, ale wystarczy raz zamotać i znów miękki :) no węzeł jak wiadomo z tych większych.
Sam wzór piękny jak dla mnie i dlatego nie miałam planów by go kiedykolwiek zafarbować, podczas gdy konopie farbnęłam odrazu.

aniamik
13-05-2009, 11:52
no tak... i co ja mam zrobić :dunno:

brikola - ciągle myślę o Twoim lnie :hmm:

brikola
13-05-2009, 11:56
brikola - ciągle myślę o Twoim lnie :hmm:wiem ;) Len sobie czeka :)
nie wiem jakie chusty do tej pory nosiłaś i tez nie mam porównania do Lago, ale jeśli lubisz raczej konkretny kawałek szmaty, który idzie cały za ruchem ręki to len właśnie taki jest. Poazatym świetnie nosi ciężary, mój Lew ma 11 kg i wcale Go nie czuje, na plecach się nosi bosko, i w sumie pewnie bym go nie sprzedawała, ale jest to 6-ka a mój mąż tez mota i 6-ka dla niego jest za krótka, a pawie które chce kupić to 7-ka.
Spokojnie sie zastanów, nie spieszy się :)

petisu
13-05-2009, 13:03
Na moj gust te dwie chusty roznia sie tylko kolorem, Lago chyba ciut cienszy.