PDA

Zobacz pełną wersję : Jak długo sprawdzają się prefoldy?



Gaja78
28-01-2014, 01:06
Hej, pieluchuję noworodka (pierwszy raz) i najlepiej sprawdzają nam się prefoldy bawełniane niebielone (organiczne i nawet fair trade). Są chłonne, mięsiste. Chłoną dobrze sika i płynną kupkę.
Używamy ich na snappi lub składamy do otulacza. Synek ma obecnie 6 tyg.
Czy warto inwestować w większe prefoldy jak z tych wyrośniemy? Te starczą jeszcze na 1,5 kg dodatkowej wagi (ze str. producenta). Póki dziecko leży to prefold + otulacz jest ok, a jak potem?
Czy dać sobie spokój i zwiększyć ilość formowanek i kieszonek z wkładami bambus czy konopne?

Dziękuję za odpowiedzi.
Kasia

abcd_2007
28-01-2014, 01:19
U nas się sprawdzały jeszcze w 6 miesiącu, ale jak młody zaczął fikac na brzuch i zaczął pełzać to juz było niewygodnie bo byl za bardzo ruchliwy na przewijaku. Zawsze po zaprzesastaniu zawijania dziecia w prefoldy mozna przeznaczyc je jako wkłady do kieszonek:)

Mat
28-01-2014, 01:25
Formowanki z pewnością Wam się przydadzà, ale prefoldów używamy nadal, a Józio ma 15 miesięcy. Zależy jaki macie otulacz. Ja wkładam prefold Grovia do otulacza Grovia i jest super. Mały wiercipięta, a prefold zostaje na miejscu :)

Gaja78
28-01-2014, 17:39
Dziękuje Wam za odpowiedzi :)
Właśnie teraz też tak czasem prefoldów używam, jako wkładka do kieszonki :) jak konopne mi wyjdą i bambusy, ale prefoldy to podstawa, 3/4 dziennego pieluchowania....strasznie nie lubię mikrofibry dotykać.. brr..

O rany to świetnie, że Twój Józio daje w nich radę po skończonym roczku :) To napawa mnie nadzieją, że nie muszę rezygnować z organicznej bawełny przy pupce dziecka.
Nasze otulacze to: blueberry coveralls (mini i OS), thiersties duo i jeszcze Rikki Wrap air flow chcę też spróbować.
Noworodkowy prefold to dla nas juz za mało, ale tez z nich korzystam dublując, daje to dobry zestaw: nisko pupa + podwójna warstwa z przodu dla chłopca.

A na 15 miesięcy to jaki kolor obszycia Grovii?

ewaibartek
28-01-2014, 17:51
jak dzieć chodzi to najlepiej zeby były jak najwęższe, a tak to mozna spoko używać długo :)

Nathalia
28-01-2014, 18:46
My używamy prefoldów Kikko do tej pory, wprawdzie sporadycznie, ale jednak. Od urodzenia używaliśmy ich jako wkłady do otulacza Milovia, bo klamerka snappi się nie sprawdzała.

Mat
28-01-2014, 19:55
Prefold grovia z niebieskim obszyciem (55% bambus 45% bawełna organiczna).

melodi
28-01-2014, 20:17
Ja ich używam jako dodatkowego wkładu do kieszonek, nadal się sprawdzają, a synek ma ponad roczek :)

myolikk
28-01-2014, 21:01
A w które prefoldy - chodzi mi o firmę i rozmiar - warto się zaopatrzyć? Generalnie na początek nastawiam się na tetrę, mam sporo takiej 70x70 cm i formowanki noworodkowe. Mam też w planie kupienie kilku prefoldów Kikko, gdyby tetra okazała się za wielka na początek, ale zastanawiam się nad wielkością.
Co u Was sprawdziło się u noworodka?

ewaibartek
28-01-2014, 21:13
A w które prefoldy - chodzi mi o firmę i rozmiar - warto się zaopatrzyć? Generalnie na początek nastawiam się na tetrę, mam sporo takiej 70x70 cm i formowanki noworodkowe. Mam też w planie kupienie kilku prefoldów Kikko, gdyby tetra okazała się za wielka na początek, ale zastanawiam się nad wielkością.
Co u Was sprawdziło się u noworodka?
Pieluszkarniowe prefoldy byly ok.

mist
28-01-2014, 22:07
Mnie prefoldy w ogole sie nie sprawdzily. Jak bym nie kombinowala ze spieciem snappi, kupa zawsze sie wylewala na otulacz (a byla w kazdej pieluszce do niedawna) ;) Do skladania tetry jestem zdecydowanie za leniwa, tak wiec jedynym sensownym wyborem u nas byly formowanki.

Gaja78
28-01-2014, 22:35
Moje prefoldy nowe miały rozmiar 11" x 14" (cali) czyli ok. 28x36 cm, ale troszkę się zbiegną. Moje są po praniu suszone w suszarce.
Używam ich odkąd odpadł nam pępuszek. Chyba ciut zawijałam brzeg pod otulacz na początku, ale potem juz nie.
Od początku miałam ich 12 szt. (są jak polskie Ecopi, kikko) + 6 szt. noworodkowych (teraz je dubluję więc wychodzi 3 szt.), 3 inserty Disany, 4 bambusowe inserty płaskie składane na 3 jak prefold i 2 konopne (też składane na trzy), kilka dublerów/boosterów bambus lub bambus z polarkiem - 6 szt razem (łącze je czasem z prefoldami noworodkowymi). 4 formowanki używane sporadycznie z początku, teraz częściej w obiegu lub na noc.
Czy w otulacz czy w kieszonkę to wcisnę, starcza mi to na 2 dni (2 pełne doby) i coś tam jeszcze zostaje. Ale nie czekam na schnięcie.
Acha, i raczej mój synek z tych 1-2 dziennie kupających, za to siurających na potęgę ;) Ma obecnie 6 tyg.


A w które prefoldy - chodzi mi o firmę i rozmiar - warto się zaopatrzyć? Generalnie na początek nastawiam się na tetrę, mam sporo takiej 70x70 cm i formowanki noworodkowe. Mam też w planie kupienie kilku prefoldów Kikko, gdyby tetra okazała się za wielka na początek, ale zastanawiam się nad wielkością.
Co u Was sprawdziło się u noworodka?

Mat
28-01-2014, 22:49
Pieluszkarniowe prefoldy byly ok.
U nas również.

madziaaliyah
28-01-2014, 23:46
My pieluchujemy się wielo od 2 tygodnia życia (niecałe 3 miesiące) i też początkowo używaliśmy prefoldów, Kikko niebielonych. Zaopatrzyłam się na początek w rozmiar newborn z żółtym obszyciem, ale szybko zrobiły się za małe (synuś miał je chyba na sobie po 2-3 razy każdy...). Też spinałam snappi, co by więcej warstwy było z przodu przed siusiakiem, z przy pleckach płasko. Jednak nie było to rozwiązanie idealne, bo kupka i tak często wylewała sie na otulacz i trzeba było go zapierać (no ale mój to miał kupę przy każdym przewijaniu :P ). Teraz też czasem zdarza nam się używać prefoldów ale już z zielonym obszyciem mamy, bo tych z czerwonym (regular) nie daje rady zapiąć snappi - czasem kładę je luzem w otulaczu ale nie za bardzo lubię ten sposób. Także ja bym zaczynała zakup od rozmiaru infant (pomarańczowe obszycie), ale w małej ilości i potem regular. No i ważne żeby były z bawełny niebielonej, bo te z bielonej są sztywniejsze jednak.
U nas niezawodne okazały się wszelkiego rodzaju formowanki. Najbardziej lubujemy się w Motherease/Onelife i Babykicks (te drugie najczęściej na noc bo to konopia więc chłonniejsza). Nic nam nigdy z formowanki nie wyciekło :)

marjen
02-02-2014, 00:25
używam prefoldów u drugiego syna. wielopieluchujemy od urodzenia - no, od wyjścia ze szpitala :)
wczoraj Mati skończył trzy miesiące i prefoldy wciąż w użyciu. Używam Bambino Mio (są większe) i kikko (malutkie). Te najmniejsze kikko od niedawna lądują jako wkłady w kieszonkach i super się sprawdzają.
planuję dokupić kiedyś większe...
edit - nie spinam snapą, po prostu daję pod otulacz i jest OK. w prostokąt lub płasko na pleckach i grubo z przodu.