PDA

Zobacz pełną wersję : PYTANIA dotyczące Chustostraganu



Chustoteam
22-03-2014, 13:55
W tym wątku można zadawać pytania dotyczące Chustostraganu i Regulaminu na Chustostraganie.



poniżej będą zamieszczane najważniejsze zagadnienia/pytania - z krótkim wyjaśnieniem, albo linkiem do konkretnego posta:

pytanie o wstawiania zdjęć producenta w przypadku niemożności uchwycenia wzoru, koloru - można tylko jako zdjęcia dodatkowe do własnych i z adnotacją skąd są wzięte

Martulec
29-03-2014, 14:31
...

ach, i może dopisz po proszę to o co pytałam chustoteam przez priv
pytanie dotyczyło wstawiania zdjęć producenta w przypadku niemożności uchwycenia wzoru, koloru - odpowiedź że można tylko jako zdjęcia dodatkowe do własnych i z adnotacją skąd są wzięte

Kasia.234
29-03-2014, 14:34
...


o dżizas, faktycznie ... może te nasze posty wykasuj bo sieją zamęt w wątku

ach, i może dopisz po proszę to o co pytałam chustoteam przez priv
pytanie dotyczyło wstawiania zdjęć producenta w przypadku niemożności uchwycenia wzoru, koloru - odpowiedź że można tylko jako zdjęcia dodatkowe do własnych i z adnotacją skąd są wzięte
w tym wątku można pytać o to, co nie jest jasne - po to powstał :)

o zdjęciach wrzucę informację do pierwszego posta, ale wieczorem
jak będą inne pytania to też chętnie odpowiem :)

jabłuszko86
29-03-2014, 14:47
O dzizas to chyba najbezpieczniej jest pisać, że sprzedaje bez kolejek.

Kasia.234
29-03-2014, 15:22
O dzizas to chyba najbezpieczniej jest pisać, że sprzedaje bez kolejek.
ano fakt :)

madzi
08-05-2014, 14:42
Pytanie odnośnie zapisu:
"Prosimy o wystawianie wyłącznie rzeczy dopuszczonych do sprzedaży w danym dziale. Rzeczy te muszą znajdować się w posiadaniu własnym, niemożliwe jest pośredniczenie w sprzedaży."

Czy w posiadaniu własnym oznacza, że muszę być właścicielem, czy jednak mogę grzecznościowo sprzedawać np. chusty, które nie są moją własnością, ale na czas wystawienia na sprzedaż są u mnie. Ja będę odpowiedzialna za ocenę stanu, ja będę odpowiedzialna za sprzedaż i wysyłkę.

fakirka82
08-05-2014, 15:15
"1. W pierwszym poście wątku należy umieścić (zasady te nie obowiązują w dziale Kupię i Wymienię/pożyczę):
- zdjęcia i nazwy oferowanych przedmiotów - zdjęcia muszą przedstawiać sprzedawane przedmioty (a nie takie same), oddając ich autentyczny kolor i stan; nazwy sprzedawanych przedmiotów muszą znajdować się w pierwszym poście, a nie tylko w albumie ze zdjęciami .."

Czyli w dziale Wymienię/ pożyczę nie muszę wstawić zdjęć?

Chustoteam
08-05-2014, 15:48
madzi - dziękujemy za Twoje pytanie, które skłoniło nas do dyskusji i do zmiany tego punktu na:


W przypadku sprzedaży grzecznościowej prosimy umieścić taką informację w pierwszym poście. Całkowitą odpowiedzialność za przebieg transakcji bierze na siebie pośrednik sprzedaży.

fakirka82 - nie ma takiego obowiazku, mamy jednak nadzieję, że obydwie wymieniające się strony same tego dopilnują.

madzi
08-05-2014, 20:45
Kolejne pytanie - przestudiowałam regulamin i:
- skoro z default'u nie ma kolejki
- w regulaminie nie ma zapisu, że chęć kupna musi się pojawić w wątku,
to czy wreszcie oficjalnie i legalnie transakcje kupna-sprzedaży zrobiły się bardziej poufne? I można od razu walić na pw do sprzedającego z chęcią kupna?

Chustoteam
08-05-2014, 21:17
Uważamy, że odpowiedzialność za transakcje należy do osób biorących w nich udział.

Prosimy sprzedających o przestrzeganie kolejności deklaracji kupna i ewentualnej rezerwacji/kolejki.

Wika
12-05-2014, 19:59
Czy pierwszeństwo kupna ma osoba deklarujaca się w wątku czy ta która napisała tylko prv z prośbą o dane do przelewu (prv był napisany wcześniej)?

Magenta
12-05-2014, 20:57
Wydaje mi sie ze nowy regulamin daje wieksza swobode sprzedajacemu niz wczesniej mialo to miejsce :-)

malgos
13-05-2014, 09:17
Jesli mogę, to uwazam, ze powinien wrócić zapis, ze deklaracja kupna powinna być w WĄTKU (przy kolejkowaniu i przy sprzedaży bez kolejek). Dla przejrzystości transakcji obu stron i dla innych kupujących.

Brak tego zapisu otwiera drogę do mataczenia przy transakcjach, bo niby skąd mam wiedzieć, ze ktoś RZECZYWIŚCIE wysłał pw do sprzedającej odpowiednio wcześniej przede mną? Że w ogóle je wysłał?? Nie siedzę w cudzych skrzynkach pw, a korespondencja pw nie ma obowiązku być ujawniana.

Ten zapis był bardzo cenny, bo dobrze porządkował kwestię pierwszeństwa przy zakupach. Osobiście proszę, aby wrócił.

demona
13-05-2014, 09:20
Jesli mogę, to uwazam, ze powinien wrócić zapis, ze deklaracja kupna powinna być w WĄTKU (przy kolejkowaniu i przy sprzedaży bez kolejek). Dla przejrzystości transakcji obu stron i dla innych kupujących.
Oczywiscie!!! Brak takiego zapisu powoduje naduzycia.

madzi
13-05-2014, 09:28
Trochę zaufania dla siebie nawzajem, dziewczyny. Wg mnie zmiany - na plus.

demona
13-05-2014, 09:32
ja akurat abstrahuje od wątku Wiki, choć przez niedopowiedzenia pewnie Wika jest w głupiej sytuacji.
Ale jeśli zdecydowano o możliwości załatwiania sprzedaży na pw to czemu nie wrócić do licytacji?

Guest
13-05-2014, 09:35
Widzimy bazarki jako mozliwosc oglaszania checi sprzedazy, ale odpowiedzialnosc za przebieg tej sprzedazy nalezy do sprzedajacego. To jest sprzedaz prywatna - nie chcemy i nie jestesmy w stanie zmusic sprzedajacego do sprzedazy tej czy innej osobie, na takich czy innych warunkach.

Zapis w regulaminie o kolejnosci deklaracji w watku przed niczym nie chroni - osoba sprzedajaca moze rownie dobrze powiedziec, ze zmienila zdanie i wycofuje chuste ze sprzedazy. Natomiast sprzedajacy zawsze moze w swoim watku zaznaczyc, ze prosi o deklaracje wylacznie w watku i wylacznie na takie bedzie reagowal.

Chcemy, zeby odpowiedzialnosc wrocila tam gdzie jest jej miejsce - w rece uzytkownikow, sprzedajacych, kupujacych (ktorzy kupujac cos od osoby prywatnej w internecie zawsze podejmuja ryzyko) i przede wszystkim nie chcemy utwierdzac uzytkownikow w przekonaniu, ze "moderacja cos moze" i ze tu na forum sa bezpieczni.

malgos
13-05-2014, 09:53
Wiesz madzi, trudno ufać nieznajomemu. W takich sytuacjach takie zapisy spełniają po prostu rolę ochronną, tak uważam.

Bo nie rozumiem, dlaczego niby mamy dawać szczegółowe zdjęcia realnych przedmiotów, opisywać uszkodenia, a nie dbamy o przejrzyste zachowanie pierwszeństwa przy sprzedaży? Przeciez tez mozna by bylo rzucic zdjecie producenta, albo tylko napisac ze "sprzedam eibe za 500 zł zdjecia jutro"... Bylo tak juz, prawda? I tez to byla "kwestia zaufania", czemu z tego sie wycofano?

Watek Wiki jest tylko przykladem,nie podejrzewam tam nikogo o złą wolę, tak się stało BO BRAK TEGO PRZEPISU TAK DZIAŁA. Ale rozumiem rozgoryczenie innych kupujących, mi samej kiedyś ktoś sprzątną sprzed nosa fajną kółkową (kolejka poprzedniej minęła, ja zadeklarowałam kupno ale PODOBNO dziewczyna przede mną przysłała na pw potwierdzenie wczesniej. Nie mialam jak tego sprawdzic, bylam chustonowką, i tez mialam poczucie skrzywdzenia bo bardzo mi zalezalo.

Bo niefajnie jak ktoś się wtrynia przede mnie, jak chcę płacić, to jest dla mnie takie podbieranie sobie chust, no nieelegancko po prostu. Jak jest jawnie, kto deklaruje ten bierze, to sprawa jest jasna i nie ma pola dla zakulisowych przepychanek.

Edit. Tonks, to po co w ogóle jakikolwiek regulamin? Czemu nie mozna dawac zdjec cudzych, trzeba opisywac uszkodzenia? Czemu w ogole dawac jakiekolwiek zdjecia? To tez kwestia zaufania i odpowiedzialnosci jest, prawda? Jak zaufanie to zaufanie, why not??? To po co bany, ostrzezenia?

Jasne, nikogo do niczego sie nie zmusi, kto bedzie chcial to zawsze bedzie kombinowal (wycofywal sie ze sprzedazy i sprzedawal na pw), ale dla mnie osobiscie to jest po prostu pole do kręcenia przy transakcjach jawnie usankcjonowane. I to mi się nie podoba. Albo chcemy miec minimum przyzwoitosci i trzymac sie zasad (a w regulaminie moze znalezc sie zapis ze ostateczna odpowiedzialnosc spoczywa na kupujachym-sprzedajacym). Albo calkiem CAŁKIEM z nich rezygnujemy.

madzi
13-05-2014, 10:53
zawsze mnie fascynowało ciśnienie podczas kupowania chust. Poszła chusta - trudno, widocznie nie była mi pisana :D Ale może ja stara jestem i już nie czuję tych emocji ;)

malgos
13-05-2014, 11:01
Moze tak jest madzi :), staż na forum swoje robi ;).

Ja uwazam że ten zapis w regulaminie o jawnej deklaracji kupna w wątku, to tez element dbania o dobrą atmosferę na forum, reguly są jawne, deklaracje są jawne i łatwiej wtedy pogodzić się z tym, ze chusta nie trafiła do mnie, niż z tym, że ktoś mi ją cichaczem podkupił.

madzi
13-05-2014, 11:16
A dlaczego wszystko na forum musi być jawne?? Ja to postrzegałam zawsze jak krzyczenie bab na prawdziwych bazarach - "biorę"... wrrrr.

edit: wydaje mi się, że musimy się przyzwyczajać do tego, że zaczynać rozmowy o kupnie danej chusty od pytania - czy nadal jest aktualna??

Kudlata
13-05-2014, 12:11
A ja nie rozumiem dlaczego ktoś kupując chustę nie deklaruje tego w wątku oprócz/zamiast pisać priva, no nie rozumiem tego kompletnie.

demona
13-05-2014, 12:19
Oczywiście nie są od gwarantowania bezpieczeństwa, ale od utrzymania porządku owszem (czy nie mam racji?).
Brak takiego zapisu powoduje moim zdaniem bałagan.
Taka sytuacja.
Pojawia się chusta, którą chce kupić. Pisze pw. Czekam bo właścicielka bywa wieczorami. Mija kilka godzin, pojawia się inna chusta, która tez mi odpowiada, ale nie kupuję, bo mam nadzieje na te pierwszą. Wieczorem okazuje się, ze pierwsza nieaktualna. Druga już sprzedana.

paulina
13-05-2014, 12:20
Ja już miałam taką sytuację- w wątku zaznaczone że sprzedaż bez kolejek, kto się zdecyduje ten ma. Kilka osób stanęło, jedna napisała że stoi a na pw że bierze. Dostałam od innej osoby pw "podaj mi nr konta. Biorę to i to"
Ja musiałam to odkrecac, potencjalna kupujaca mogłaby sobie oszczędzić pw gdyby w wątku była deklaracja obowiązkowa- a ze regulamin nie nakazuje to luz, nie mogę mieć pretensji w końcu

malgos
13-05-2014, 13:55
A dlaczego wszystko na forum musi być jawne??

Alez wiele spraw na tym forum bynajmniej nie jest jawnych, nawet na bazarku, choćby taka wazna sprawa jak negocjacje cenowe odbywa się na pw, domawianie szczegółów, itp. Deklaracja kupna jest dla porządku i przejrzystości transakcji ze strony

a) sprzedającej, zeby wiadomo bylo, kto bierze, deklaracja publiczna kupna jest bardziej zobowiązująca, jesli ktoś pisze publicznie ze bierze a potem kręci, wycofuje się, nie placi i ta sytuacja się powtarza (!), to inni wiedzą, ze interesy z tą osobą pachną kłopotami, bo jest niesłowna, niewiarygodna itp.

b) kupującej i pozostałych kupujących z tych samych powodów, co powyzej, zeby wszyscy wiedzieli, kto ostatecznie otrzyma chustę, której kupno zadeklarował... a nie ze sprzedająca kręci, wycofuje się, a cichaczem bierze kasę za tę samą chustę od kilku osób naraz... Kto sprawdzi, ze tak nie bylo? A tak wiadomo, do kogo ma iść, między kim a kim transakcja została zawarta...

Jasne, bazarek to nie allegro, ryzyko większe jest i będzie, ale mi się wydaje, ze nalezy zrobic wszystko, aby to ryzyko zminimalizować i jasne zasady temu służą. Zeby nie bylo ze teorie spiskowe tu uprawiamy, wszyscy wiemy, ze TAKIE sprawy sie zdarzaja, nawet na allegro sprawa pierwszeństwa i przejrzystości transakcji jest ważna i potrafi nieźle dopiec wszystkim zainteresowanym, vide sprawa słynnej munduki...

IMO ten zapis o deklaracji w wątku ucina od razu takie sytuacje, o których pisały dziewczyny wyżej. Po co sobie zycie komplikowac?

Równie dobrze mogę odwrócić pytanie, czemu NIE powinno być jawne, kto kupuje chustę? Komu to ma służyć ? IMO jest więcej za niz przeciw z zapisu jawnej deklaracji kupna w wątku...

A jesli sprzedajaca koniecznie chce sprzedac chuste za jak najwieksza kwote (bo jak rozumiem temu maja sluzyc rownolegle negocjacje na pw z kilkoma osobami i wyboru najlepszej oferty dla sprzedającej, ktorą to sytuację umozliwia obecny zapis o braku pierwszeństwa deklaracji kupna w watku), to czemu nie wprowadzic licytacji, jak sugeruje Demona? To by zalatwilo sprawe.

malgos
08-06-2014, 12:43
No to ja sugeruję,ze skoro istnieje mozliwosc odstąpienia od transakcji sprzedającego w dowolnym momencie (pkt.5 z nowego FAQ regulaminu), to zeby sprawiedliwosci stalo sie zadosc rowniez takie samo prawo powinno przyslugiwac kupującemu.

Deklaracja kupna jest rowniez dobrowolna i moze zostac zerwana do czasu wykonania przelewu bez podania przyczyny. Zeby bylo sprawiedliwie. Prosze o umieszczenie tego w regulaminie lub w FAQ.

Guest
08-06-2014, 12:56
Nic sie pod tym wzgledem nie zmienilo. Do tej pory tez zdarzaly sie rezygnacje. Kupujacy tak samo ma prawo (to nie jest regulowane naszym regulaminem, tylko prawnie) do odstapienia od transakcji. Natomiast inna kwestia jest przeciaganie przelewu i nie dotrzymywanie terminow ustalonych ze sprzedajacym (i w koncu rezygnacja z zakupu).

Oczywiscie dla jasnosci mozemy to dopisac w FAQ.

malgos
08-06-2014, 23:47
Oczywiście, że bywały rezygnacje z zakupów, ale ogólnie było to źle widziane przez forumki, szczególnie gdy deklaracja była w wątku (publiczna) jeśli sprawa z przelewami się przeciągała i następowała rezygnacja. Jest trochę dziewczyn, które w ten sposób otrzymały kilka negatywnych komentarzy od sprzedających, że nie dotrzymują słowa, terminów, obiecują i wycofują się, kręcą itp.

Tymczasem na dobrą sprawę to samo mozna napisac o sprzedawcy, który w ostatniej chwili wycofuje się z transakcji sprzedaży chusty, którą np. Ktoś inny bardzo chce kupic.

Jesli więc dajemy sprzedawcy paragraf na pełne prawo do wycofania się w dowolnym momencie transakcji bez podania przyczyny, to takie samo prawo powinno obowiązywać dla kupującego i powinno byc to zapisane w regulaminie, aby nie było zdziwienia, że czemu ktoś się wycofuje,jak to,dlaczego, a fe...

Kupujący zawsze słabszą stroną w transakcji na odległość, bo więcej ryzykuje. Skoro sprzedający ma prawo się wycofać i sprzedać chustę komu chce i ma to zapisane w regulaminie/FAQ, to kupujący powinien mieć zapisane w regulaminie prawo do rozmyślenia się w ostatniej chwili i nie kupienia chusty.

Oczywiście sprzedawca (aby nieczekac w nieskonczonosc) moze postawic granicę typu (czekam trzy dni na przelew i potem anuluję transakcję). Ale to juz jego sprawa, tak jak i sprawa żądania deklaracji kupna tyljo w wątku.

machma
11-06-2014, 15:54
Pytam czysto teoretycznie: czym mój wątek z lalką "doradczą" zasłużył na zniknęcie?

Guest
11-06-2014, 15:58
Lalki nie sa dopuszczone do sprzedazy na Chustostraganie.

machma
11-06-2014, 15:59
Lalki nie sa dopuszczone do sprzedazy na Chustostraganie.

W sumie racja chusta to nie jest.Dzięĸuje

PaulinAdam
21-07-2014, 01:18
witam
Jestem tutaj po raz pierwszy - z polecenia. Chciałam sprzedać chustę - mój pierwszy post dodałam na forum - niestety jeszcze nie widzę go aktywnego.
Czy nieaktywny post jest skutkiem wypisania czegoś źle, lub potrzeba czasu do jego aktywacji - jeśli tak, to ile tego czasu potrzeba?
Dziękuję za jaką kolwiek pomoc.

mysiek
23-09-2014, 12:03
Dziewczyny, a ile mogę/powinnam czekać, aż sprzedający poda dane. Bo od piątku (jest dziś wtorek) cisza, mimo że wysłałam 2 pw. Weekend - wiadomo, ktoś mógł wyjechać do puszczy bez zasięgu:), dlatego czekałam, ale ile można...? (a w międzyczasie pojawiają się inne chusty do kupienia, wiadomo).

eve1911
31-10-2014, 11:08
Czy chustoteam w ogole odczytuje jakiekolwiwek wiadomosci? Co sie nie stanie - piszcie do nas. Fajnie... Tylko, ze ja sie dobijam i dobijam, a tam cisza.

chantel
21-01-2015, 13:08
nie wiem, czemu nie moge dodac zdjęc. Chce dodac 2 zdjecia, ktore ważą 33kb, a ciągle wyskakuje komunikat, ze przekraczają limit forum. Podobnie z adresem url, nie moge dodac działającego linka. Czemu? co robię nie tak jak potrzeba? Bardzo proszę o pomoc.

sakahet
21-01-2015, 13:11
nie wiem, czemu nie moge dodac zdjęc. Chce dodac 2 zdjecia, ktore ważą 33kb, a ciągle wyskakuje komunikat, ze przekraczają limit forum. Podobnie z adresem url, nie moge dodac działającego linka. Czemu? co robię nie tak jak potrzeba? Bardzo proszę o pomoc.

czy odhaczasz to male okienko, ktore jest przy linku? jak jest zaznaczone, to pojawia sie komunikat o przekroczeniu limitu forum

Blacula
12-04-2015, 11:27
Ja też nie mogę dodać zdjęć :( Jakiej wielkości maksymalnie mogą być?

sakahet
12-04-2015, 12:03
A jak dodajesz?

jana
25-04-2015, 20:53
proszę o informacje jaki punkt regulaminu zlamalam wystawiając nerke ?

sakahet
25-04-2015, 20:59
proszę o informacje jaki punkt regulaminu zlamalam wystawiając nerke ?
Nie wiem, ktory dokladnie, ale przeczytaj prosze, co mozna sprzedawac na straganie

jana
25-04-2015, 22:16
Właśnie, przeczytalam cały regulamin jeszcze raz i nadal nie wiem. Chyba ze nera nie jest akcesoriem chustowym

krysiak
25-04-2015, 22:18
proszę o informacje jaki punkt regulaminu zlamalam wystawiając nerke ?


Nie wiem, ktory dokladnie, ale przeczytaj prosze, co mozna sprzedawac na straganie
Chodzi bardziej o to, żebyś przeczytała, czego nie można sprzedawać na chustostraganie. A dokładniej punkt szósty regulaminu. Nie zacytuję, bo piszę z telefonu, ale sprawdziłam :)

jana
25-04-2015, 22:22
Ok, oddaje honor, jak byk jest, ze nerek nie można :P handel organami nielegalny- fakt ;)

jana
25-04-2015, 22:29
A w akcesoriach dziecięcych można ? Bo zglupialam

Frufajaca
20-09-2015, 19:02
Witam, czy nosidło caboo z bawełny organicznej mogę sprzedać na straganie chustowym? Dla mnie jest jak chusta elastyczna :)

Alassea
21-09-2015, 02:06
Witam, czy nosidło caboo z bawełny organicznej mogę sprzedać na straganie chustowym? Dla mnie jest jak chusta elastyczna :)
Myślę, że nie. Nosidło jest podobne do elastyka, ale nim nie jest :) - dziecko nie ma dobrego podparcia głowy, poziomy pas jest tylko dodatkiem, przez co nie każdy go używa, a same dwie skrzyżowane poły to za mało dla zapewnienia bezpieczeństwa dziecku (już nie mówię o dobrym podparciu kręgosłupa). :)

krysiak
21-09-2015, 05:29
Alassea - pięknie dziękuję za pomoc.

Frufajaca - super, że zapytalas przed wystawieniem na sprzedaż :)

Frufajaca
21-09-2015, 09:26
Dziękuję bardzo :-) Pasa używam, a samo nosidło jak idę na chwilę do babci 2 domy dalej. Normalnie nosimy się w chuście :-)

agapee
28-07-2016, 12:07
Mam pytanie, jak długo zwyczajowo czekamy na przelew od momentu podania nr konta?
Co stanie się w (na razie teoretycznej) sytuacji, gdy ktoś w wątku poprosi o nr konta (czyli zdecyduje się), a potem milczy?

sakahet
28-07-2016, 12:46
Mam pytanie, jak długo zwyczajowo czekamy na przelew od momentu podania nr konta?
Co stanie się w (na razie teoretycznej) sytuacji, gdy ktoś w wątku poprosi o nr konta (czyli zdecyduje się), a potem milczy?
Mysle, że tydzień to rozsądny czas oczekiwania; ale możesz zastrzec w wątku, ze czekasz na wpłatę, np dwa lub trzy dni; jak wplata nie wpłynie, chusta wraca do sprzedaży
A osobie kupujacej należy wystawić odpowiedni feedback

agapee
28-07-2016, 18:26
Mysle, że tydzień to rozsądny czas oczekiwania; ale możesz zastrzec w wątku, ze czekasz na wpłatę, np dwa lub trzy dni; jak wplata nie wpłynie, chusta wraca do sprzedaży
A osobie kupujacej należy wystawić odpowiedni feedback

Dziękuję!

Alien
16-09-2016, 13:08
Ja mam pytanie o pouch Seven Slings czy to się do czegoś nadaje czy nie? W sensie czy można to na chustostraganie sprzedać. Coś takiego https://m.sevenslings.com/products/product_page?record_id

natala
16-09-2016, 13:19
Ja mam pytanie o pouch Seven Slings czy to się do czegoś nadaje czy nie? W sensie czy można to na chustostraganie sprzedać. Coś takiego https://m.sevenslings.com/products/product_page?record_id

imo normalny pouch :) noworodka w kolysce bym nie nosila, ale np. dla starszego, mobilnego dziecka, ktore sie zmeczylo spacerem jest super. i malo miejsca w torebce zajmuje!

nemirowskaya
05-01-2017, 12:36
Dziewczyny piszę dla jasności sytuacji: wystawiłam nosidło, osoba bardzo zainteresowania kupnem zapłaciła przelewem natychmiastowym bardzo się ciesząc z zakupu. Dostałąm adres do wysyłki. Po czym za 2 godziny mi pisze, że to jednak nie ten model, którego szukała i że wycofuje się...

Czy w takiej sytuacji ja muszę przyjąć jej rezygnację?

niechbendzie
05-01-2017, 13:21
Dziewczyny piszę dla jasności sytuacji: wystawiłam nosidło, osoba bardzo zainteresowania kupnem zapłaciła przelewem natychmiastowym bardzo się ciesząc z zakupu. Dostałąm adres do wysyłki. Po czym za 2 godziny mi pisze, że to jednak nie ten model, którego szukała i że wycofuje się...

Czy w takiej sytuacji ja muszę przyjąć jej rezygnację?

Zależy od Twojej dobrej woli :)

http://serwisy.gazetaprawna.pl/poradnik-konsumenta/artykuly/887898,przy-prywatnej-e-sprzedazy-nie-ma-prawa-zwrotu-towaru.html