PDA

Zobacz pełną wersję : Mokra pupa



Samajka
12-03-2014, 21:37
Moja przygoda z wielorazówkami dopiero się zaczyna. Syn 10 m-cy. Trochę czytałam i zrobił mi się mętlik w głowie odnośnie firmy jaką wybrac na wyprawkę. Nie mogąc podjąc decyzji postanowilam wypróbowac dwie nowe kieszonki chinki, myśląc "najwyżej zostaną na czarną godzinę". Pieluszki są z mikroplarem czyli powinny izolowac od wilgoci. Tym czasem pupa mojego dziecka jest wilgotna (od razu nie sprawdzałam ale po 2 godz przy zmianie pieluszki). Czy tak się dzieje rownież w pieluszkach polskich lub innnych dobrych marek? czy wlaściwości polaru mogą ulec poprawie w miarę użytkowania i kolejnych prań? Czytałam, że dziewczyny zmieniają pieluszki co 3 godziny i pupy suche? Czy pieluszki różnych firm mają lepsze lub gorsze właściwości odprowadzania wilgoci? Jakie są wasze doświadczenia?

jul
12-03-2014, 21:49
2 godziny to dużo, niestety wielorazówki zmienia się częściej niż jednorazówki przy których czasem nawet trudno stwierdzić, czy jakieś siusiu było czy nie - zwłaszcza jeśli to były tylko wkłady oryginalnie dołączone do producenta (takie niewielkie mikrofibrowe? dawno nie korzystałam, ale pamiętam ze za dużo siusiu się w takich nie mieściło) i do tego tylko raz prane. Wkłady nabierają chłonności przy kolejnych praniach.

na wyprawkę warto kupić kilka różnych rodzajów pieluszek, różnych firm, żeby zobaczyć co u Was się najlepiej sprawdzi.

Samajka
12-03-2014, 21:57
Jako wkładu użyłam tetry. Czyli po każdym siusiu mam zmieniac? Co godzinę?

Nastusienka
12-03-2014, 22:13
a może trzeba je odtłuścić? bo u mnie jak polar zatłuszczony to nie tylko pieluchy ciekną, ale też tyłek mokry :/

Iwka
12-03-2014, 22:20
Jako wkładu użyłam tetry. Czyli po każdym siusiu mam zmieniac? Co godzinę?

Jak sika co godzinę, to co godzinę. Jak co kwadrans to co kwadrans. Jak Ci intuicja mówi, że się zsikał, to sprawdzasz i zmieniasz albo nie :)

jul
12-03-2014, 22:20
tetra IMHO też najchłonniejsza na świecie nie jest - zwłaszcza jeśli użyłaś takiej standardowo sprzedawanej do wycierania buzi etc (są tetry i tetry), aczkolwiek ponoć są dziewczyny które głównie na tetrze wielopieluchują

przy tym synku staram się zmieniać co siusiu, jak nie mam jak (jestem czymś zajęta, jesteśmy na dłuższym wyjściu i nie ma warunków, śpi albo ja śpię ;)) to odpuszczam i zmieniam jak mogę;
a inaczej, co ile czasu? nie ma recepty, bo dzieci różnie siusiają, mój więcej siusia rano, po południu mniej etc, pieluchy są mniej lub bardziej chłonne - trzeba wyczuć samemu, przy czym w wielopieluchowanieu ważne są motywy dla których to robisz i wtedy w zależności od tego, na jakim efekcie Ci zależy tak przewijasz (przerysowując - tanio - kupujesz 3 chińskie otulacze i tetrę i zmieniasz tetrę jak jest przemoczona, zdrowie dziecka - używasz jak najcieńszych/najwęższych pieluszek i zmieniasz co najmniejszy sik, eko - starasz się zużywać jak najmniej pieluszek i jak najmniej prać wiec zmieniasz jak najrzadziej się da, względy estetyczne - kupujesz furę ślicznych kieszonek, zmieniasz co chwila dla obcowania z kolorowymi wzorkami; chyba w każdej wersji zmieniasz jednak pieluchę po kupie :))

aga.gwa
16-03-2014, 10:38
Ja myślę ze to jednak wina słabej jakości polaru. W chinkach babyland ten polarek jest taki rzadziutku, nie da sie go porównać do bumgeniusa, blueberry czy nawet polskich nappie me. Juz nawet bambams czy happyflute ma taki gęściejszy ten polar. Warto wypróbować różne pieluchy, nawet kupując używane.
Ja pieluchy zmienialam kiedyś bardzo często, bo wysadzalam małego, teraz przechodzi fazę buntu i strasznie sie złości jak go tylko polożę na przewijaku więc ograniczam to do minimum i czasem nawet dłużej niż po 2 h jeśli wkłady chłonne, pupa pozostaje sucha. Aaa i moj ma teraz tez 10 mcy


Pozdrawiam Aga