PDA

Zobacz pełną wersję : Mokro od pupy = straszne odparzenia



melodi
21-12-2013, 11:19
Młody skończył roczek, ładnie robi na nocniczek (jak ma chęć :wink: ), ale nie ma uprzedzeń i bardzo mu się to podoba. Używamy kieszonek, i postanowiliśmy przerzucić się na formowanki bez wkładki sucha pupa (zwykłe, bawełniane). I...
1) Po wszelkich formowankach - odparzenia,
2) Po kieszonkach z mikrofibrą na zewnątrz - odparzenia
3) Po kieszonkach z wkładem bambusowym na zewnątrz - lepiej nie mówić, masakra :hide:

Macie może jakieś pomysły?

abcd_2007
21-12-2013, 11:24
Może za długo ma mokro na tyłku? Albo żeby jakieś mu idą i mocz jakiś drażniący?

melodi
21-12-2013, 13:27
Jemu ciągle idą zęby od kilku miesięcy, jeden, potem drugi i tak ząbek do ząbka :( O długości nie pomyślałam, zmieniałam co ok 2 h jak w kieszonkach.

abcd_2007
21-12-2013, 13:34
Może za rzadko zmieniasz?
Ja młodemu zmieniam pieluche max co pół godziny jak ma formowankę czy kieszonkę dajaca mokro od pupki

Ananke
21-12-2013, 13:42
Młody skończył roczek, ładnie robi na nocniczek (jak ma chęć :wink: ), ale nie ma uprzedzeń i bardzo mu się to podoba. Używamy kieszonek, i postanowiliśmy przerzucić się na formowanki bez wkładki sucha pupa (zwykłe, bawełniane). I...


A byl jakis powod tej zmniany? To znaczy, co bylo nie tak z kieszonkami? Chodzi o trening nocnikowy?

Ja bym odpuscila. Tez mam wrazliwca na mokro i musi byc polarek od pupy i juz.

Wiewiórka
22-12-2013, 09:22
też mam wrażliwca, na początku bardzo wrażliwy był na wersje mokro, tera troszeczkę mniej ale dalej jednak
a w ogóle co do treningu nocnikowego mój syn potrafi godzine siedzieć w mokrych majtkach, piżamce czy rajstopkach i go to nie rusza. Niektóre dzieci nie odpoieluchujesz metodą "jak będzie mial mokro to poczuje się niekomfortowo"

magnolia
22-12-2013, 10:44
dokładnie, nie każdemu dziecku przeszkadza mokro... ale można to rozwiązać też w taki sposób, że sprawdzasz pieluchę często/obserwujesz dziecko i jak tylko zauważysz, że ma mokro to zmieniasz - raczej powinno pomóc na odparzenia, bo dzieć nie będzie przebywał w mokrym, no i być może po jakimś czasie synkowi spodoba się komfort suchej pieluchy (a nie tylko takiej dającej poczucie suchości) - ja tak pieluchowałam moje dzieciaki, tylko wtedy tetra najlepsza, bo czasem przebieranie co 15 min;)

mi.
22-12-2013, 11:35
mokro do pupy = zmiana pieluchy po każdym siknięciu, jak najszybciej.

melodi
22-12-2013, 15:07
Coś w stylu treningu, żeby młody czuł jednak jakąś różnicę jak się zsika. Dzięki za rady :)

kamilam
23-12-2013, 10:15
a może mały przy okazji się obciera od pieluszek bez polarku, stąd odparzenia, no i mikrofibry nie daje się bezpośrednio przy skórze bo przez te mikrowłoski zbyt wysusza skórę

mi.
23-12-2013, 12:17
ja zrozumiałam, że ta mikrofibra na zewnątrz, nie wewnątrz, przy pupie...
ale jeśli mikrofibra jest przy pupie, to kamilam ma 100% racji (z obcieraniem też).

melodi
23-01-2014, 11:02
No cóż, najwyraźniej mam egzemplarz wrażliwej pupy. Dajemy sobie spokój z mokrym od pupy i tyle.

Kasiani
29-01-2014, 17:48
mój syn jest bardzo wrazliwy na wilgoć, jedno niedopatrzenie i od razu siusiaka ma zaczerwienionego.

len_a
30-01-2014, 16:14
U nas też, tylko troche dłużej mokro i od razu czerwona pupa :/

madziaaliyah
10-03-2014, 23:59
to ja mam chyba jakieś dziwne dzieci, bo i u jednego i u drugiego zero reakcji na cokolwiek - siku czy kupa, nic. Pupka jak się nawet zaróżowi to tylko po długim niezmienianiu pieluchy z kupą (jak przeoczę, ale to się raczej nie zdarza, bo mały jak ma kupę to krzyczy głośno i nie przestaje póki go nie przewinę :D ) i szybko do formy wraca po zmianie pieluchy. Przynajmniej na razie. My jeszcze przed ząbkowaniem ;)

hubertowa
18-03-2014, 19:09
Właśnie jesteśmy na etapie mega odparzeń, które ciągną się już miesiąc. Myślałam, że bieganie w samych konopnych formowankach pomoże, ale z Waszych rad wygląda na to, że może być na odwrót - jak ma mokro przy pupie to mocz Go dodatkowo drażni. Spróbujemy z "suchą pupą", a jak nie to będę pisać po ratunek. Chustoforum musi pomóc :)

z-agnieszka
18-03-2014, 20:37
fajne są wkładki sucha pupa z "pupus", kosztują 1,2zł, a sprawdzają się bardzo dobrze.