PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kolor Tuli jest najpraktyczniejszy?



elinn
25-01-2014, 11:33
Planujemy niebawem zakup Tuli. Wcześniej obstawiałam jakiś wzór z czarnym albo brązowym panelem, ale po przeczytaniu kilku wątków sprzedażowych mam wątpliwości - otóż wyczytałam, że najpraktyczniejszy jest kolor szary (w dodatku ten jasny), bo nie widać na nim zabrudzeń, śliny i innych wydzielin :)
Prawda ci to?

malgos
25-01-2014, 11:37
na pewno nie widać spranego materiału jak na tych ciemnych no i na lato jednak praktycznej, jasne kolory nie pochłaniają światła słobecznego jak te ciemne i jest chłodniej

Magenta
25-01-2014, 13:27
Mialam uzywana Tule szara i nie lapala zadnych brudow a uzywalam dobrych kilka miesiecy a gdy rozgladalam sie za nowa to ciemnej nie bralam pod uwage, bo nie dosc ze paprochy przyciaga to kolor moze sie wytrzec. Po za tym to nie jest jasny szary bardziej popiel. No i po za tym ja uwielbiam szary kolor i roz :-)

brumhilda
25-01-2014, 13:36
miałam różne kolor tuli manduk itpe- teraz mamy ciemnoszarą w słonie- bardzo sobie chwalę, brudu nie widać i latem słońcu się oparła:)

franciszka
25-01-2014, 13:46
Miałam kiedyś testową beżową.... Nic jej nie było :P

Granatu
25-01-2014, 13:46
Odradzam czarny. Łatwo zaplamić śliną, co jest bardzo widoczne i przy intensywnym użytkowaniu płowieje.

len_a
25-01-2014, 13:52
i ja jestem za szarym :)

RoxieSTB
25-01-2014, 14:22
Ja tak samo - szary najepszy. Mialam jescze brazowy, i on strasznie lapal paproszki.

_agata89
25-01-2014, 16:00
Szary ! Mój czarny strasznie oblazi i widać na nim każdy klaczek :)

FatalFuchsia
25-01-2014, 16:42
Ja mam czarną bo nie widać na niej w ogóle tych plecakowych pasów, których nie znoszę, na inne Tule niż czarne nawet nie patrzę. Faktycznie nie nadaje się na lato, ale ja w ogóle średnio sobie wyobrażam nosidło w upale, wszystkie które mam są grube.

koleszna
25-01-2014, 22:04
oj ja miałam brązowy i łapał kłaczki i slinę też ble...

Marciula
26-01-2014, 00:29
a moim zdaniem ten beżowy jest okropny :hide: tylko czarny :thumbs up:

Elayla
26-01-2014, 00:34
oj ja miałam brązowy i łapał kłaczki i slinę też ble...

Potwierdzam, ja tez mam braz i wlasnie klaczki i slina sie na nim strasznie odznaczaja :( wyglada to okropnie

Alassea
26-01-2014, 01:03
Mam czarną. Kłaki widać, z czasem spłowieje, ale cóż ja poradzę że inne mi się nie podobają? ;-)

egla30
28-01-2014, 01:02
Miałam kilka nosideł i zmieniałam je ze względu na wady (moim zdaniem wady) tkanin.
I tak ideałem okazała się Leluja czyli jasny szary - nie widać zabrudzeń, śliny itp.
Folk birds strasznie obłaziło kłaczkami bo materiał był jak skórka brzoskwiniowa, wszystko było na nim widać i szlag mnie trafiał regularnie.
Matrioszki miały za mdły i blady panel, beżowy, brzydko się brudził.
Nico bikes były też beżowe i jw. chociaż pięknie ożywione były fioletami i amarantami :-)

lina
28-01-2014, 11:09
też mam Leluję i uważam, że jest super jeśli chodzi o kolor. nie brudzi się a tego się bałam kupując jasne nosidło i nie płowieje.

muzakate
28-01-2014, 14:40
Ja mam Circle de Soleil - czyli też z szarą tkaniną. Jest super- - nie bruczne, czego też się obawiałam, jak lina powyżej. Bardzo jestem zadowolona!

Ach, marzy mi się jeszcze jedna Tulinka, żeby nie musieć z Mężem wciąż "ustawień" zmieniać...

Magenta
28-01-2014, 22:11
Miałam kilka nosideł i zmieniałam je ze względu na wady (moim zdaniem wady) tkanin.
I tak ideałem okazała się Leluja czyli jasny szary - nie widać zabrudzeń, śliny itp.
Folk birds strasznie obłaziło kłaczkami bo materiał był jak skórka brzoskwiniowa, wszystko było na nim widać i szlag mnie trafiał regularnie.
Matrioszki miały za mdły i blady panel, beżowy, brzydko się brudził.
Nico bikes były też beżowe i jw. chociaż pięknie ożywione były fioletami i amarantami :-)
a ja miałam Nico bikes na szarej Tula :) super były....ja ogólnie kocham szarości fiolety i różowości ;)

mmadzik
28-01-2014, 22:31
Miałam czarne - blakły bardzo, białe plamy ze śliny było widać i kłaczyło strasznie. Nie kupiłabym drugi raz...

amst
28-01-2014, 23:12
Mam szyta z chusty i specjalnie szylam na "lewą stronę" żeby była szara. Także potwierdzam opinię większości.

MegiM
28-01-2014, 23:25
A czy to jednak nie kwestia materialu? W sensie ze sztruks faktycznie oblazi, a bawelna juz mniej?
Zauwazylam, ze na sprzedazowym dominuje ten pierwszy, faktycznie jest lepszy? Osobiscie kojarzy mi sie tylko ze spodniami z czasow podstawowki:/ a planuje sie zaopatrzyc w mt i nie wiem ktory wybrac?

Magenta
28-01-2014, 23:33
miałam hybryde pani_olo z velvetu, to taki drobniutki sztruks, nie obłaził ;) (no ale szary był)

egla30
28-01-2014, 23:46
a ja miałam Nico bikes na szarej Tula :) super były....ja ogólnie kocham szarości fiolety i różowości ;)

Moje nico były na beżu, myślałam, że są z szarością i odchorowałam je straszliwie, tym bardziej, że amarant i fiolet biskupi to moje ukochane kolory.
Teraz marzy mi się toddler leluja ale niestety nie ma nigdzie...

Magenta
29-01-2014, 00:25
Leluja to limit niestety nie spotykany juz :-(

egla30
31-01-2014, 14:04
Leluja to limit niestety nie spotykany juz :-(
wiem, niestety, wiem ale liczyłam na rynek wtórny ale ten zawiódł ;) w ogóle jakikolwiek toddler na rynku wtórnym to unikat :duh:

MegiM
02-02-2014, 21:30
wiem, niestety, wiem ale liczyłam na rynek wtórny ale ten zawiódł ;) w ogóle jakikolwiek toddler na rynku wtórnym to unikat :duh:
Moze sie zuzywaja?

franciszka
04-02-2014, 04:18
Moze sie zuzywaja?
:P Tak, noszą dzieci przyjaciół :D

A serio, moja WC szyta z cycatek rapalkowych (dla niewtajemniczonych - intensywny niebieski/turkus) jest fajna :D
Śliny nie widać, zużycia w sumie też.... Ona od spodu jest na panelu na czarnym canvasie i tam już widać co nieco... głównie obłażące białe paprochy z ubrań Młodszej i... ślady przeżuwania przy napce - jedną sobie upodobała Gwiadeczka moja...

A że ja również lubię fiolecik, to liczę, że w przyszły tygodniu przybędzie mi toddlerek na fioletowym canvasie... No ciekawe, jak toto się prezentować będzie :D

margaretka
04-02-2014, 20:31
Ooo, Franciszka czyżbyś zdecydowała się na humming birds? Proszę o fotki, też na nie choruję a bardzo jestem ciekawa tego fioletu w realu:)

franciszka
04-02-2014, 23:10
Ooo, Franciszka czyżbyś zdecydowała się na humming birds? Proszę o fotki, też na nie choruję a bardzo jestem ciekawa tego fioletu w realu:)

oczywiście, że foteczki obowiązkowe w stosownym.... dziale/wąteczku :P

Magenta
04-02-2014, 23:52
to ja też zacieram rączki, mi się jeszcze ten motylkowy podoba, ale boję się, że ten fiolet zbyt oczodajny będzie ;) chociaż ja tak kocham fioleciki.....

Kolendra
14-11-2014, 17:56
Odgrzebię stary wątek:)

Zastanawiam się właśnie nad szarą tulą folk albo fioletową (hummingbird/chloe). Jak jest z tymi fioletami? Brudzą się bardzo/ łapią paproszki? Czy ktoś ma może zdjęcie w realu?

Będę wdzięczna za informacje:)

julianka.
14-11-2014, 18:11
Nie wiem jak szara ale fioletowa blaknie na pasach naramiennych. W sumie procz jasnych wszystkie tracą kolor na słońcu. Paprochow nie łapie, brudzi się standardowo.
wysłane z taptalka

Leoni
14-11-2014, 19:00
ja tylko mogę powtórzyc wszystko co było wczesniej napisane
mamy tule od lipca, nie wyblakła wcale mimo noszenia sporo i to w słońcu, brudu ani śliny nie widać a mamy szarą z wyhaftowanym balonem

sowa_przemądrzała
29-12-2014, 11:57
A miał ktoś do czynienia z Zig Zagiem w wersji szarej/miętowej albo z Arrows? Te jaśniejsze miejsca nie brudzą się jakoś spektakularnie? Nie bardzo mam pojęcie jak brudzi się takie nosidło (śliną, rączkami), no bo chyba nie tak jak plecak? Nie kładzie się go np. na brudnej podłodze w różnych dziwnych miejscach. A może się kładzie? ;)

A co do interesujących mnie kolorów – nie widziałam na żywo, ale na zdjęciach odnoszę wrażenie, że pasy naramienne i biodrowy są wykonane z popielatej tkaniny o ciepłym odcieniu i że gryzie się ona z chłodnym szarym/miętowym na panelu. W moim odczuciu wygląda to dość kiepsko. Prawda to? Czy monitor mnie oszukuje? A może się czepiam? :ninja: Tyle pięknych Tuli widziałam, a teraz nie bardzo mi się cokolwiek podoba...

goszkaaaaa
29-12-2014, 12:25
Moja siostra ma zig zaga mietowego i po pierwsze uwazem,ze kolory sa sliczne i bardzo ladnie do siebie pasuja,wg mnie to jedna z ladniejszych tul:) a po drugie ,co do twoich obaw odnosnie brudzenia sie nosidla,to zalezy chyba jak kto je traktuje:) moja sis jakos szczegolnie delikatnie sie z nim nie obchodzi,ale tez np nie siada na nim na brudnym chodniku:) moge dopytac czy wogole je prala do tej pory,bo w sumie nie wiem:bduh:
Mi sie wydaje,ze upranie nosidla raz na jakis czas,gdy jest taka potrzeba to zaden problem,wiec bierz te tula,ktora ci sie najbardziej podoba:)

sowa_przemądrzała
29-12-2014, 15:20
Dopytaj, czy prała i jak bardzo się brudzi, proszę :) Generalnie nie widzę problemu w przepraniu nosidła raz na czas, gorzej, że nie znoszę jak coś jest brudne i obawiam się zbyt częstego prania. Jak nie widać to jakoś mi nie przeszkadza ;)

Mnie by się pewnie właśnie miętowa Tula widziała, ale Małżon ma decydujący głos, bo nie ogarnia chusty i to głównie dla niego. Nie wiesz, jaki siostra ma kolor kapturka?

mudiwa
29-12-2014, 19:29
Ja mam tule day owls (beżowa), rzucam nia gdzie popadnie, piore jak trzeba i jakos sie ma ;) nie ma niedopranych plam, ale ja tez nie piore za każdym razem jak sie troszkę przybrudzi :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Emma
30-12-2014, 12:49
Ja myslałam własnie nad chloe, ale widze że szarości najlepsze, więc coraz bardziej skłaniam się ku pink zig zag :P

goszkaaaaa
31-12-2014, 00:39
Dopytaj, czy prała i jak bardzo się brudzi, proszę :) Generalnie nie widzę problemu w przepraniu nosidła raz na czas, gorzej, że nie znoszę jak coś jest brudne i obawiam się zbyt częstego prania. Jak nie widać to jakoś mi nie przeszkadza ;)

Mnie by się pewnie właśnie miętowa Tula widziała, ale Małżon ma decydujący głos, bo nie ogarnia chusty i to głównie dla niego. Nie wiesz, jaki siostra ma kolor kapturka?

No wiec pytalam i mowi sis,ze nie prala jeszcze ani razu,a ma ja juz prawie rok i wg mnie nie ma na niej wiekszych widocznych zabrudzen. Takze bierz spokojnie:)

ehhh,zapomnialam dopytac o kapturek,ale cos mi sie wydaje ,ze popielaty byl,ale to nie na 100%..

marjen
31-12-2014, 16:13
ja mam granatową i jestem bardzo zadowolona, a panel w balony :)