PDA

Zobacz pełną wersję : brak przesyłki z Ellevilla i... kontaktu :/



Anais
18-12-2013, 20:00
Kurcze, mam problem z tym Ellevillem i trochę teraz jestem w kropce... poradźcie!
Zamówiłam u nich Chilli ze Świątecznej promocji, było to 29 października, czyli jakieś 7 tygodni temu, w dodatku zamówiłam ją na prezent. Jak po 4-5 tygodniach nie przyszła to wysłałam im maila z prośba o sprawdzenie po nr nadania itp.
Cisza! Żadnej odpowiedzi. Potem przesłałam kolejne maile oraz wiadomość na Facebooku z prośbą o kontakt w tej sprawie, a także wiadomość przez formularz na ich stronie. I nadal cisza!

Wkurzona jestem strasznie, bo chusty nie mam. W dodatku na prezent miała być i już raczej nie dojdzie :(
No i ten brak kontaktu z ich strony mnie dobija!
Macie pomysł co z tym zrobić?
Miał ktoś z Was taką sytuację, że mu od nich chusta nie przyszła? Są jakieś szanse na odzyskanie kasy?

Liczę na waszą radę.

Isolt
18-12-2013, 20:29
moze napisz im na tablicy na fb?

pestka
18-12-2013, 20:35
u mnie podobnie
zamawiała w połowie listopada, napisałam do nich maila na początku tego tygodnia -odpisali, że chusta może do nich wraca
Dobrze że płaciłam paypalem -daje im czas do 24 i zakładam spór

MonikaK
18-12-2013, 20:36
ja tak miałam. Ponoc potem wysłali drugą, ale ja nie dostałam zadnej. Płaciłam przez pp, nawiązałam na pp spór i tak odzyskałam kasę

paulina
18-12-2013, 20:38
Jak to byla jedna chusta to poszła jako list
Albo utknęła w urzędzie celnym, albo cieszy kogoś innego, założenie sporu na paypal to chyba najlepszy pomysl
Wysłane z tapatalk

Anais
18-12-2013, 20:56
Niestety kartą kredytową płaciłam :(

demona
18-12-2013, 20:58
Niestety kartą kredytową płaciłam :(
to dobrze, w banku zwrócą Ci pieniądze.

Anais
18-12-2013, 21:43
Demona, a podpowiesz jak to się załatwia? Co powinnam zrobić? Kompletnie nie mam doświadczenia w tej kwestii.

Mayka1981
18-12-2013, 22:02
Strasznie mi przykro i mam wrażenie powtórki z rozrywki :/
Z tegoż właśnie działu dwa wątki:
http://www.chusty.info/forum/showthread.php/55587-kupi%C5%82am-chust%C4%99-i-jej-nie-zobaczy%C5%82am-(-problem-z-Ellevillem
http://www.chusty.info/forum/showthread.php/50215-problem-z-ellevillem-help

Ja wszystko rozumiem, ale brak odpowiedzi na powtarzające się maile ciężko wytłumaczyć :(

demona
18-12-2013, 22:08
Demona, a podpowiesz jak to się załatwia? Co powinnam zrobić? Kompletnie nie mam doświadczenia w tej kwestii.
Musisz zgłosić w banku, ze pobrano opłatę za transakcję, która nie doszła do skutku. Tam już Cię pokierują. W każdej karcie jest ubezpieczenie od takich sytuacji.

Wlaszczka
18-12-2013, 22:26
Musisz zgłosić w banku, ze pobrano opłatę za transakcję, która nie doszła do skutku. Tam już Cię pokierują. W każdej karcie jest ubezpieczenie od takich sytuacji.
Usługa się nazywa http://pl.wikipedia.org/wiki/Chargeback i musisz się w banku na to powołać. Ale jeśli trafisz na osobę, która nigdy się z tym nie spotkała to nie daj się spławić :). U nas takie rzeczy załatwiało się przez reklamację. Ale nawet infolinia wewnętrzna (wstyd się przyznać) nie wiedziała, że taka usługa istnieje... To było jeszcze przed aferą OLT expres...
Dlatego ja zanim poszłabym do banku zadzwoniłabym na infolinię...

agum
23-12-2013, 23:11
Ja też mialam problem z nimi. Nie odpowiedzieli na zadnego maila. U mnie przesylka byla wyslana na niepelny adres -kod pocztowy plus ulica bez nr, wyslane jako list w zwiazku z tym nie było szansy śledzenia pprzesylki. Ale dzwonilam na pocztę i powiedzieli że wtedy jest zwracana do dzialu przesylek niedoreczonych w Koluszkach. U mnie sie udalo, bo pani z poczty zanotowala ten fakt i dzis dzwonila ze maja taka przesylke i mam ja dostac, co prawda juz nie pod choinkę ale cieszę sie bardzo.

na szybko z telefonu

Anais
03-01-2014, 15:47
Agum, a jak się zorientowałaś, że przesłali bez nr domu?
U mnie nadal nie odpowiedzi, na kolejne maile, więc zwracam się we wtorek do banku z tym charbe back o którym pisałyście.
A jak można sprawdzić w urzędzie celnym czy gdzieś tam nie utknęło? Orientujecie się może?

agum
06-01-2014, 00:13
Wysłali mi fakturę elektroniczną i potwierdzenie nadania i tam były moje dane w wersji wybrakowanej. Na żadnego maila też nie dostałam odp. Urząd celny chyba przesyla info pocztą-my przynajmniej tak mieliśmy odbierając przesyłkę ze Stanów.
Z tym adresem cos bylo nie halo, bo jak edytowalam swoje dane na stronie ellevilla to mimo, ze parę razy dopisywałam to znikały i nie chciały się zapisać, dopiero po którejś próbie sie udalo
na szybko z telefonu

pestka
23-01-2014, 11:05
Anais -i jak? odzyskałaś pieniądze? Albo chustę?
Ja pod koniec grudnia założyłam spór -ellevill sie nie odezwał więc paypal na początku stycznia napisał żeby przekształcić w roszczenie. Do wczoraj mieli czas ale cisza, więc dziś napisali, że do 5dni otrzymam zwrot.
Ufff, myślałam że to dłużej potrwa, choć cały czas miałam nadzieję, że jednak chusta do mnie dojdzie

Nata
09-04-2014, 13:48
czytam takie historie+ na fb tez pełno i...boję się zamówić chuste z ich storny, a jakoś nie mogę używanej nabyć. W sensie, nikt nie chce sprzedać....

Nowalijka
12-01-2015, 15:04
Czy ktoś zamawiał ostatnio chustę Ellevill z ich strony i wie, czy coś się poprawiło w opisanej tu kwestii? Napaliłam się na ich chustę, ale potem trafiłam na ten watek i boję się zamówić.

jana
11-02-2015, 02:37
też się niestety natknęłam na ten wątek a juz sie zdecydowałam :( buuu
ktos zamawiał ostatnio?

mantra
04-03-2015, 01:35
Ja mam jak dwie powyższe osoby. Dla ścisłości ich strona jest norweska, prawda? http://www.ellevill.com/

agum
04-03-2015, 03:53
dopiero tu zajrzałam po długim czasie. Do nnie wszystko dotarło, ale dzięki oddziałowi lokalnemu poczty i uprzejmości Pań, ktore wyłapały źle zaadresowaną przesyłkę i same ją przeadresowały. Elleville nigdy nie odpisał na moje maile ani przy tych ani przy wczesniejszych zakupach

strona norweska, z opcją po angielsku

zulam
04-03-2015, 09:15
Ale to nie do pojęcia wręcz jak sobie olwewają klientów.

mantra
04-03-2015, 17:48
Pogrzebałam w temacie i na stronie jest informacja że ta tańsza opcja przesyłki (ubezpieczona kosztuje więcej niż chusta) jest nierejestrowana i nie da się sprawdzić gdzie jest... To tak jakby zwykłym listem posłać coś. PRawdę mówiąc, oni mogą sobie spokojnie nie wysłać czegoś i twierdzić że wysłali, bo nie ma żadnych dowodów. Z drugiej strony jest trochę osób którym te przesyłki dotarły... Ciężka sprawa...

agum
04-03-2015, 17:52
Pogrzebałam w temacie i na stronie jest informacja że ta tańsza opcja przesyłki (ubezpieczona kosztuje więcej niż chusta) jest nierejestrowana i nie da się sprawdzić gdzie jest... To tak jakby zwykłym listem posłać coś. PRawdę mówiąc, oni mogą sobie spokojnie nie wysłać czegoś i twierdzić że wysłali, bo nie ma żadnych dowodów. Z drugiej strony jest trochę osób którym te przesyłki dotarły... Ciężka sprawa...
nie, no chyba specjalnie nie sabotują wlasnej firmy :) i podejrzewam, że jednak paczki docierają do większości osób a odzywają sie raczej te, które miały przygody. Aczkolwiek brak kontaktu mailowego jest kiepski marketingowo i tak zwyczajnie po ludzku mało kulturalny...

mantra
04-03-2015, 17:56
Coś pisali na fb swoim że mieli awarię serwera jakąś dramatyczną, choć brak odzewu mocno jest niepokojący. Zastanawiam się czy ryzykować...

polinqa
15-04-2015, 18:05
a któraś z Was zamawiała nie do Polski, tylko do Norwegii? Bo myślę czy ryzykować do znajomych :)

Gina
28-04-2015, 20:21
Bratowa zamówiła chustę jakoś w lutym. Nadal chusty niema :(
szuka sposobu załatwienia sprawy. Maile bez odpowiedzi, telefonów również nikt nie odbiera.

wiem, że chciała zamówić do brata na norweski adres ale cana była bez promocji (wyższa) i zamówiła z przesyłką do PL

ingrid
03-12-2015, 22:16
Pomyślałam, że dla równowagi opiszę swoje doświadczenia: a są super. Chusta z Ellevilla tydzień po zamówieniu była u mnie w domu. I nie musiałam płacić cła. Kamień spadł mi z serca, bo po postach na forum liczyłam się z kłopotami, a tu taka niespodzianka. A chusta piękna! :-)

borka
13-06-2019, 11:13
Na wyprzedaży na koniec działalności też był problem z kontaktem...