PDA

Zobacz pełną wersję : Nocny sikacz



melodi
11-03-2014, 18:41
Synek (15 miesięcy) powoli zaczyna ogarniać sprawy sikania do nocniczka, i ogólnie przed sikaniem patrzy w dół,wie że coś tam będzie lecieć :) Ale niestety nawet w nocy muszę mu zmieniać pieluszkę, bo bardzo dużo sika. + jedyna kupka jest poranna, tak że zawsze jak do niego wstaję jest już w pieluszce.
Coś mi świta, że w Rozwoju psychicznym dziecka było wspomniane, że najlepiej poznać gotowość do odpieluchowania po tym, że jest sucho po spaniu. I teraz nie wiem,czy jest sens zabierać się za odpieluchowanie, kiedy młody strasznie moczy się w nocy? Czy może nie jest gotowy jeszcze, i dlatego tak się dzieje?

Gina
11-03-2014, 18:45
Dla mnie wyznacznikiem byla "sucha drzemka". W nocy długo sikał do pieluchy i łóżka. Mimo ze Tymek ma 4lata wiem ze trudno mu wytrzymać noc i albo sie posika albo obudzi z płaczem. Wysikujemy go koło północy na śpiocha zeby oszczędzić mu stresu.

Czy jest dla Ciebie rozwiazaniem odpieluchowanie w dzien i w trakcie drzemki?

melodi
11-03-2014, 18:57
Ja w ogóle nie mam ciśnienia na odpieluchowanie (kocham nasze wielo <3 ),ale widzę pewne sygnały, przynajmniej tak to odbieram, od młodego, że coś mu w głowie świta. Po drzemce również przelany jest jak po powodzi.

Gina
12-03-2014, 01:43
Specjalistką nie jestem, ale moze daj mu jeszcze troche czasu i podejmij probę nak zrobi się ciepło. To sporo ulatwia.
Ja nie pieluchowalam wielo ale sadze ze odpieluchowanie wiele sie nie rozni...

Mat
12-03-2014, 01:54
W tym temacie oprzyj się na intuicji. To właściwa droga. Mój synek bardzo długo korzystał z pieluch, bo 2 lata i 10 miesięcy. Ale jak pewnego dnia stwierdziliśmy obydwoje, że koniec, to był koniec i w dzień i w nocy i nigdy NIGDY nie było żadnej wpadki. A sikacz był przeogromny, potrafił sam w nocy wstać i całkowicie po ciemku iść do łazienki.
Józio już jest całkiem inny i dziś już wiem, że sprawa wyjścia z pieluch nastąpi szybciej.
Reasumując, każde dziecko ma inaczej. Moja przyjaciółka ma trojaczki w wieku mojego Wojtusia i pamiętam, jak okropnie przeżywałam,że trojaki w wieku niecałych 2 lat były bez pieluch, a potem okazało się, że śpią w pieluchach jeszcze grubo po 5. urodzinach.

AsiaWr
12-03-2014, 07:09
Suche drzemki to nie jest konieczny wyznacznik, mogą one nadejść długo po skutecznym odpieluchowaniu w dzień.

Pondo
12-03-2014, 20:20
Mój Jasiek lat 2,5 lat, nie sika w gacie już długo (choć kupka to był długo problem) tak myślę ,że z rok, natomiast drzemki i nocki, nie ma opcji. Siusia bardzo dużo i namiętnie, a nocne próby wysikiwania kończą się jego płaczem.
Tak więc odróżniam świadome trzymanie moczu, a dojrzałość fizjologiczną zwieraczy w nocy:) Macie czas!

fiolka
19-05-2014, 15:40
będę jeszcze lepsza :D mój ma 3,5 lat i w nocy sika takie ilości, że musiałam się przerzucić z wielo (w jego przypadku) na jednorazówki. W czasie drzemki, jeśli mu się zdarzy ją mieć, też sika. Generalnie sika przez sen. Ale poza tym jest odpieluchowany (oczywiście popuszcza, ale to co innego). Więc nie ma reguły. Naprawdę macie jeszcze czas :D
Aczkolwiek znam dzieci, które w wieku 15 mcy same wołają, że chcą....To jest dla mnie wyczyn :)
Póki co, moja 15 miesięczna robi na nocnik jak się ją posadzi. Śpi całą noc sucha, ale w dzień pielucha musi być.

Dewiś
19-05-2014, 15:58
Melodi macie czas jeszcze , nasz jest z tych wyczynowcow tzn : na 2 urodziny zdjął pieluchę wielo i więcej już nie pozwolil jej założyć, to było w marcu zeszłego roku , i potem siusiu było tylko na nocnik, kupa tez , po miesiącu zaczał wstawac sam w nocy na siusiu i tak jest do dziś , wpadek nie mielismy o dziwo zadnych kupowych , 2 x siusiu nam do naszego lozka zrobila , tak ze nic na siłe , przyjdzie na wszystko czas , młody musi dojrzeć

twit
24-02-2015, 21:00
Melodi macie czas jeszcze , nasz jest z tych wyczynowcow tzn : na 2 urodziny zdjął pieluchę wielo i więcej już nie pozwolil jej założyć, to było w marcu zeszłego roku , i potem siusiu było tylko na nocnik, kupa tez , po miesiącu zaczał wstawac sam w nocy na siusiu i tak jest do dziś , wpadek nie mielismy o dziwo zadnych kupowych , 2 x siusiu nam do naszego lozka zrobila , tak ze nic na siłe , przyjdzie na wszystko czas , młody musi dojrzeć

Tak samo mój chrześniak! MIeszkamy razem i muszę się zapoznać z Wami bo czasami już nie mam pomysłów co kombinować, awidzę, że tutaj znajdę wiele porad. Mamusia chrześniaka nie jest skora do wielkich zmian, a mnie sie już kłócić z nią nie chce, ani prosić.
Super miejsce.