PDA

Zobacz pełną wersję : Do mam leworęcznych pytanie :)



kammik
04-11-2013, 14:15
Na którym biodrze nosicie dzieci? :)

malgos
04-11-2013, 14:20
na prawym :)

Edit. ja w ogóle w kółkowej lubię nosić na lewym ramieniu kółka, jakoś łatwiej mi dociągnąć i jak mam malucha na brzuchu i jak mam na prawym biodrze.

lominia
04-11-2013, 14:22
….

cassate
04-11-2013, 14:22
na prawym :)
czyżby biodro szło w parze z ręką?;)

lominia
04-11-2013, 14:40
…..

kammik
04-11-2013, 15:11
A nienienienie, badania już były przeprowadzone i własnie mnie wyniki zdziwiły - że większość osob nosi dziecko na lewym biodrze (niejako uwalniając sobie prawą rękę do rozmaitych prac) i że nawet osoby leworęczne sadzają sobie dziecko na lewym boku, tak jakby to było "naturalne" miejsce pobytu malucha. Co mnie o tyle dziwi (a jestem praworęczna), że ja nigdy chyba nie nosilam na lewym biodrze, bo chyba podświadomie wolalam mieć bliżej dziecka tę "sprawniejszą" rękę.

Olapio
04-11-2013, 15:12
ja jak kammik, jestem praworeczna i w zyciu nie posadzilabym dziecka na lewym biodrze

Ananke
04-11-2013, 15:13
A nienienienie, badania już były przeprowadzone i własnie mnie wyniki zdziwiły - że większość osob nosi dziecko na lewym biodrze (niejako uwalniając sobie prawą rękę do rozmaitych prac) i że nawet osoby leworęczne sadzają sobie dziecko na lewym boku, tak jakby to było "naturalne" miejsce pobytu malucha. Co mnie o tyle dziwi (a jestem praworęczna), że ja nigdy chyba nie nosilam na lewym biodrze, bo chyba podświadomie wolalam mieć bliżej dziecka tę "sprawniejszą" rękę.

Ja mam tak samo. Praworeczna i zawsze tylko na prawym nosilam. Na lewym mi niewygodnie.

n2605
04-11-2013, 15:13
ja nigdy chyba nie nosilam na lewym biodrze, bo chyba podświadomie wolalam mieć bliżej dziecka tę "sprawniejszą" rękę.

o tym samym aspekcie pomyślałam. bo nosiłam na lewym czyli asekurując tą "sprawniejszą" ręką (mańkut).

Agulinka
04-11-2013, 15:20
ja leworęczna i na lewym raczej

s0nata
04-11-2013, 15:21
Leworeczna jestem i na lewym biodrze nosilam

paskowka
04-11-2013, 15:23
A nienienienie, badania już były przeprowadzone i własnie mnie wyniki zdziwiły - że większość osob nosi dziecko na lewym biodrze (niejako uwalniając sobie prawą rękę do rozmaitych prac) i że nawet osoby leworęczne sadzają sobie dziecko na lewym boku, tak jakby to było "naturalne" miejsce pobytu malucha. Co mnie o tyle dziwi (a jestem praworęczna), że ja nigdy chyba nie nosilam na lewym biodrze, bo chyba podświadomie wolalam mieć bliżej dziecka tę "sprawniejszą" rękę.


ja jak kammik, jestem praworeczna i w zyciu nie posadzilabym dziecka na lewym biodrze

Ja mam tak samo, tzn. miałam:) Niestety, bo często powodowało to perturbacje np. na poczcie jak miałam cos podpisac to mi dziecko przeszkadzało

madzi
04-11-2013, 15:25
ja praworęczna i na prawym biodrze też.
Ja dodatkowo pamiętam wg badań, że kobiety częściej wybierają lewą, aby dziecko bliżej serca było... tylko jakoś też mnie dziwi te badania.

maldita
04-11-2013, 15:26
ciekawe, co piszecie :), czytałam w książce "Zrozumieć dzieci" H. Renz-Polster (którą polecam jako ciekawą lekturę), że około 80% rodziców (nie tylko matek) nosi na lewym biodrze. Autor tłumaczy, że w ten sposób mamy dziecko bliżej serca. Nie przekonał mnie ten argument, bo serce tylko nieznacznie jest przesunięte na lewą stronę, ale u nas się sprawdza. Ja- leworęczna - i praworęczny tata obydwoje nosimy na lewym biodrze :)

ewiczeq
04-11-2013, 16:03
Praworęczna i noszę na prawym ale rzeczywiście wygodniej robić jest wiele rzeczy jak dziecko jest na lewym. Raz jak zamiatałam to o mało co synkowi w głowę trzonkiem od szczotki nie przyłożyłam :D bo jego miałam na prawym biodrze i prawą ręką usiłowałam zamiatać :duh: Teraz czasem przekładam na lewe biodro jak mam coś tego typu do zrobienia ale i tak da się bez przekładania, tylko trzeba dojść do wprawy. Tak jak już i potrafię prawą ręką przytrzymując dziecko na biodrze (bez chusty) słoiki odkręcać, herbaty i kawy do szklanek nasypać i o dziwo lewa ręka robi się tak sprawna jak prawa!
A co jeszcze dziwniejsze, to mimo iż jestem praworęczna, to jak wkładam dziecko na lewe biodro to jakoś od razu ładniej "wiążę" a na prawym biodrze muszę parę razy poprawić tu i ówdzie. A podobno prawa ręka wiodąca i powinna sobie sprytniej poradzić... :hmm:

Bellydancer
04-11-2013, 16:11
leworęczna na prawym biodrze ;-) tylko i wyłącznie!

asienkie
04-11-2013, 16:15
ja tez leworeczna i na lewym nosze, na prawym mi po prostu niewygodnie ;)

livada
04-11-2013, 17:17
Ja praworęczna, nosiłam zawsze na lewym, na prawym byłoby mi mega niewygodnie i niewiele bym zdziałała...

lilsi
04-11-2013, 17:23
jesdtem leworęczna i noszę na prawym.
Moja siostra jest dwuręczna i dwuoczna i nosi na obu :)

Yellowstone
04-11-2013, 17:54
Zaraz wpadną doradcy i was okrzyczą, na obu się nosi NIE WIECIE TEGO? :twisted:

Nympha
04-11-2013, 18:10
Ja praworęczna noszę na lewym, mąż leworęczny też nosi na lewym ;)

Pentla
04-11-2013, 19:44
Leworęczna - noszę na prawym.

asienkie
04-11-2013, 20:46
Zaraz wpadną doradcy i was okrzyczą, na obu się nosi NIE WIECIE TEGO? :twisted:


wiemy wiemy :twisted:
choc to chyba troche tak jest, jak ze sciaganiem w szkole: niby wszyscy wiedza, ze nie wolno, a i tak polowa sciaga, ale nikt (prawie nikt!) sie glosno nie przyzna. :twisted:

eweknap
04-11-2013, 20:47
Na prawym:) ( Choć na lewym też się zdarzało)

węgielek
04-11-2013, 21:13
praworeczna noszaca na prawym biodrze.

mamru
04-11-2013, 21:29
ja jestem leworęczna i noszę na lewym

Karusek
04-11-2013, 22:22
praworęczna, tylko na lewym, bo potrzebuję sprawniejszej ręki (czyli prawej) do innych rzeczy
zakupy tez noszę w lewej

Anna Nogajska
18-11-2013, 18:58
Zaraz wpadną doradcy i was okrzyczą, na obu się nosi NIE WIECIE TEGO? :twisted:

He he, noszę wyłącznie na lewym, jestem praworęczna :)

węgielek
18-11-2013, 19:01
He he, noszę wyłącznie na lewym, jestem praworęczna :)
jak ja :D

mmd
18-11-2013, 20:07
jestem oburęczna ;) Lewa czy prawa nie ma różnicy, obiema potrafię to samo. I noszę w zależności od... sama nie wiem, na prawym lub lewym biodrze.

mart
19-11-2013, 00:36
ja jestem ciekawa, czy dla kogoś jest różnica w stronach w noszeniu na biodrze w chuście i na biodrze trzymając ręką? Jestem leworęczna (lub oburęczna, do końca nie wiem), na rękach dzieci lądowały głównie na lewym biodrze ale w chuście znacznie częściej na prawym. Do dziś lale ląduja u mnie regularnie na prawym biodrze;)

i tylko dodam dla porządku - i na rękach i w chuście dobrze jest dbać o noszenie naprzemienne. Wiem, że to nie jest łatwe - ale naprawdę warto.

JustNik
19-11-2013, 01:16
ja jestem ciekawa, czy dla kogoś jest różnica w stronach w noszeniu na biodrze w chuście i na biodrze trzymając ręką? ciekawy glos! Ja odwrotnie niz mart : odruchowo w kolkowej na lewym, na biodrze na prawym, a jestem obureczna (pisze prawa, kroje lewa).

gienia
19-11-2013, 08:36
Jestem praworęczna, w chuście noszę głównie na lewym biodrze. Na rękach odruchowo na lewym, a jak lewa strona się zmęczy, to na prawym.

magda19800
01-01-2014, 11:16
jestem leworęczna i czy w chuście czy bez noszę na lewym, prawa ręka robi się coraz sprawniejsza, hehe... muszę spróbować ponosić na prawym ;)

melodi
01-01-2014, 15:12
Ja jestem ogólnie lewostronna cała, i noszę na lewym.

Magenta
01-01-2014, 15:20
jak trzymam na rekach to na prawym biodrze częściej, w kółkowej na lewym biodrze, ale najwygodniej mi w kółkowej z przodu(było, bo już nie noszę tak 11 kg mego szczęścia ;)) jestem raczej praworeczna.