PDA

Zobacz pełną wersję : jak i co zmierzyć...-anybody???????



skybear
02-05-2009, 22:01
...przed zakupem nosidła ergonomicznego?
czy procz dziecka(w jakich miejscach??) zmierzyc tez siebie :roll: ?

aniakom
03-05-2009, 23:19
Dziecko zmierzyć od dołu podkolanowego do drugiego - ja zwykle mierzyłam juz w coś zamotaną - i wysokość od pupy na siedząco do - dokąd chcesz, żeby sięgało nosidło. Najczęściej do karku.
A siebie - obwód w biodrach - tam gdzie ma się oprzeć pas, mniej więcej na górnej krawędzi miednicy. I kluczowa jest długość szelek (a właściwie ich maksymalna krótkość), ale bez nosidła z dzieckiem w środku nie wiem jak zmierzyć.
W tych pomiarach chodzi o to, żeby dziecko Ci nie odstawało (jak maksymalnie skrócone szelki są za długie) i żeby pas ściśle siedział na biodrach (czyli musi dać się ścieśnić do Twojego obwodu).
A w nosidle klamry to nieco ograniczają, nie jak w MT, że wszystko dociągniesz do każdego noszącego.

skybear
04-05-2009, 10:00
dzieki Aniu :)

aniakom
05-05-2009, 00:47
:kiss:
Ciesz ę się, że z tych wątpliwych wypocin udało Ci się wyłowić jakiś sens :)

sowa_m
13-05-2009, 09:09
jeśli jestes średniorozmiarowa, czyli mieścisz sie w przedziale 38 - 42 to w ciemno możesz kupić każde nosidlo. jeśli twoje dziecko jest średniorozmiarowe (czyli 74 - 92) to też. jeśli odstajesz ty lub twoje dziecię, to trzeba szyć na wymiar.

aniakom
13-05-2009, 16:25
Co do mamy - mogę się zgodzić, bo ja mam niektóre nosidła za duże, ale ja jestem poniżej skali :wink: czyli 36.
Moja niespełna 2 letnia córka ma ok. 86 cm wzrostu i już wiele nosideł jest dla niej albo za wąskich, albo za krótkich, zatem nie zgodzę się z druga częścią.

skybear
13-05-2009, 18:07
a jesli chodzi o to mierzenie "od kolanka do kolanka" w chuscie to jak poprowadzic centymetr?
przez pupkę od zgięcia w kolanie do drugiego czy tak bardziej pod spodem?
nie wiem czy jasno sie wyrazam?