PDA

Zobacz pełną wersję : pierwsze kieszonki nasze proszą się o ocenę :)



aszupa
03-05-2014, 22:43
Witajcie,
wiem, że takich wątków jest mnóstwo i pewnie macie już czasem dosyć tych pytań od żółtodziobów, ale "zaryzykuję" i poproszę Was o pomoc :)
Jak oceniacie nasze początki? Co musimy poprawić?
Czy chusta przy nóżkach może być słabiej dociągnięta? Mam wrażenie, że jak próbuję ją maksymalnie dociągnąć, to stópki małej robią się sine :/

https://lh3.googleusercontent.com/-o_eIcpZmmyU/U2VQKpPPb-I/AAAAAAAACXg/DEmoLcv8mRY/w428-h571-no/Zdj%25C4%2599cie0177.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-06AQHT60uAA/U2VQukayO-I/AAAAAAAACXg/1XS7pDOxA3o/w428-h571-no/Zdj%25C4%2599cie0270.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-xpZPi-Rmz1Y/U2VQMgfyuMI/AAAAAAAACXg/gzJb_uYd5Qk/w428-h571-no/Zdj%25C4%2599cie0268.jpg

Przepraszam za jakość zdjęć, ale miałam pod ręką tylko komórkę.

Z góry dziękujemy za pomoc :)

inka
04-05-2014, 10:26
jako chustomama, a nie doradca ;). Napisze, ze bardzo fajne wyszla Ci ta kieszonka, tam na pierwszym zdjeciu to chyba masz poly na blisko szyi, ale pozniej juz chyba sobie lepiej zamotalas. Ja przy nozkach tez zostawialam wiecej luzu zeby nic nie cisnelo malucha. Takim fajnym wyznacznikiem dobrego motania jest proba pochylenia sie do przodu, jezeli dziecko nie odstaje to znaczy ze dobrze dociagnelas.
Jezeli jest Ci tylko wygdnie( nic Cie nie boli po noszeniu), dziecko masz zadowolone to nos bo niedlugo urosnie i wyrosnie z chust ;).

Pamietaj tez i nie zrazaj sie jak masz gorszy dzien, bo czasami mota sie dziecko w ta sama chuste i tym samym sposobem,i jednego dnia jest bajka, a drugiego cos uwiera luzuje sie itp.

Ps. Slodka ta mala czuprynka :love:

Mayka1981
04-05-2014, 12:18
Pikne próby :)

Ja namawiam do dawania większej ilości materiału na kark, mniej więcej tyle samo na karku co pod nóżkami - wtedy zazwyczaj łatwiej dociągnąć górę i mniej przeszkadza na dole ;)

Chusty nie naciągaj na główkę tylko zmarszcz/zwiń/zroluj ją na karku, to powinno wystarczyć.

aszupa
05-05-2014, 00:19
Dzięki za rady, będziemy próbowały się do nich zastosować :) A powiedzcie proszę, co myślicie o pleckach? Czy dobrze się układają? Nie są zbytnio wyprostowane? I czy chusta na moich ramionach ma być rozłożona szerzej, czy zebrana w harmonijkę?



Ps. Slodka ta mala czuprynka :love:

Dzięki :D Też mam takie zdanie, ale moje jest chyba mało obiektywne ;-)

inka
05-05-2014, 14:56
a na jakim etapie ruchowym jest Kruszynka. Gdzies byl podobny temat na forum, gdzie toczyla sie dyskusja o wlasnie o pleckach. Wiem, ze noworodek powinien miec ulozeone w C ale potem dziecko zaczyna pdnosci glowke, prostwowac sie, itp, takze nie zaokraglisz plecow w takim sam spsob, no chyba ze usnie.

martekle
15-05-2014, 23:39
w kieszonce w ogóle ciężko o okrągłe plecki, w sumie bez względu na to na jakim etapie rozwoju jest dziecko
tak jest poprowadzona chusta, że tę prawidłową pozycję kuczną ciężko uzyskać w kieszonce
takie moje uwagi na szybko może coś Ci pomogę
górna krawędź za wysoko, przez to ciężko Ci ją dociągnąć, powinna być do karku na tym etapie rozwoju
chusta za bardzo nachodzi na nózki, powinna być od dołka podkolanowego do drugiego dołka a w zasadzie nieco poza nim ale w stronę uda, tak by wlasnie nie wibjał się materiał w dołek podkolanowy, stąd to sinienie nóżek
słabe dociągnięcie chusty jest także w końcowym etapie, trudno to wytłumaczyć
ale tak jak sciagasz całą połę to dochodząc do konca gdzie ci zostaje mniej wiecej 1/3 chusty do sciagniecia zwróc szczegolna uwage by mocniej dociągnać chustę
zawsze mozna odpuścić ten materiał i dociągnać jeszcze raz