PDA

Zobacz pełną wersję : Od kiedy chusto- mt?



bubusita
07-05-2009, 16:24
Czy w chusto- mt też nosicie dopiero jak dziecko siedzi, a jak nie to kiedy? Chcę coś doradzić koleżance, dziecko ma 4miesiące, a koleżanka przed chustami się wzbrania, bo nie radzi sobie z wiązaniami, bo nie chce- sama nie wiem :? . W każdym razie chusty odpadają, więc pomyślałam, że może właśnie chusto- mt, czy to może za wcześnie? Tak sobie myślę że z drugiej strony lepiej chusto-mt, niż wisiadło :shock: . A moze widzicie/znacie jeszcze jakieś inne rozwiązania?

bubusita
07-05-2009, 21:36
Jakieś rady tudzież odradzania :wink: , Kobiety drogie?

czukczynska
07-05-2009, 21:42
CHMT podobnie jak MT powinien być używany dla dziecka siedzącego.
Nie wiem,może poradź kolezance kólkową lub poucha?

ithilhin
07-05-2009, 21:56
bardzo dobrze dopbrany wymiarem pewnie by dal rade.
ale tego sie na odleglosc nie sprawdzi - to znaczy musialbys jej pomoc obrac rozmiar na przyklad.
a moze jakies nosidlo ergonomiczne?

bubusita
07-05-2009, 22:05
bardzo dobrze dopbrany wymiarem pewnie by dal rade.
ale tego sie na odleglosc nie sprawdzi - to znaczy musialbys jej pomoc obrac rozmiar na przyklad.
a moze jakies nosidlo ergonomiczne? Myślisz, że nosidło ergonomiczne mogłoby być lepsze od mt czy chusto-mt?

ithilhin
07-05-2009, 22:39
trudno na odleglosc osadzic - ja tylko dalam alternatywe.
jedno i drugie moze sie okazac tak samo dobre w ich przypadku - ale trzeba dobierac rozwaznei bo dziecko jeszcze samo nie siedzi, jest malutkie.
nosidla ergonomiczne zazwyczaj ktos produkuje i prawnie odpowiada za to co napisal w instrukcji - ze nadaje sie na przyklad od 1 miesiaca....

w kazdym razie jakakolwiek pomoc do noszenia powinna:

dawac odpowiednie podparcie calym plecom malucha i dostosowywac sie do ich ksztaltu (czyli nic sztywnego)
miec regulacje, zeby dziecko bylo blisko noszacego i bylo do niego przytulone (czyli nie ma nic miedzy noszacym a noszonym
pozwolic na ulozenie nozek w prawdislowej pozycji fizjologiczne zabki

na co sie zdecyduja rodzice - to ich wybor i decyzja, ale warto im pokazac kilka alternatyw.
niech sprobuja :-)