PDA

Zobacz pełną wersję : Wielorazówki a przeciekanie na szwach.



Aoi
05-05-2009, 16:31
Jak to jest z tymi wielorazówkami?
Mam jedną firmówkę swaddlebees i jednak na szwach nam przecieka (a jeśli nie na szwach, to po prostu boczkami nóżek).
W sumie to się tego spodziewałam, że przecież to nie pampers, ale i pampki nam czasem gdzieś puściły.
Ale jak czytam opinię nawet o pieluszkach mam szyjących, to wiele mam się wypowiada że "nic nie przesiąkło", "po nocy sucho na zewnątrz".
Moje szyte również bokami puszczają. Może wkładki mam za małe? Ale co bym nie robiła, to i tak przy biegającym brzdącu wkładka trochę zwija się i pozostaje przy szwach przestrzeń wolna którędy wilgoć przełazi.
A może jest jakiś sposób na uszczelnienie szwów? Może gęstszy szew? Albo może właśnie rzadszy? A może nici specjalne, elastyczne?

I tak jeszcze aby temat wyczerpać, to co ile zmieniacie wielorazówki?
Bo my zmieniamy co około 2 godziny, a i tak przecieki często mamy.

ala
05-05-2009, 16:44
mnie przeciekła BG, MiniMaxi no i moje BB - tak więc moja teoria o przeciekaniu i obszywaniu pieluszek się nie sprawdziła :D
wg mnie to "wina" wkładek i ich małej chłonności
jeśli dam coś super chłonnego przecieków nie ma i jestem zadowolona z każdej z nich
kieszonki zmieniam też co 2godziny, bo zakładam je zwykle na wyjscia. W domu zmieniam co godzinę, bo używam otulaczy i pieluszek do składania albo majteczek bawełnianych bez pieluszki wogóle

magnolia
05-05-2009, 22:11
Może pieluszka jest po prostu za duża - u mnie przecieki zdarzały się w wonderosie, okazało się ze mały miał luzy przy nóżkach. We własnoróbkach bardziej sprawdzają mi się takie, które nie mają obszytej gumki przy nóżkach, po prostu lepiej przylegają i przecieki nie zdarzają się nigdy.