PDA

Zobacz pełną wersję : co na lato?



Natala
23-05-2014, 12:25
Witajcie.
Moja córcia ma prawie 6 mies i 9 kg, zastanawiam się jako wielo będą dla niej najlepsze na lato - wygodne i przewiewne. A jeśli polecacie gatki wełniane to jestem zielona w tym temacie - jak je dobrać i z której firmy?

Pozdrawiam :) i dziękuję za wszelkie sugestie.

spinek
23-05-2014, 12:32
założenie:
1) pul poliestrowy jest najmniej przewiewny
2) pul bawełniany jest bardziej przewiewny niż ten poliestrowy (w poliestrowym to poliester jest laminowany, w bawełnianym to bawełna jest laminowana; ale uważaj, bo cześć pieluch, w których opisy głoszą 'pul bawełniany' to tylko pul polestrowy obszyty bawełną, tak by pieluszka z zew. miała bawełnę i ładnie wyglądała); minus pulu bawełnianego, bardziej przecieka, szybciej namaka w oklicy pachwinek niż pul poliestrowy
3) wełna -> założeni głosi, ze jest bardziej przewiewna, niz powyższe, ale imo bardzo zalezy od rodzaju wełny i jej grubości, np. merynos powinien ładnie oddychac.

gdy moja była w tym wieku, stosowałam 'normalne' pieluchy, ale z np. mniejszą ilością wkładu, toż wkład również grzeje więc nic nie da założenie przewiewnej pieluchy, gdy bardzo chłonny wkład się włozy. na mega upały po prostu młoda leżała, siedziała w bawełnianych majtkach z np. tetra. to chyba najlepsze;)

możesz tez małej zakładac pieluszki formowane bawełniane, lub pieluszki formowane z dodatkową warstwa pulu między nóżkami, taki dodatkowy wkład-> to takie pieluszki formowane, na które w kroczku doszyty jest pul-> brzuszka plecków nic nie grzeje- przy dużym siku, owszem pielucha przecieknie, ale nie zrobi ci kałuzy na podłodze;)

opinie o gatkach wełnianych poszczególnych firm znajdziesz w dziale z recenzjami pieluch.

pozdrawiam serdecznie:)

kornflejka
23-05-2014, 12:35
Pierwsze lato na wielo przed nami, ale nastawiam się na wełnę i jakieś pulowe otulacze od czasu do czasu. (Kieszonek nie używam)

generalnie temat już był
co nieco masz tu np:

http://www.chusty.info/forum/showthread.php/56152-Otulacz-wełniany-na-lato?highlight=lato

edit. spinek pięknie wszystko wyjaśniła :applause:

spinek
23-05-2014, 12:37
edit. spinek pięknie wszystko wyjaśniła :applause:

dziękować;)

Natala
23-05-2014, 12:40
Dzięki dziewczyny, jakoś nie mogłam znaleźć żadnego wątku na ten temat.

Wiewiórka
23-05-2014, 12:45
Napiszę tak w kolejności przewiewności:
1. otulacz wełniany bądź po domu formowanki z panelem pul bądź gdiapers. Po domu najlepiej zakładać dziecku samą formowankę
2. pieluchy z pulu bawełnianego
3. otulacze polarkowe
4. i tu najmniej polecane patrząc pod kątem przewiewności pieluchy z pulu poliestrowego a z pulu minky tym bardziej. Ale wiem że mamy nakładają przez cały rok, latem też. Sama nakładałam aczkolwiek to nie jest najlepsza opcja.

kornflejka
23-05-2014, 12:57
Wszystko zależy od pogody ;) pytasz o pieluchy latem, ale pewnie chodzi Ci o pieluchy na upały. A wtedy to ja mam zamiar stosować to o czym napisała spinek, czyli tetra i na to bawełniane gatki. Ale ja np wezme ze sobą ze dwa pulowe otulacze, bo sie wybieram nad Bałtyk, a tam jak wiadomo bywa chłodniej :) ale królować będą wełniaki. Aha no i jesli chodzi o to jakie wybrac, to Ci nie pomogę, bo jest mnóstwo możliwości, a ja jestem fanką stochenów i te mi najbardziej pasują.

jul
23-05-2014, 12:59
można jeszcze używać gatek polarowych - nieco mniej przewiewne i mniej siusiuszczelne niż wełna, prostsze w traktowaniu

wiek jest trochę trudny letnio, bo dziecko raczej już nie leży spokojnie, więc trudno zostawić z gołym/owiniętym pupsztolem, a jednocześnie jeszcze nie raczkuje/chodzi i mocno naciska przednią częścią pieluchy, więc przy złym układzie jeśli się założy samą formowankę to może całkiem solidnie pomoczyć okolicę

mój obecnie po domu paraduje w wełnianych gatkach na formowankę, upału takiego, żeby mnie kusiło o większą przewiewność dla pupy, jeszcze nie mamy :)

fiolka
23-05-2014, 13:53
Właśnie się śmiałam z moją teściową, że taka pogoda jak dziś u nas - czyli totalny upał- to bardzo oszczędny czas dla pieluch. Bo młoda biega z gołą pupą po ogrodzie i popuszcza gdzie jej się zachce ;) Ale na placu zabaw albo w mieście jednak nie polecam ;) A ja na upały polecam cienkie wełniaki i musliny/tetrę. Super jest wełniak franiszki w jeżyki, ale chyba już go nie można dostać, prawda? Amsterdamy też są spoko, ale już grubsze. Jakoś Pul na lato w ogóle do mnie nie przemawia.
Ale rzeczywiście co kto lubi.

jul
23-05-2014, 15:26
no tak, tylko co innego puścić półtoraroczniaka z gołą pupą, a co innego średniomobilego pięciomiesięczniaka - po fajnym trawniku raczka już można (niestety na razie takimnie dysponuję), ale niekoniecznie pełzaka

kamilam
23-05-2014, 17:29
A ja dodam tylko że jak ktoś chce używać np. kieszonek to lepiej z colmaxem niż mikropolarem bo jednak mikropolar trochę grzeje a coolmax jest taki chłodny w dotyku.

100kropek
23-05-2014, 17:44
Dla mnie na upały istniały tylko wełniaki franiszki (ale nie wiem czy ona jeszcze szyje)
Mięciutkie, przewiewne i nie przemakały.
Do środka tetrę wkładałam

zochmama
23-05-2014, 21:43
Pulowe otulacze fajne są Motherease airflow, zapinane po bokach na napki, po każdej stronie jeden przy pasie, drugi przy udku- pośrodku dziura ;) Po pierwsze przepływ jakiś tam jest, po drugie nie ma podwójnej warstwy pulu z przodu.
O takie: http://www.nurtured.ca/Mother-ease-Air-Flow-Diaper-Cover_p_617.html

Magenta
23-05-2014, 22:08
Mialam te otulacze oprocz przewiewnosci byly nie do przesikania :-)

irish_dancer
23-05-2014, 22:39
No fajnie,ale ile to kasy trzeba znowu wydac, bo sie pora roku zmienila :( czy to znaczy,ze kieszonka pulowa tak grzeje,ze chlodniej w jednorazowce?innych materialow nie posiadam

Wysyłane z mojego GT-S5570 za pomocą Tapatalk 2

kustafa
23-05-2014, 22:42
polecam coolmax. kieszonki z coolmaxem można zakładać przez cały rok, ale przy wyższych temp. dają większy komfort niż polar. mam kilka w stosiku, są w użyciu na okrągło.
wełna pewnie jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem, ale jakoś nie mogę się przemóc, by założyć młodemu wełniaki przy temp. 29 stopni

spinek
23-05-2014, 22:52
No fajnie,ale ile to kasy trzeba znowu wydac, bo sie pora roku zmienila :( czy to znaczy,ze kieszonka pulowa tak grzeje,ze chlodniej w jednorazowce?innych materialow nie posiadam

Wysyłane z mojego GT-S5570 za pomocą Tapatalk 2

absolutnie nie trzeba, byłoby to fanatyzmem;)
to nie jest tak, ze to jest jakaś ogromna różnica, np. załóż polar w upal-grzeje?;) tak samo z pieluchą, nie wierzę, że pul jakoś znaczaco bardziej grzeje (o ile nie mniej)
stosuj to co masz, a na maksymalene upału-> majtki bawełniane+tetra-> czy co tam masz i podkład z łóżeczka pod pupę;)

mTuśka
23-05-2014, 23:07
bez przesady
moja zu nosila pulowe kieszonki z polarem latem
flipy z tetra
w upały konkretne i nigdy z tego powodu tylek nie był ani upocony ani odparzony.
wg mnie pul lepiej oddycha niż worek foliowy w postaci jednorazówki po której zaraz ja odparzalo.

Wiewiórka
24-05-2014, 08:09
polecam coolmax. kieszonki z coolmaxem można zakładać przez cały rok, ale przy wyższych temp. dają większy komfort niż polar. mam kilka w stosiku, są w użyciu na okrągło.
wełna pewnie jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem, ale jakoś nie mogę się przemóc, by założyć młodemu wełniaki przy temp. 29 stopni
Jak juz założysz młodemu wełniaki przy tylu stopniach to sie dopiero przekonasz. Załóż i sama się przekonaj.

A co do jednorazówki to jest przewiewna to pierwszego sikniecia kiedy to we wkładzie robi sie nieprzepuszczalny "kisiel" z poliakrylanu sodu

mist
24-05-2014, 08:14
No fajnie,ale ile to kasy trzeba znowu wydac, bo sie pora roku zmienila :( czy to znaczy,ze kieszonka pulowa tak grzeje,ze chlodniej w jednorazowce?innych materialow nie posiadam

Wysyłane z mojego GT-S5570 za pomocą Tapatalk 2

Ja mam tylko kieszonki z polarem, pupa nawet przy tych temperaturach jest bardzo ladna.

fiolka
24-05-2014, 10:14
czyli po raz kolejny dla każdego coś innego ;) są zwolennicy Puli, są zwolennicy wełniaków (ja wolę otulacze wełniane niż wełniane majty), są zwolennicy EC - musisz sobie wypróbować, co Wam najbardziej podchodzi.

chudzinkaa
24-05-2014, 10:19
Ja mam wełniaczka OS Ecodidi i wydaje mi się najprzyjemniejszy na upały ze wszystkiego, czego dotykałam. Tylko nie wiem, czy go dobrze obsługuję, bo mam trochę wypadków - człowiek uczy się całe życie. :lol: No właśnie, może komuś chce się wytłumaczyć, jak działa ta wełna (po zalanoinowaniu oczywiście) - jak ma kontakt z czymś bardzo mokrym i jest dodatkowo przyciśnięta, to puści? A nawet jak nie jest przyciśnięta, to i tak powoli będzie namakać? Może źle zalanoinowałam?

Wczoraj po domu same formowanki i było super, bez wypadków i można kontrolować na bieżąco potrzebę wymiany. :)

Piszecie bawełniane majtki i tetra - to jakieś specjalne majteczki, czy po prostu takie malusie bawełniane jak dla dorosłych? Znajdę takie dla chłopasa półrocznego?

kornflejka
24-05-2014, 11:15
czyli po raz kolejny dla każdego coś innego ;) są zwolennicy Puli, są zwolennicy wełniaków (ja wolę otulacze wełniane niż wełniane majty), są zwolennicy EC - musisz sobie wypróbować, co Wam najbardziej podchodzi.

Jak zwykle przy tgo typu wątkach ;) najgorzej jak się jest początkującym i chce się "jednej jedynej właściwej" odpowiedzi i dostaje się dwadzieścia rożnych wzajemnie się wykluczaących ;)



Piszecie bawełniane majtki i tetra - to jakieś specjalne majteczki, czy po prostu takie malusie bawełniane jak dla dorosłych? Znajdę takie dla chłopasa półrocznego?

takie jak dla dorosłych :) ja mam dla Grubcia mini slipki i krótkie bawełniane spodenki co je dam na formowankę po prostu.
:op: Czy uwierzycie jeśli Wam powiem, że w u Was teraz cieplej niż u mnie :omg: i jeszcze nie było tak gorąco żebym się musiała zastanwiać jakoś głębiej nad tym jakie pieluchy i z czym

lina
24-05-2014, 11:23
mój mały niestety wełny nie może nosić. czy formowanki nadadzą się dla ruchliwego, 13 kg roczniaka? jeśli tak to jakie polecacie?

NEMO
24-05-2014, 12:22
ja Ci polecam bambusowy puch (Pupeko), jest dosyć wysoki w stanie i nie muszę go naciągać jak inne formowanki, ma dużą regulację w brzuszku i jest milutki i mięciutki:)

fasolka83
24-05-2014, 13:29
Witam wszystkich. Jestem nowa na forum, mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swego grona :hey:
Temat w sam raz dla mnie. Od dwóch dni kombinuję w co córę latem ubierać. W chłodniejsze dni kieszonki przejdą ale już w upał to nie bardzo jak dla mnie. Syna, kiedy był w tym wieku, zawijałam w prefolda spiętego snappi, a po każdym siknięciu zmieniałam na nowego. Ale na córę nasze prefoldy są za małe (nie wiem czemu, mamy regular, teoretycznie 6-12 m-cy, a ona do grubasków nie należy). Nowych, większych chyba nie opłaca mi się kupować i tak kombinuję co zrobić, żeby nie wydać za dużo kasy bo mnie mąż zabije ;)
Chyba stanie na tym, że w domu będę zawijać w tetrę/flanelki i zapinać snappi, przewiewnie na maxa i oszczędnie. Nie wiem jeszcze tylko co ze spacerami? Inwestować w wełnę czy ryzykować z pulem? :hmm:

demona
24-05-2014, 13:41
Nie wiem o co chodzi z tym pulem. Moje starsze dziecko śmigało w kieszonkach całe lato i nie komunikowało dyskomfortu. W końcu to nie cerata.

mamru
24-05-2014, 13:46
u nas również pulowe kieszonki, wszystko inne zostaje przesikane w kwadrans. choć dziś w ten upał Groszek miał tylko formowankę storchenkinder i tyle.

Magenta
24-05-2014, 14:07
U nas cieplo a mala w kieszonkach pomyka :-) z polarkiem i welurkiem pupa gladka :-)

100kropek
24-05-2014, 14:28
aa zapomniałam, my tez w samej formowance często na upał biegamy

fasolka83
24-05-2014, 14:29
O no to super, że i pul się sprawdza. A macie gładki ten pul czy minky? Bo my większość kieszonek minky.

Agulinka
24-05-2014, 15:34
u nas też upały były w kieszonakach albo flipach z tetrą. nigdy nic się nie działo.

chudzinkaa
24-05-2014, 18:50
A właśnie, też szukam czegoś, co dałoby radę spiąć snappi? Na dziecko około 8 kg. Coś polecacie?

kornflejka
24-05-2014, 18:56
A właśnie, też szukam czegoś, co dałoby radę spiąć snappi? Na dziecko około 8 kg. Coś polecacie?

Tetrę Ci polecam kochana :)

chudzinkaa
24-05-2014, 19:06
Tetrę Ci polecam kochana :)

To jeszcze poproszę o podpowiedź jaki rozmiar tej tetry i jak złożyć, bo ja ze swoją nie dałam rady. Dziękuję. :kiss:

kornflejka
24-05-2014, 19:31
To jeszcze poproszę o podpowiedź jaki rozmiar tej tetry i jak złożyć, bo ja ze swoją nie dałam rady. Dziękuję. :kiss:

Ja składam w latawiec. Uczyłam się z tego filmiku (http://youtu.be/CyvZMHvFMcE), wymiary mojej tetry to 70x80 :)

mist
24-05-2014, 19:46
A, jeszcze zapomnialam napisac, ze mamy jedna formowanke z naszytym na srodku panelem pulowym i to naprawde fajna sprawa na lato po domu :)

U nas po zwyklej tetrze byla strasznie odparzona pupa, jednak okazala sie za szorstka.

emenemsymamusi
25-05-2014, 10:26
Ja składam w latawiec. Uczyłam się z tego filmiku (http://youtu.be/CyvZMHvFMcE), wymiary mojej tetry to 70x80 :)
Fajny filmik. Muszę spróbować, dzięki. Ja mam dużo tetry i nawet myślałam o tym żeby ją pod otulacz jakoś składać, ale mam wątpliwości czy zwykła tetra (nie muśliny ani bambus) i to różnej grubości (bo to pozbierane po różnych dzieciach, tak w rodzinie przekazujemy sobie i każda dokłada do zbioru swoje) da radę. No i jeszcze nie próbowałam składania, ale nie wiem czy na roczną pannę to w pasie wystarczy pieluchy po takim złożeniu. Macie jakieś doświadczenia z tetrą na takich starszych skarbach?

chudzinkaa
25-05-2014, 12:35
Ja składam w latawiec. Uczyłam się z tego filmiku (http://youtu.be/CyvZMHvFMcE), wymiary mojej tetry to 70x80 :)

Wiedziałam, że ta moja jakaś niewymiarowa... kolejne zakupy mnie czekają... :)

100kropek
25-05-2014, 14:16
Kokosi ma jeszcze bardzo fajny patent!
Bambusowe formowanki z wszytym w kroku panelem z pula. Nie przemoknie od razu nawet u wielkiego strażaka. W sam raz do biegania w samej pieluszce latem!

len_a
25-05-2014, 15:07
U nas w tamtym roku pul+ tetra, ale w tym roku chyba będzie tylko wełna+tetra bambusowa albo zwykła. Aż mi lepiej jak widzę że nie grzeję pupy dziecia w pampersie czy chociażby pulu. Ale tu mówię tylko o takich porządnych upałach ;)

myślałam o formowankach, ale wolę częściej zmieniać wkłady niż mieć górę formowanek do prania..