PDA

Zobacz pełną wersję : Znowu moge nosic hurra ale w czym?



mamaduo
13-05-2009, 07:59
Hej,
maluchy mialy przerwe w noszeniu,ale mamy zielone swiatlo, ze powolutku znowu mozemy zaczac. Tyle, ze prawie juz siedza, a elastyczna chusta ktora mialam sie nie sprawdza.
Raczej wolalabym nosidlo, tylko jakie? Pomozcie,
dzieci sa male i drobne, okolo 7 kg, siedza z podporem, nie lubia byc scisle przywiazane..
dziekuje

ithilhin
13-05-2009, 08:02
jakiekolwiek ergonomiczne jakie Ci sie spodoba.
moze masz gdzies okazje przymierzyc?

a czemu maluszki mialy przerwe w noszeniu? moze chusta tkana nie bylaby taka zla w ich przypadku?

mamaduo
13-05-2009, 09:19
ze wzgledu na asymetrie i napiecie miesniowe i tzw"wyprosty". Nie moglismy nosic pionowo.
Kasia mi sie z elastycznej wyplatala (!!!), lubi byc noszona, ale jak ma swobode ruchu, zwlaszcza lapkami. No i ja sama dla siebie bym wolala cos malo skomplikowanego do wiazania :D

ithilhin
15-05-2009, 22:30
a to widzisz, ja bym w takiej sytuacji jednak zmienila moja rade z "jakiekolwiek sie spodoba" bo to rada dla dzieci "bezproblemowych" i fakt - nieco sie pospieszylam :hide:
to minus internetu jest.
wiec takie, ktore bardzo dobrze sie dopasowuje, ktore otula - moze chusto-MT szyty na miare? z profiowanym miejscem na pupke, zeby nie bylo zbyt "plasko" w okolicach miednicy - bo musisz mimo wszytko kontrolowac ulozenie dziecka. i takie, ktore mozna naprawde dobrze podociagac, zeby nie bylo luzow po bokach.
Bondolino jest np szyte z materialu chustowego i ladnie otula - to jakbys chciala szukac wsrod latwych w obsludze "gotowcow".

Kasia
15-05-2009, 22:51
No rzeczywiscie, przy asymetrii to nosidlo musi bardzo dobrze przylegac :( w sumie najlepsza bylaby wiazanka, ale jesli zalezy Ci na prostocie, to zwroc uwage na to, zeby nie bylo luzu w czesci pupnej. Nosidlo musi jak najlepiej pracowac i byc dociagniete tak, zeby mozna bylo dobrze ulozyc pupe dziecka - tak, zeby miednica byla w linii rownoleglej do linii ramion - zeby dziecko nie skracalo boku, ktorego ma nie skracac. Ale to sama pewnie wiesz po zaleceniach lekarza.

Na pewno atutem nosidla jest jego ewentualna mozliwosc dociagniecia za pomoca wiazanych gornych pasow.

mamaduo
17-05-2009, 12:09
dziekuje za odpowiedzi,bede szukac :)