PDA

Zobacz pełną wersję : jaka chusta najlepsza na naukę plecaka prostego?



urkye
30-03-2014, 08:50
jak w temacie;) Młody ma 5m-cy i ponad 8kg, chcę go zacząć nosić na plecach. Na razie uczę się wiązania na standardowej długości (M LL), ale ta długość chusty mnie dobija, zawsze podczas przekładania chusty pod pupą Młodego trochę mi puszcza naciąg i muszę dociągać od nowa. Masakra. Stąd pomysł z kupnem krótszej chusty. Pytanie - jaka będzie najlepsza? :)

Mayka1981
30-03-2014, 09:08
Pytanie - jaka będzie najlepsza? :)

Krótsza, grubsza i (ewentualnie) szersza ;)

Możesz zacząć się rozglądać za domieszkami typu wełna, len czy konopie, chociaż bawełniaki też potrafią udźwignąć - np Neobulle albo limitowane Girasole są kawałami porządnych szmat do noszenia. Tylko idąc w domieszki albo chusty zagramaniczne ;) idziemy w wyższe koszta. Z najtańszych opcji - złamana Rapalu.

Zastanawiam się, dlaczego Ci "puszcza naciąg" - jak bardzo Ci się ta Mka ciągnie po podłodze? Bo jak jesteś mała i drobna to może i coś krótszego niż 3,6 by wystarczyło?

Z długiej możesz jeszcze wiązać inne plecaki bardziej "opatulające" - no ale nadal pozostaje tyle samo materiału do ogarniecia ;)

mist
30-03-2014, 09:49
O, Urkye, witaj :) Nie doradzę ci co prawda, ale chętnie poczytam odpowiedzi.


Pamiętasz mnie, miałam nick rockiemar? ;)

Wyga
30-03-2014, 09:55
Mi też potrafi puścić naciąg przy przekładaniu pod pupą. Szczególnie jeśli idzie o górną krawędź, jej muszę szczególnie pilnować.
Ale ja drobne dłonie mam, słaba jestem i może dlatego ;)

Krótka na bank ułatwi Ci sprawę. Biorąc pod uwagę wiek i wagę Młodego już teraz, to ja bym pomyślała jednak o domieszkach :)

tabletowo pisane

Pomarańcza
30-03-2014, 11:07
Czy to zbieżność, czy jesteś TĄ :ninja: Urkye??

urkye
30-03-2014, 12:54
Dzięki za pomoc :)

A jaką długość i typ domieszki wziąć? Na razie przymierzałam się do Lenny Lamb, bo od nich mam aktualnie 2 chusty i są, na moje laickie oko, OK; teoretycznie mogę spróbować S lub XS. Chyba wolałabym XS, ale boję się, czy nie będzie jednak za krótka... Hmmm...
Na razie nie miałam żadnej styczności z chustami z domieszkami, znam tylko "podstawowe" tkane z LL. Rety, muszę sporo o tym wszystkim poczytać.
Na pewno chcę kupić jakąś chustę od polskich producentów, tylko pytanie, którą konkretnie:)

Jestem standardowego wzrostu i wielkości (168cm, rozm. 38), a chusta mi się mocno plącze po podłodze pewnie dlatego, że wiążę plecak pochylając się nad łóżkiem - jeszcze nie czuję się na tyle pewnie, by wiązać chustę z młodym na plecach na stojąco. A naciąg pewnie też puszcza dlatego, że dopiero się uczę i popełniam milion błędów - no nic, czytam plecakowe wątki i się doszkalam;)

Mist/Rockiemar, oczywiście, że pamiętam :D
Pomarańcza, jeśli chodzi o urkye.pl, to ja :)

Pomarańcza
30-03-2014, 13:06
Fajnie, że jesteś ;)

selidor
14-04-2014, 14:15
Chciałabym dopytać o plecak prosty i chustę z bambusem.
Mam chustę Nati Perła Polka 4,6 i chciałabym ją ciachnąć do plecakowej długości 3,6-3,8. Zastanawiam się tylko, czy to jest dobry pomysł:confused: Czy taka śliska chusta nie będzie się wyślizgiwać spod pupy i nie będzie psuć wiązania? Jak myślicie?