PDA

Zobacz pełną wersję : co zrobic by papiwerek lapal cala kupke



husky
15-05-2014, 16:16
no wiec pieluchowania wielo podejscie drugie.
Male maja 8 miesiecy i robia 3-5 kup dziennie (o zgrozo) i o ile jak dam otulaczi wklad a na wklad dwa papierki to wszystko zostaje na papierku o tyle jak uzywam AIO to cala pielucha jest w plamach od kupy ;/ a na papierku tylko czesc.
jakies rady?
aha no i ile sypiecie proszku stosujac mio fresha na pol pelna pralke wielo?
i czy olejek mozna lac zamiast plynu? rozcienczony z woda czy sam?

marjen
16-05-2014, 23:18
wypowiem się w sprawie papierka - te jednorazowe mi kup nie łapały dobrze. wolę wkładki polarowe - one zatrzymują kupę, a spiera się je całkiem fajnie. Ja z tymi jednorazowymi papierkami nie dogadałam się nigdy. I widzę że sporo osób się nie dogadało bo często prawie nieruszoną paczkę dodają jako gratis do zestawu używanych pieluch. Może to kwestia dopasowania rozmiaru - nie wiem. Ja próbowałam kilku firm, wicznie się zwijały i miałam wrażenie że przeszkadzają.

olazola
17-05-2014, 09:54
No wlasniw tez dumam nad tymi papierkami, tylko ja dla noworodka. A wkladek to trzeba miec od groma jakies 20 szt na poczatek to tez niezly wydatek

Wysłane z mojego HUAWEI G510-0200 przy użyciu Tapatalka

okoani
17-05-2014, 10:03
No wlasniw tez dumam nad tymi papierkami, tylko ja dla noworodka. A wkladek to trzeba miec od groma jakies 20 szt na poczatek to tez niezly wydatek

Wysłane z mojego HUAWEI G510-0200 przy użyciu Tapatalka
Etam...kupujesz najtańszy cienki kocyk polarowy i tniesz na odpowiednie kawałki ;)

Kudlata
17-05-2014, 10:11
Husky kocyk z Ikei ten najcienszy na kawałki i jedziesz, proszku ja sypie na oko, ale najnowsze trendy mówią, że nawet ilość podana na opakowaniu nie powinna zatluscic pieluch

olazola
17-05-2014, 10:21
Tak tak slyszalam o tym kocyku, czyli ten najcienszy mam taki w domu kremowy w szare szlaczki, bo mam jeszcze taki grubszy z takimi falbankami na brzegach ale ten to chyba za gruby bedzie. Oczywiscie nowy kupie. Nie wiem jak z wymiarami, wymyslilam ze zloze tetre w samolot i polarek bedzie wielkosci tej pliski na srodku. Dobrze kombinuje? a moze ciut mniejsze bo po co on po calosci?

Wysłane z mojego HUAWEI G510-0200 przy użyciu Tapatalka

marjen
18-05-2014, 19:50
No wlasniw tez dumam nad tymi papierkami, tylko ja dla noworodka. A wkladek to trzeba miec od groma jakies 20 szt na poczatek to tez niezly wydatek

Wysłane z mojego HUAWEI G510-0200 przy użyciu Tapatalka
albo metr bieżący cienkiego polaru lub mikropolarka - sporo wkładek z niego wytniesz :)

zuzayana
20-05-2014, 23:07
ale zaraz, zaraz, o co chodzi?
my używamy tych "jednorazowych" papierków. mamy teraz takie z lulajbaby. no i po pierwsze nie są jednorazowe :) bo piorę je normalnie i używam już od ho, hoo...
po drugie jeśli kupka jest ładna, zwarta i generalnie taka jak ma być, to spełniają swoją rolę w 100%. a jeśli jest luźna no to... siły nie ma!

tak czy inaczej chodzi o to by zawartość papierka po prostu wyrzucić do kibelka, papierek do kubła - zamiast zdejmować zawartości z pieluchy i zapierać ją. jeśli są plamki bo kupa była luźniejsza - zapieram - i problemy nie ma.

marjen
21-05-2014, 15:37
no dokładnie o to chodzi tylko że niektóre papierki na niektórych kupach w niektórych pieluchach się zwijają, przesuwają i sprawiają podobne problemy. Przynajmniej niektórym osobom :) Potem te osoby mają wątpliwości czy aby na pewno dobrze paierków używają czy dobrze zakładają czy może to kwestia firmy, wielkości czy co.

Ja z papierkami się nie dogadałam ani przy starszej ani przy młodszym.

zuzayana
21-05-2014, 19:02
aa! to ja nie wiem co ja robię, że u mnie działają, ale działają :)

husky
22-05-2014, 21:06
Dzieki za odpowiedzi :)
Co do papierkow to ja mam totsbots wiec splukuje od razu z gowienkiem :)
Ale mam jeszcze z tesco nie splukujace to moze je sprobuje i nie beda sie tak zwijac?

kudlata wkladki polarowe mam z pocietego koca ale chodzi mi o to by ich nie zapierac i by nie moczyly sie dwa dni do kolejnego prania...

husky
22-05-2014, 21:07
Co do proszku to dobrze wiedziec bo mi te pieluchy na normalnym praniu w 50° pachna na nie doprane... Mimo olejku herbacianefo i mio fresha...
A ostatnio mamy tak ze jest kupa a pielucha jeszcze sucha... Stad wole papierki..

Muminmamma
22-05-2014, 21:18
odkad sytuacja wymusila na mnie dłuższe (trzy tygodnie po skoczeniu kuracji antybiotykiem) podawanie probiotykow i diete (po antybiotyku i po prawie ;) zdiagnozowanej alergii) Dzieć kochany tak się wyregulował ( i to już trwa prawie dwa miesiące), że kupki nie brudzą nic a nic, są regularnie codziennie raz lub dwa, można je strzepywać z pieluszki. A zaczęłam od tego, że uczyłam się po kolei nazw "dobrych bakterii" i sprawdzałam co jest co - w sumie sytuacje ustabilizowal Latopic+Biogaia Protectis. To moje doświadczenie "zamiast" papierków, nie wiem czy uniwersalne, ale postanowiłam się podzielić :)

husky
24-05-2014, 20:52
Muminmamma dzieki. Moje czasem maja takie wlasnie kupy a czasem mega klejace z kawalkami warzyw (jedza juz kawalki a zebow brak) :)

Pondo
24-05-2014, 22:43
Dwa razy robiłam podejścia do papierków wszelakich, i przy trzecim dziecku odpuściłam bo , stanowiły duży wydatek relatywnie, a nie spełniały funkcji.