PDA

Zobacz pełną wersję : Przecieki na plecach z kieszonki



mazaqq
31-03-2014, 09:12
Hej dziewczyny,
Kupiłam jakiś czas temu kieszonkę milovia oraz aio tots bots na napy. Za każdym razem co je zakładam (kieszonka z wkładem z mikrofibry) przeciekają na plecach dziecka. Niunia ma 3 m i często jest w pozycji leżącej lub pól leżącej. Może macie jakieś sugestie.
Może trzeba mocniej je zapiąć ale wtedy bardzo wrzynają się w talię dzidzi.
Czy ro raczej pieluszki dla zpionizowanych dzieci?

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka

Kudlata
31-03-2014, 09:30
Może zatluszczona? Albo gumka na plecach rozciągnięta? My mamy milovie i zero przecieków, ale nie używam mikrofibry tylko bambus. W innych kieszonkach nie ma przecieków?
Edit: w aio też przecieki? Jeśli kupiłaś od jednej osoby, to obstawiam, że zatluszczone.

kamilam
31-03-2014, 09:57
A jak często zmieniasz? Czy wkład z tyłu jest bardzo nasiąknięty? Może trzeba pokombinować z bardziej chłonnym wkładem do kieszonki a do AIO małą wkładkę dołożyć.

mazaqq
31-03-2014, 10:36
Wszystkie pieluszki kupione nowe, przeciek pojawia się przy pierwszym siusiu - tak jakby wogóle nie wchłaniały tylko leciało po rowku na plecy i poza pieluszkę.
O co chodzi z tą rozciągniętą gumką? Ma być pomarszczona?
Ja używam otulaczy i kikko jako wkładek i nigdy takie przecieki mi się nie zdarzyły tylko raz jak dodałam wkładkę sucha pupa z mikropolaru.

Kudlata
31-03-2014, 10:40
Jak nowe to gumka na pewno nie jest rozciągnięta. Skoro polarek nie chłonie to może oznaczać, że jest zatkany. Ponawiam pytanie, masz inne kieszonki? Jak pierzesz? W sensie ile i jakiego proszku sypiesz

mazaqq
31-03-2014, 12:10
To moje pierwsze kieszonki kupione na próbę.
Piorę w proszku ekologicznym bioD chyba i odkażaczu. Sypię płaską łyżkę stołową proszku.
Tak trochę zraziły mnie te próby. Które kieszonki są jeszcze ok? Produkcja raczej europejska i usa.

Kudlata
31-03-2014, 12:38
Hmm, dziwne to.. A jak weźmiesz pieluszke i lejesz na nią wodę to też nie chłonie? Możesz spróbować odtluścić, ale przy takiej ilości proszku chyba nie powinno się zatkac. Nie wiem jaki skład ma bio d co prawda. Generalnie powinno się pieluchy prac w dzieciowych bo mają mniej mydlin. My używamy różnych kieszonek, mamy nappime dużo, milovie, charlie banana. Przecieki się zdarzają, ale Kuba to mega sikacz i czasem poprostu w godzinę przesikuje dwa wkłady bambusowe.. No i jak za ciasno jest zapięte to zdarza się przeciek górą, ale to chłopiec wiec góra zawsze bardziej zasikana. Może u was to też kwestia wkładów? Chociaż jak w obu pieluchach mikropolar nie chłonie to najbardziej prawdopodobne jednak zatluszczenie..

mmadzik
31-03-2014, 12:40
A ile razy je prałaś? Nowe pieluszki zyskują pełną chłonność po kilku praniach dopiero...

Kudlata
31-03-2014, 12:42
Mmadzik ale to raczej bambusa dotyczy a nie mikrofibry i polaru

mmadzik
31-03-2014, 13:40
Mmadzik ale to raczej bambusa dotyczy a nie mikrofibry i polaru

Akurat nowa mikrofibra niewyprana i polana wodą mało co wchłania, spływa po niej jak po desce, chyba żeby docisnąć... Wielu pieluch nówek nie miałam, ale z wiedzy oczytanej na forum wiem to, co napisałam ;)

AneczkaG
31-03-2014, 13:47
Mmadzik ale to raczej bambusa dotyczy a nie mikrofibry i polaru

Mikrofibry jak najbardziej dotyczy, moje wkłady nówki zyskały zadowalającą chłonnośc chyba po 20 praniach dopiero ;) Bambus trochę szybciej.

mazaqq
31-03-2014, 13:51
Czyli wyprać wszystko kilka razy i próbować dalej zakładać...

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka

NEMO
31-03-2014, 14:22
spróbuj tak: nalej bardzo ciepłej wody do miski i sporo płynu do naczyń (tylko bez balsamów do rąk) wymocz kilka godzin w tym pieluchy z wkładami, potem wypłucz w ciepłej wodzie i wypierz. Też miałam taki problem jak ty i chciałam wyrzucić w cholerę kieszonki, ale pomogło. Zawsze jak kupuję pieluchy, zwłaszcza nowe tak je wymaczam i problem załatwiony. Potem to kwestia dopasowania.
aha, i nie zapieraj kupek zwykłym mydłem, tylko Imse Vimse odplamiającym bo zatłuścisz je z powrotem.

mazaqq
31-03-2014, 14:25
Spróbuję, już się do nich zraziłam ale może się jeszcze polubimy.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka

Pat
31-03-2014, 17:32
Czy wkład chłonny NA PEWNO nie wystaje z tyłu pieluchy?...

Kudlata
31-03-2014, 17:34
Mam dużo nowych kieszonek i nigdy nie musiałam ich odtluszczac, zdarzały mi się zatluszczone z bazarku, ale nowe?
W każdym razie powodzenia, kieszonki są fajne jak już się z nimi człowiek dogra ;)

bansza
31-03-2014, 17:50
Wlasnie o nowkach kilka razy slyszalam ze chloną slabiutki i przeciekaja do momentu solidnego odtluszczenia i wyprania w minimalnej ilosci proszku albo i bez. Sprobuj na probe dac inne wkladki do srodka, ale calym pieluchom plukanie tez nie zaszkodzi ;) powodzenia!

kustafa
31-03-2014, 17:54
Oprócz wkładu, sprawdzilabym czy NA PEWNO nie wystaje kawałek mikropolarka na pleckach, to tez jest b. częsta przyczyna przecieków.

NEMO
02-04-2014, 11:16
Mam dużo nowych kieszonek i nigdy nie musiałam ich odtluszczac, zdarzały mi się zatluszczone z bazarku, ale nowe?
W każdym razie powodzenia, kieszonki są fajne jak już się z nimi człowiek dogra ;)
myślę, że polar jest powlekany czymś w produkcji, bo zalewałam nówki niewyprane wodą i w ogóle nie wchłaniały, woda spływała perełkami. Zwykłe pranie nie pomagało, ML to prałam chyba z 10 razy i nic, dalej polar nie chłonął. Dopiero jak wymoczyłam w płynie do naczyń pomogło. Teraz zawsze tak robię, nawet się nie zastanawiam.

Kudlata
02-04-2014, 11:31
W sumie ja nowki to mam dwóch firm- nappime i charlie banana, i z nimi nie miałam żadnego problemu (a nappime mam nowych chyba z 15 sztuk..)

czyżyk
04-04-2014, 00:18
Czy wkład chłonny NA PEWNO nie wystaje z tyłu pieluchy?...

Milovia ma z przodu wkładany wkład chłonny...

Pat
06-04-2014, 09:53
Milovia ma z przodu wkładany wkład chłonny...

Zgadza się. Jakoś nie doczytałam, że to chodzi tylko o kieszonki :)

Liskova
24-04-2016, 12:10
Dziewczyny, przyszłam po poradę.
Lepiej szło nam wielo-pieluchowanie noworodka niż niemowlaka.. Każda zmiana na wielo kończy się przeciekiem (przy nóżkach), a ostatnio to już w ogole, miałam młodego w chuście i po prostu przeciekła nam pielucha na amen, nie wyciek. I to żebym dlugo nie zmieniala, to okej, ale to bylo raptem niecale 2h po zmianie..
Używamy kieszonek + wkłady z Milovii mam. Czego Wy używacie, żeby bylo bardziej chlonne?
O wielo na spacery to nawet nie mówię.
Używamy wielo tylko w domu (chociaz przez te przecieki, o mi sie odechcialo..), bo niestety u nas kupa jest nieprzewidywalna i jak nas zastanie gdzieś 'na wyjściu',to jest istna katastrofa i nawet jednorazówki nie dają rady, a co dopiero wielo. Kupa średnio raz w tygodniu, no to ekhm, ilość adekwatna.

NEMO
24-04-2016, 15:14
Dziewczyny, przyszłam po poradę.
Lepiej szło nam wielo-pieluchowanie noworodka niż niemowlaka.. Każda zmiana na wielo kończy się przeciekiem (przy nóżkach), a ostatnio to już w ogole, miałam młodego w chuście i po prostu przeciekła nam pielucha na amen, nie wyciek. I to żebym dlugo nie zmieniala, to okej, ale to bylo raptem niecale 2h po zmianie..
Używamy kieszonek + wkłady z Milovii mam. Czego Wy używacie, żeby bylo bardziej chlonne?
O wielo na spacery to nawet nie mówię.
Używamy wielo tylko w domu (chociaz przez te przecieki, o mi sie odechcialo..), bo niestety u nas kupa jest nieprzewidywalna i jak nas zastanie gdzieś 'na wyjściu',to jest istna katastrofa i nawet jednorazówki nie dają rady, a co dopiero wielo. Kupa średnio raz w tygodniu, no to ekhm, ilość adekwatna.

a może masz zatłuszczony polarek i wkłady? nalej mały strumień wody na suchy polarek i zobacz czy woda wchłania czy perli się i spada z pieluszki. To samo zrób z wkładem. Jeśli woda wsiąka, to masz za mało chłonne wkłady, lub masz ich za grubo i robią się szpary przy nóżkach. Jeśli woda spada z pieluszki, musisz ją odtłuścić, popatrz do działu pranie pieluszek, tam jest opis jak odtłuścić pieluszki i jak zrobić stripping.

tinuviel
24-04-2016, 15:43
A może po prostu masz mega sikacza i 2 h to za długo? Ja mojego to nawet co 1.5h musiałam przebierać bo tyle sikał.

martamwmw
19-05-2016, 12:48
Kurcze, mam ten sam problem: przecieki na plecach. Też w kieszonki stosuję mikrofibrę. Myślałam, że po udanych wielo w otulaczu i składanych bambusach przejdziemy bez problemu na kieszonki, bo wygodniej leżą już zapakowane, bo zaraz może żłobek, a tu zonk. Dzieć ma 6 miesięcy, kieszonki używane od wielkiego dzwona jak bambusy w praniu. Nie wiem, może jeszcze mikrofibra mało chłodna. Spróbuję też odtłuścić prewencyjnie. Oj szkoda, mam 20 kieszonek różnych firm, szkoda nie używać. Mikrofibre też chcę poużywać, jak kupiona.

Ile i czego pakujecie w kieszonki?

Marta_B
19-05-2016, 20:26
Kurcze, mam ten sam problem: przecieki na plecach. Też w kieszonki stosuję mikrofibrę. Myślałam, że po udanych wielo w otulaczu i składanych bambusach przejdziemy bez problemu na kieszonki, bo wygodniej leżą już zapakowane, bo zaraz może żłobek, a tu zonk. Dzieć ma 6 miesięcy, kieszonki używane od wielkiego dzwona jak bambusy w praniu. Nie wiem, może jeszcze mikrofibra mało chłodna. Spróbuję też odtłuścić prewencyjnie. Oj szkoda, mam 20 kieszonek różnych firm, szkoda nie używać. Mikrofibre też chcę poużywać, jak kupiona.

Ile i czego pakujecie w kieszonki?

ja ma chyba ze 20 roznych kieszonek, wszystkie były nowe i powiem Ci tak:

1. Kieszonki z polarem i mikrofibrą trochę gorzej trzymają niż te z welurem i bambusem w środku. Przy leżącym dzieciu można pozmieniać wkłady mikrofibrowe na grube bambusowe (u nas puppi). Chociaż my młodemu zakładamy kieszonki z polarem/mikrofibrą na drzemki (ok 2h) - i przecieków nie ma a pielucha cała mokra. Kiedyś mi się zdarzały przecieki ale prałam inaczej.
2. Kwestia prania. Ja nigdy nie odtłuszczałam pieluch ale zauważyłam że pranie bez proszku a tylko z NF w 60C bardziej im służy. Jak się piorą to patrzę do pralki czy pod koniec prania, kiedy jest ostatnie płukanie jest tam jeszcze piana. U mnie tak było (mam miękką wodę). Teraz mam sposób i piorę kieszonki na 60C z NF albo Miofresh, potem piorę jeszcze raz w 60C bez niczego i potem jedno płukanie w zimnej wodzie (20 minut). Albo nawet dwa płukania - ąż woda będzie czysta. I jest git. Wkłady z mikrofibry piorę ten drugi raz w 95C. Wychodzą z pralki mięciutkie i lepiej chłoną. Wiem, że to jest czaso- i energochłonne ale nie spodziewajmy się, że po 1 praniu z proszkiem i odkażaczem i jednym płukaniu kieszonki i wkłady będą miękkie, pachące i superchłonne.
3. Nowe kieszonki po 2-3 praniach zaczęły się dobrze zachowywać :) Jeśli ciekną po kilku/kilkunastu praniach to coś jest nie tak.

martamwmw
23-05-2016, 21:24
Zrobiłam tak:
Bardzo ciepła woda, płyn do naczyń dużo, wymoczyłam kilka godzin wszystkie kieszonki i mikrofibry. Wypłukałam pod prysznicem tyle o ile i wszystko wylądowało w pralce, program długi, wstepne i dodatkowe płukanie na 60 stopni, tylko z łyżeczką sody, bo używam zamiast nappy fresh. Potem jeszcze jedno podwójne płukanie.
Pieluchy wróciły do stanu standardowego, czyli kieszonka plus jedna mikrofibra i przecieków nie ma.

Jednak bambus mniej zawodny jest. Nic, kieszonki mam, mikrofibre mam, trzeba naużywać jak pieniądze wydane ;), a wzorki takie śliczne. Dziewczyny też pisały, że każdy polar, mikrofibre warto odtłuścić, nawet od nowości.

phoebe
23-05-2016, 22:25
Używamy wielo tylko w domu (chociaz przez te przecieki, o mi sie odechcialo..), bo niestety u nas kupa jest nieprzewidywalna i jak nas zastanie gdzieś 'na wyjściu',to jest istna katastrofa i nawet jednorazówki nie dają rady, a co dopiero wielo. Kupa średnio raz w tygodniu, no to ekhm, ilość adekwatna.
Wysadzać tą kupę, no. Raz w tygodniu to aż trudno nie zauważyć jak idzie. Brać na umywalkę i już. I pieluszki czyste zostaną.
Co do przecieków. 2h to niemało na wielorazówkę. Zauważyłam, że u nas nie przeciekają tylko jak są wypełnione, to znaczy mokre do połowy, jak powyżej połowy to zawsze otulacz gdzieś w którymś miejscu puści.
Inna zasada to że maluszki sikają dużo więcej z rana, po południu pieluszki można zmieniać trochę rzadziej.