PDA

Zobacz pełną wersję : Manduca - jaka pozycja dziecka?



kustafa
10-04-2014, 20:15
Dzieć juz chodzący i coraz trudniej go namówić na chustę, przesiadamy sie wiec na nosidła. Na razie testujemy Manduce i pierwsze wrażenia sa super. Mam jednak pytanie: podczas krótszych noszeń w domu (na spacer jeszcze w nosidle nie wychodziliśmy) młody niezbyt dobrze czuje sie z rozpiętym panelem i schowanymi rączkami. Najwygodniej mu ze spiętym panelem i łapkami na zewnątrz. Spięty panel sięga mu dość wysoko, bo podchodzi pod pachy. Czuję, ze siedzi dość stabilnie, ale zostaje mu pewna autonomia ruchu (żeby np. coś złapać w rączkę). Zastanawiam się jednak, czy taka pozycja z rączkami na zewnątrz (nawet u chodzącego dziecka) nie jest szkodliwa?

http://img.tapatalk.com/d/14/04/11/5ure6una.jpg

kasia1990
10-04-2014, 20:31
Ja za bardzo nie w temacie :) Twoja Manduca? Ja swoją kupiłam na bazarku, pewnie dojdzie w przyszłym tygodniu. Zamówiłam, bo moja mała w tuli się topi, obciera buzią o panel (wiem, że jeszcze nie siada tylko posadzona siedzi, więc jest za mała, ale przymierzyłam i nie ma szans by urosła tyle centymetrów do lata, stąd manduca). Jak to rozmiarowo wypada? Moja nosi ubranka na 74 i stresuję się, że w manduce będzie to samo :( co prawda zamierzam czekać, ale myślę, że z jej tempem ubranka rozmiar max 80 będzie miała latem...

panthera
10-04-2014, 20:36
mi się zdaje , że u chodzącego dziecka panel pod paszki jest ok, przynajmniej kiedy nie śpi.
a może na zewnątrz nie będzie takiego buntu z panelem naciągniętym, bo więcej wrażeń i atrakcji...

kustafa
10-04-2014, 21:18
kasia, żaden ze mnie znawca, ale radziłabym ci poczekać z nosidłem na samodzielne siedzenie, nie na rozmiar 80 ;)
tula ma dość wysoki panel - 39 cm. w manducy masz możliwość regulacji: spięty panel 33 cm, rozpięty 41 cm.

panthera, mam właśnie nadzieję, że na zewnątrz będzie tyle interesujących bodźców, że da sobie rączki schować. na spacerach w chuście tak właśnie się zachowywał.

kasia1990
10-04-2014, 21:25
kustafa czekam jak mała zacznie siedzieć, ale podejrzewam, że rozmiar będzie miała wtedy 80, bo teraz ma 74 a już się rwie do siedzenia, prawie jej wychodzi samodzielne siadanie. Dzięki za info dot rozmiaru panela.

kustafa
10-04-2014, 21:34
kasia, gdybyś była zainteresowana porównaniem innych wymiarów tuli i manducy (czy innych ergo), to polecam ten wątek. dla mnie był nieoceniony przy wyborze nosidła :) a z manducy na pewno będziesz zadowolona
http://www.chusty.info/forum/showthread.php/100550-Rozmiary-nosideł-tabela-porównawcza-pomiary-użytkowników

AMELIA
13-04-2014, 19:04
jak czytam Wasze wpisy, to się zastanawiam, jak właściwie powinno się nosić maluszka w Manduce. Zaczynam swoją przygodę z nosidełkami i brak mi doświadczenia. Moja córeczka ma obecnie skończone 7 miesięcy, rozmiar 68 i jeszcze nie siedzie ani nie siada czy zatem mogę ją już nosić w Manduce? jeśli tak, to czy we wkładce dla niemowlaków czy już normalnie? czy jednak mam poczekać i nie nosić jeszcze, dopóki nie będzie siedzieć. Ponadto dokąd powinien sięgać dziecku panel złożony, zakrywać małej główkę czy do wysokości pach?
Posiadacie może instrukcję do MANDUCKI w języku polskim, bo mam jedynie w j. niemieckim. Będę zobowiązana za pomoc i podpowiedź, pamiętajcie, że jestem amatorem w temacie i dopiero zaczynam swoją przygodę z ergo i Manduczką.

espejo
13-04-2014, 21:19
http://www.nosimydziecko.com/uploads/files/manduca_instrukcja_obslugi_booklet_pl.pdf

AMELIA
13-04-2014, 22:54
piękne dzięki Espejo:-)

Dośka
13-04-2014, 23:18
[QUOTE=AMELIA;2799204Moja córeczka ma obecnie skończone 7 miesięcy, rozmiar 68 i jeszcze nie siedzie ani nie siada czy zatem mogę ją już nosić w Manduce? [/QUOTE]
nie
Nosidła dla dzieciaków samodzielnie siedzących/siadających.

kachasek
13-04-2014, 23:29
nie
Nosidła dla dzieciaków samodzielnie siedzących/siadających.
też tak myślałam, jednak są teraz nosidła, które wcześniej się też nadają. W temacie nosideł rynek się znienia i to bardzo. Wkładka w manducy oczywiście odpada, ale można spiąć paskiem "Size-it" i robi się zupełnie inna pozycja dziecka http://www.manduca.de/de.deine-accessoires.manduca-size-it.html
zamiast paska oczywiście można związać nawet zwykłą sznurówką

Przy dziecku starszym rączki na zewnątrz nie są niczym złym, wręcz normalnym :) W momencie, gdy dziecko śpi powinny być schowane i zmniejszone luzy, jakie występują przy rączkach na wierzchu

franada
13-04-2014, 23:36
Konia z rzędem temu, kto mi powie, jak schować dziecku ręce do środka, kiedy usnęło mając je na zewnątrz :hmm:
Moja ostatnio usnęła z jedną na zewnątrz, z drugą w środku, ale cóż ja biedna miałam zrobić?

kachasek
13-04-2014, 23:40
Konia z rzędem temu, kto mi powie, jak schować dziecku ręce do środka, kiedy usnęło mając je na zewnątrz :hmm:
Moja ostatnio usnęła z jedną na zewnątrz, z drugą w środku, ale cóż ja biedna miałam zrobić?
poprosić kogoś ;) jedyna opcja :P

Wiadomo, że dziecko się nie zepsuje od razu, jak będzie spało nawet uwieszone, to, co jest zalecane, to optimum. Od tego też są odstępstwa. W tym momencie i tak ważniejsza jest główka, a tą da się ustabilizować choćby apaszką (oczywiście głowa od razu też nie odpadnie :) )

AMELIA
14-04-2014, 00:33
jednym słowem, mam poczekać z podróżowaniem z małą do momentu, kiedy usiądzie albo zacznie siadac posadzona a już myślałam, że wybierzemy się na pierwszy spacerek choćby jutro, sama już jestem ciekawa i mnie nosi:-) choć rzecz jasna wiem, że mam poczekać ze względu na zdrowie dziecka. Swoją drogą to dziwne, skoro producent Manduca pisze, że nosidełko jest przeznaczone dla dzieci od 3,5kg czyli noworodków, to dlaczego nie mozna używać nosidełka w późniejszym okresie rozwoju, kiedy dziecko jeszcze nie siedzi, taka sprzeczność...

kachasek
14-04-2014, 00:47
jednym słowem, mam poczekać z podróżowaniem z małą do momentu, kiedy usiądzie albo zacznie siadac posadzona a już myślałam, że wybierzemy się na pierwszy spacerek choćby jutro, sama już jestem ciekawa i mnie nosi:-) choć rzecz jasna wiem, że mam poczekać ze względu na zdrowie dziecka. Swoją drogą to dziwne, skoro producent Manduca pisze, że nosidełko jest przeznaczone dla dzieci od 3,5kg czyli noworodków, to dlaczego nie mozna używać nosidełka w późniejszym okresie rozwoju, kiedy dziecko jeszcze nie siedzi, taka sprzeczność...

jeśli nie masz chusty pod ręką, nie rezygnuj zupełnie z noszenia, weź apaszkę i zrób z niej zmniejszenie panela tak, jak na filmiku
https://www.youtube.com/watch?v=ML0J_juJP4U


manduca zrobiła wkładkę dla noworodków, ale nie jest funkcjonalna, dziecko ma nogi schowane, przez co wisi, a i nóżki wpadają między pas biodrowy a rodzica. Zwężając panel zmienia się konstrukcja nosidła, a wraz z nim pozycja malucha

wander
14-04-2014, 01:10
jeśli nie masz chusty pod ręką, nie rezygnuj zupełnie z noszenia, weź apaszkę i zrób z niej zmniejszenie panela tak, jak na filmiku
https://www.youtube.com/watch?v=ML0J_juJP4U


manduca zrobiła wkładkę dla noworodków, ale nie jest funkcjonalna, dziecko ma nogi schowane, przez co wisi, a i nóżki wpadają między pas biodrowy a rodzica. Zwężając panel zmienia się konstrukcja nosidła, a wraz z nim pozycja malucha

Czy mogę to samo z Tulą zrobic?

kachasek
14-04-2014, 01:17
Czy mogę to samo z Tulą zrobic?

możesz w zasadzie z każdym nosidłem, w przypadku tuli nie wiem, czy nie trzeba by było ratować się kapturkiem w celu przedłużenia panela, żeby główka była dobrze podtrzymana. Jutro mogę sprawdzić

wiadomo, że nie jest to tak idealne jak chusta, ale lepsze to niż nic :)

czarna_zaba
14-04-2014, 09:29
Moim zdaniem samo zwężenie panela nie załatwia sprawy, bo nadal nie zapewnia optymalnego podparcia kręgosłupa. Producenci piszą różne rzeczy bo ich interesem jest sprzedaż produktu a nie dobrostan dziecka. Rączki dziecku śpiącego w manduce chowamy rozpinajac szelke, pochylamy się do przodu, rozpinamy szelke, nakładamy na rączkę i mamy ręce schowane. Przy dobrej ruchomości stawów to i panel da się odpiac :)

kachasek
14-04-2014, 10:04
Moim zdaniem samo zwężenie panela nie załatwia sprawy, bo nadal nie zapewnia optymalnego podparcia kręgosłupa. Producenci piszą różne rzeczy bo ich interesem jest sprzedaż produktu a nie dobrostan dziecka. Rączki dziecku śpiącego w manduce chowamy rozpinajac szelke, pochylamy się do przodu, rozpinamy szelke, nakładamy na rączkę i mamy ręce schowane. Przy dobrej ruchomości stawów to i panel da się odpiac :)
oczywiście, że nie załatwi zupełnie sprawy, ale jest to lepszym rozwiązaniem, niż nienoszenie wcale, w wisiadle lub ze zbyt dużym odwiedzeniem nóżek, jest to wyjście awaryjne w przypadku posiadania już manduc'i, braku środków na cokolwiek innego, żeby nosidła od razu nie demonizować ;)
w innym wątku (tutaj) (http://www.chusty.info/forum/showthread.php/111282-Czy-w-tym-Tuli-jest-dobrze?p=2799829&viewfull=1#post2799829) wrzuciłam dla porównania tulę w ten sposób zmniejszoną, wady widać gołym okiem, jednak odnoszę się cały czas do tego, że jest to "awaryjne" rozwiązanie

AMELIA
14-04-2014, 19:41
dziewczyny, chce zamieścic fotki i zapytać Was o prawidłowe ułożenie dziecka w nosidełku, ale nie mogę załączyć zdjęć czy jest jakiś limit w wielkości zdjęcia? próbuje i za każdym razem mi nie wgrywa zdjęć a zmniejszyłam juz ich rozmiar, będe wdzięczna za pomoc techniczną:)

elle221
14-04-2014, 21:25
dziewczyny, chce zamieścic fotki i zapytać Was o prawidłowe ułożenie dziecka w nosidełku, ale nie mogę załączyć zdjęć czy jest jakiś limit w wielkości zdjęcia? próbuje i za każdym razem mi nie wgrywa zdjęć a zmniejszyłam juz ich rozmiar, będe wdzięczna za pomoc techniczną:)

Spróbuj odznaczyć kwadracik przy retrieve remote coś tam....

AMELIA
14-04-2014, 22:23
niestety pomimo wielokrotnych prób, system odrzuca mi możliwość dołączenia zdjęć, tym razem się nie uda a bardzo mi na tym zależało.
Chciałam Was dopytać, jak bardzo powinnam ściągnąć pasy naramienne w manduce i kiedy będę miała pewność, że dziecko jest we właściwej pozycji - dziś jak ściągnęłam pasy naramienne chyba na maxa, bo miałam wrażenie, że pasy są jakby zbyt mocno naciągnięte i powstały takie wałki na pasach.
Ponadto jak wysoko powinna być główka dziecka w stosunku do mojej głowy i na jakiej wysokości powinien być panel nosidełka - do główki dziecka czy niżej? a jeśli do główki, to czy powinien panel zakrywać całą główkę dziecka czy tylko sięgać do szyi?
A jak głęboko pupa ma opadać w nosidełko, ma być zaokrąglona czy nie?
a i jeszcze jedno - czy tyłu mogę mieć pas na plecach, który się zapina podwyższony do samego karku i jak mocno mam go ściągać?

wiem, pewnie banalne pytania, ale chce mieć pewność, ze dobrze zakładam nosidełko.
Pewnie pomocne byłoby spotkanie z jakąś mamą z manduczką z Warszawy, jest tu ktoś z moich okolic?

mam zdjęcia, ale coś nie działa na forum, bo podaje mi komunikat, że limit forum to 95 MG a ja mam małe zdjęcia z telefonu i pomimo to, nie mogę ich wrzucić.

kustafa
14-04-2014, 22:28
amelio, instrukcje wklejania zdjęć z post znajdziesz w dziale pomoc techniczna, np tu:
http://www.chusty.info/forum/showthread.php/12487-Jak-wstawić-zdjęcie-w-post-instrukcja-w-obrazkach-)-FOTOSIK
http://www.chusty.info/forum/showthread.php/20863-Jak-wstawić-zdjęcie-w-post-instrukcja-z-obrazkami-)-PICASA
http://www.chusty.info/forum/showthread.php/10-wklejanie-zdjęć

franada
14-04-2014, 22:36
Moim zdaniem samo zwężenie panela nie załatwia sprawy, bo nadal nie zapewnia optymalnego podparcia kręgosłupa. Producenci piszą różne rzeczy bo ich interesem jest sprzedaż produktu a nie dobrostan dziecka. Rączki dziecku śpiącego w manduce chowamy rozpinajac szelke, pochylamy się do przodu, rozpinamy szelke, nakładamy na rączkę i mamy ręce schowane. Przy dobrej ruchomości stawów to i panel da się odpiac :)

Tylko pod warunkiem, ze mas zdziecko śpiące jak kłoda. Są takie, które przy tego typu manewrach się rozbudzają i wierzgają, a wtedy ciężko przeprowadzić tą operację skutecznie...

czarna_zaba
14-04-2014, 22:38
Tylko pod warunkiem, ze mas zdziecko śpiące jak kłoda. Są takie, które przy tego typu manewrach się rozbudzają i wierzgają, a wtedy ciężko przeprowadzić tą operację skutecznie...

Dlatego należy to zrobić nie zatrzymując się :)

franada
14-04-2014, 22:43
Dlatego należy to zrobić nie zatrzymując się :)

;-)