PDA

Zobacz pełną wersję : poradzcie, co wybrac?



youmou
11-05-2009, 11:40
Witajcie,

od 2 m-cy jestem mamą. Nosze moje malenstwo w elastycznej Babylonii (kupionej u Vegi :-) - od czasu do czasu, jak sie pozwoli zamotac. Moze zle wiążę, może ona nie lubi niczego co ciasne i ogranicza jej widok. Jeśli jest w półśnie, to ok. Inaczej jest awantura. Nosimy ją w związku z tym na rękach. Dużo nosimy, bo dużo płacze - chyba ma kolkę. Nawet spacery z wózkiem róźnie się udają. Zazwyczaj kończą się tym, że wózek jedzie pusty. Trochę jestem tym zmęczona. Kręgoslup mnie boli. I w ogóle inaczej sobie to wyobrażałam. Marzę o tym, żeby odzyskać swoją wolność, aktywność i spotkania z ludźmi, i żeby je dzielić teraz już razem z córeczką. Wciąż wierzę, że to możliwe. Błagam, nie sprowadzajcie mnie na Ziemię, jeśli uważacie inaczej ;-)

Co do chust to jakoś sobie poradzę z opanowaniem techniki (idę na warsztaty w sb - mam nadzieje, ze sie odbeda!)
ale może macie jakieś rady, jak dziecko z chustą oswoić...? Jakie momenty wybierać, żeby i mnie, i jej było z chustą przyjemnie? Czy Wasze dzieciaki też się buntowały?

Szukam też czegoś, co będzie szybkie w obsłudze (np. wyjmuję dziecko z wózka lub auta i raz, dwa mam na sobie). Idealnie byłoby również, żeby córka miała możliwość przyglądania się światu (samą mnie to zdumiewa, bo ona ma zaledwie 2 miesiące, ale czesto dopiero noszenie + możliwość gapienia sie na coś ciekawego, typu światelka, pozwalają się jej uspokoić).

Co wybrać? Poradźcie...
Pouch (wydaje mi się, że za pozycją kołyskową nie przepada.. jest jakaś inna możliwość?)?
Nosidło (dla takiego malucha?)?
Coś innego?

odynka
11-05-2009, 14:06
nosidlo ergo badz MT dla malucha juz siedzacego...
w pouchu mozna nosic tak jak w kolkowej w pozycji kolyski ale i na plecach i z przodu i na biodrze;) tyle ze kolkowa dociagniesz sobie ladnie a pouch musi byc na wymiar Twoj;)
tkana zawsze i w kazdej pozycji:D

to tak w skrocie - na pewno ktos madrzejszy napisze wiecej:D

roziii
11-05-2009, 14:22
My zaczynaliśmy jak mały miał właśnie 2 miechy. Nie było łatwo , trochę marudził, bo nie wiedział co się dzieje.
U nas pomógł ruch. Czyli jak się motaliśmy to się kołysaliśmy, chodziliśmy. I szczerze to mu zostało do dziś. Nie usiądę na dłużej bo on wyczuwa , że się nie ruszam i się budzi ( jak śpi oczywiście) .
Najważniejsze to to , by dziecko miało sucho i było najedzone .

yoarashi
11-05-2009, 22:54
Ale tez nie bezposrednio po jedzeniu do chusty. Moja np. zwracala to co zjadla na chuste jesli ja za szybko wlozylam.

youmou
12-05-2009, 09:11
No właśnie nasza trzecia próba - ona miała pewnie z miesiąc - skończyła się ulaniem. Musiałam przebierać i ją, i siebie.

Czyli na nosidło za wcześnie... Mimo że producencie piszą, że dla niemowląt są specjalne wkładki... Ja tego na oczy nie widziałam. Ania jest naszym pierwszym dzieckiem, więc tak naprawdę niewiele też wiem o niemowlakach ;-) Mógłby mi ktoś wytłumaczyć - dlaczego?

youmou
12-05-2009, 10:36
wlasnie znalazłam: http://www.chusta.pl/index.php?option=c ... &Itemid=44 (http://www.chusta.pl/index.php?option=com_wrapper&Itemid=44)

tylko czy mała mi sie tam ew. zmiesci???