PDA

Zobacz pełną wersję : jakie nosidełko do dysplazji??



ala007
24-11-2013, 19:12
Witajcie
moja córeczka ma 3 tygodnie i bardzo lubi się nosić, więc postanowiłam kupić nosidełko bo tak na rękach to długo się nie da wytrzymać, już byłam na 1000% zdecydowana na nosidło firmy Womar, ale trafiłam na Wasze forum i przemówiłyście mi do rozumu, za co jestem Wam bardzo wdzięczna:)

I tutaj chciałabym prosić Was o radę, moja córeczka ma zdiagnozowaną dysplazję stawów biodrowych IIIa, czyli dosyć poważnie, lekarz zalecił szerokie pieluchowanie i kontrole za 3 tygodnie, chciałabym żeby w nosidełku również pielęgnować bioderka mojego aniołka, dlatego będę Wam bardzo wdzięczna jeżeli podpowiecie mi które nosidełko ergonomiczne będzie najlepsze do osiągnięcia pozycji żabki:)

pozdrawiam

ps
ach i jeszcze jedno, czy tak małego szkraba można już nosić w nosidełku? bo w chustach na leżąco na biodrze nie mogę jej nosić własnie ze względu na te bioderka

Agulinka
24-11-2013, 19:25
nosidełka są dla dzieci samodzielnie siedzących, więc jeszcze będziesz musiała poczekać.
spotkaj się z doradcą, doradzi czy i jak nosić w chuście (masz rację, nie nosimy na leżąco dzieci z dysplazją, w ogóle generalnie tak nie nosimy, tylko w pionie)

ala007
24-11-2013, 19:52
to mnie trochę zmartwiłaś:( już myślałam że będę mogła nosić moją małą i jednocześnie dbać o jej bioderka

może mi w takim razie doradzisz jak nosić maluszka?

IzaBK
24-11-2013, 20:00
Oczywiście, że możesz nosić i jednocześnie dbać o biodra! Każda pozycja chustowa oprócz pozycji kołyskowej jest dla Was w chwili obecnej wskazana, bo w każdej z nich uzyskasz odwiedzenie w stawach biodrowych. Pamiętaj tylko, że jeśli mimo wszystko lekarz zaleci za te 3 tygodnie ortezę, nie noś dziecka w ortezie i w chuście jednocześnie. Dobrym pomysłem jest pokazanie się lekarzowi w zawiązanej chuście, aby mógł ocenić pozycję stawów biodrowych - jest szansa, że mu się spodoba i pozwoli na noszenie wymienne (albo w ortezie, albo w chuście).
Z nosidłem lepiej zaczekać, aż maleństwo zacznie samo siadać.

Karo.
24-11-2013, 20:00
Dlatego agulinka doradza spotkanie ze znawcą tematu :) być może właśnie będziesz mogła nosić, tylko w nie w nosidle, a w chuście, koniecznie w pionie.

edit: o właśnie :)

ala007
24-11-2013, 22:00
dzięki dziewczyny:) znacie w takim razie jakiegoś "znawcę" tematu z okolic Wodzisławia śląskiego?:) bo tak szczerze to boję się tych chust, totalnie nie mogę sobie wyobrazić jak samej zapakować w to moją małą żeby było bezpiecznie i wygodnie.

inka
24-11-2013, 22:08
http://www.chusty.info/forum/showthread.php/2413-Lista-Doradc%C3%B3w-Noszenia spojrz tutaj jest lista moze uda Ci sie znalezc kogos blisko :). Nie taka chusta straszna, zobaczysz zamotasz i pokochasz :), no i dla corci zdrowo.
Nosidelko to jak dziewczyny pisza dopiero jak dziecko siedzi, w nosidle dziecko nie jest ulozone tak stabilnie jak w chuscie, co jest wazne szczegolnie na poczatku.

ala007
24-11-2013, 22:23
trochę się rozglądam po forum i znalazłam chusty Mei Tai, co myślicie, dla takiego maluszka (3 tygodnie) będzie ona dobra? bo z tego co widzę jest to dosyć prosta chusta:)

IzaBK
24-11-2013, 22:45
mei tai to nie jest chusta, to nosidło :)

ala007
24-11-2013, 22:47
aha... och jak mało jeszcze wiem:duh:

Iza, może doradzisz mi w takim razie jakąś chustę i sposób wiązania pielęgnujący bioderka mojej córeczki? bo sama to się chyba w tym ogromie informacji nie odnajde:(

malgos
24-11-2013, 23:14
Dla takiego maluszka i początkującej chustomamy polecałabym tradycyjnie noszenie na brzuchu w wiązaniach: kieszonka, kangurek, lub chusta kółkowa z odwróconą . Na forum masz sporo instrukcji i filmików w tym dziale, możesz się nauczyć sama. IzaBK też ma sporo fajnych filmików (wrzuć w youtube hasło: kangurek, kieszonka i naturalna mama, bardzo dobre instrukcje do tych wiązań). Niezależnie od tego polecam też spotkanie z doradcą, żeby Ci pomógł skontrolować pozycję, dociągnięcie, to bardzo ważne dla Twojego maluszka.

ala007
24-11-2013, 23:34
dzięki, kangurek wygląda całkiem fajnie i nawet nie aż tak skomplikowanie:)

IzaBK
24-11-2013, 23:45
Uważam, że najlepszym sposobem postępowania w Waszej sytuacji są standardowe zalecenia co do prawidłowego noszenia noworodka w chuście. Dysplazja niewiele tu zmienia :)