PDA

Zobacz pełną wersję : Awatar



Iwka
29-04-2009, 08:03
Jak zrobić ładny awatar (ładnego awatara)?
Zapisuję jako JPEG - piksele się zgadzają, ale jest za duży :(
Zapisuję jako gif i wygląda jak widać :(

andziulindzia
29-04-2009, 17:45
Zmniejszając w jpegu nie patrz na piksele tylko na ciężar pliku. Będzie trochę mniejszy ale za to ładniejszy

Andzia

Iwka
29-04-2009, 18:20
Ale wtedy będzie tak mniejszy, że niewidoczny...
Może mam za dobre zdjęcie, muszę zrobić w mniejszej rozdzielczości?

andziulindzia
29-04-2009, 21:22
Wiesz, miałam zdjęcia w awatarze w całkiem dobrej rozdzielczości i o dużym rozmiarze a po zmniejszeniu były całkiem normalnych rozmiarów awatarowych. One rzeczywiście wyglądają na malusie po zmniejszeniu ale po umieszczeniu w awatarku wyglądają dobrze. Spróbuj, co ci szkodzi? A jakiego programu używasz?

Andzia

paskowka
02-05-2009, 20:39
No właśnie, ja tez nie moge sobie z tym poradzić :( Zmniejszam i zmniejszam i g... ciągle mi mówi, że fotka za duża

Mayka1981
03-05-2009, 21:33
ja robię tak - wyświetlam normalne zdjęcie w wielkości jaki ma być awatar (np miniaturka z biblioteki w picassie a nawet w nasze-klasie...) i robię print screen'a, wklejam do Paint'a i przycinam do odpowiedniej wielkości,

tym sposobem nie tracisz wiele na jakości a sporo lżejsze zdjęcie powstaje - mój ma 4kB :mrgreen:

Anntenka
08-05-2009, 01:25
najpierw wyedytować sobie awatara w jakimś programie graficznym (ja używam photoshopa, obrabiam i przycinam do pożądanych rozmiarów)
zapisać to jako jpg (w photoshopie trzeba połączyć warstwy żeby móc zapisać w jpg)
potem otworzyć to w paincie i zapisać jeszcze raz w to samo miejsce (nadpisać)
paint zapisuje w takiej samej rozdzielczości natomiast w dużo lżejszym rozmiarze, nie to co programy graficzne w stylu photoshop, które dają taką wagę zdjęciom że heeej

JJ
08-05-2009, 01:34
ja probowalam kilka razy i wiecznie mi cos nie wychodzilo :hide:
Meta zawsze mi zmniejsza fotki na awatarek...

ali
14-05-2009, 23:32
bardzo łatwo zmniejszyć zdjęcia w PhotoScape lub ACDSee